wysoka temperatura w Golf3 - duży problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 25, 2004 13:50
Lokalizacja: Poznań/Piła

wysoka temperatura w Golf3 - duży problem

Post autor: boar » śr cze 15, 2005 14:29

hej

mam bardzo denerwujący problem z temperaturą w moim Golfie3 1.8

Jak tylko zrobiło się ciepło temperatura szaleje mi niesamowicie
Pierwsze co zrobiłem to dolałem wody (niby było oki ale dalem tak aby było na maxa). Potem do mechanika - gościu wymienił mi włącznik wentylatora i jakies kabelki które dochodzą do niego (niby były nieciekawe)

No i nic - temperatura po kilkunastu minutach osiąga temp. 100-110 stopni
W korkach cały czas taka jest
W trasie przy 90-100 temp. spada do ok. 90 (bardziej ponad), a przy 110-150 idzie do góry az do 100...

Na postoju temp. szybko rośnie - a wentyl sie nie włacza.
Mechanik gada mi że moze tak być ze ta temp. jest "normalna" - no czasaami się włącza wentyl, ale jakiejs zasady nie moge na to właczanie znaleść
Żadne kontrolki od temp. nigdy mi się nie zapalają...

Czy to normalne zachowanie się temperatury ?
Jakie powinny być...

z góry dzieki za radę



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr cze 15, 2005 14:53

Nie wiem jak jest w benzynie ale w Dieslu temp optymalna to 90stopni.
Liczniki mamy takie same więc chyba nie masz powodów do zmartwień jeśli podczas jazdy masz wskazówkę na połowie, jesli wentylator włącza się przed wejściem wskazówki na czerwone pole to także dobrze.
W korkach temperatura zawsze wzrasta, ciesz się że się nie gotuje i nie szukaj za dużo bo jeszcze coś naprawdę znajdziesz :-)



boar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 25, 2004 13:50
Lokalizacja: Poznań/Piła

Post autor: boar » śr cze 15, 2005 15:08

mam silnik benzynowy + gaz

woda praktycznie się gotuje :( chyba że borygo ma wyższą temp. wrzenia ;)

wkurza mnie ta sytuacja bo aby obniżyć temp muszę włączyć ogrzewanie - gdy to zrobie (dmuchawa na maxa i ogrzewanie też) to temp. spada dosłownie w ciagu 1-2 minut do poziomu poniżej 90stopni



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr cze 15, 2005 15:58

Nie wydaje mi sie zeby temp. byla tu normalna
Powinna stac caly czas przy 90stopniach.

Jesli wentylator sie nie zalacza, to wina lezy w czujniku, albo w przekazniku.
Czujnik temperatury jest tak skonstruowany ze zalacza sie przy 95 czy 100 stopniach i schladza do 85. To zalezy od czujnika. Mowie o tym montowanym w chlodnicy.

Pozniej problem moze byc w przekazniku. Moze siadl. Ja kupilem nowke, i okazalo sie ze niby elektromagnes sciagal, ale blokowal sie o cos. Zalozylem stary i jest ok.

To jest banalna instalacja. Od temperatury zalezy czy wiatrak sie zalaczy czy nie. Zewrzyj na krotko.
Nagrzej auto na parkingu tak zeby ci sie zalaczyl w koncu wentyl. Musi sie zalaczyc, nie ma bata.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » śr cze 15, 2005 17:13

ja mialem u siebie podoby problem.z tym ze u mnie wentylator wogole sie nie wlaczal. Sprawdzilem sam wiatrak (krecil po podlaczeniu pod akumulator) a winny okazal sie czujnik w chlodnicy. Koszt zamiennika ok 49zl. teraz przy 90st. zawsze sie wlacza...



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: wysoka temperatura w Golf3 - duży problem

Post autor: briano » śr cze 15, 2005 17:28

Dokładnie , wymień czujnik temp i będzie ok. dobrze by było abyś wczesniej podłączył na krótko wentylator i zobaczył czy chodzi . jak chodzi to zostaje raczej czujnik



mozik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 01:39
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski

Post autor: mozik1 » śr cze 15, 2005 19:07

miałem podobnie jak boar. może i u ciebie wariować sam wentylator. wiem po sobie. wymieniłem wiatrak i wszystko wróciło do normy.
p.s. mam już trzeci wiatrak



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr cze 15, 2005 19:33

wyciągnij wtyczke czujnika chłodnicy i zewrzyj srodkowy pin z którymś po bokach powinien się załączyć wiatrak jak się nie załączy to do dupyJest jeszcze czujnik w termostacie lub pobliżu moze być walnięty i pokazywać inną temp na wskaźniku koszt czujnika do termostatu 30 zL


MORE POWER

Awatar użytkownika
jackazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 25, 2005 01:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jackazz » śr cze 15, 2005 23:18

Witam...Boar napisz jaka była usterka bo mam idealną sytuację u siebie i tez zabardzo nie wiem co jest??? Wczesniej zalanczal mi sie bez problemu wentyator, pozniej zminilem plyn zaczela mi sie woda gotować w zbiorniczku wyrównawczym(temp. była w normie 90 i nic dalej), ale jak jeszcze raz wszystko dokladnie przeplukalem i wlalem plyn to zaczela mi temp. momentalnie rosnac do 110 po przjechaniu 5 km...



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr cze 15, 2005 23:33

Nie wiem jackazz czy nie bedzie u ciebie problemu z malym obiegiem. Sprawdz czy po tych 5 km chlodnica jest goraca czy chlodna.
Moze nie otwiera sie zawor do wymiany plynu z duzego obiegu. Przypomnialo mi sie teraz, ze gdzies czytalem, ze czesta awaria w VW golfach III jest awaria pompy wodnej. Byc moze padla ci.

Jesli jest tak jak napisalem powyzej, czyli chlodnica jest zimna a masz 100stopni na busoli, to jedz do mechaniora.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr cze 15, 2005 23:39

Acha, jeszcze jedno.
Nie wiem skad bierzecie takie drogie czujniki temperatury. Ja za czujnik plus przekaznik dalem 12+5zl. Czujnik taki sam jak do poloneza.

Kolega Cobra333 zapomnial o przekazniku ktory jest w ukladzie. On tez moze byc walniety.
Tak jeszcze tylko zwroce uwage, mianowicie przez czujnik temp. jak zwieracie nie plynie bezp. prad do wentylatora. Czujnik zwiera przekaznik, ktory podaje duzy prad na wentylator. Szacuje ze jest to jakies 10-15A. Musi byc wiec bezpiecznik 20A.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
jackazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 25, 2005 01:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jackazz » śr lip 06, 2005 13:55

Jeszcze auta nie odebralem, lae sprawdzę jak jest naprawdę z tą chłodnicą. Przypomniało mi sie że węże robią się twarde i jak sie wezmie do reki " bez podekstów:)"to czuc jak przepływa w nich płyn, to chyba pąpa jest OK ?



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » czw lip 07, 2005 00:23

jackazz pisze:Jeszcze auta nie odebralem, lae sprawdzę jak jest naprawdę z tą chłodnicą. Przypomniało mi sie że węże robią się twarde i jak sie wezmie do reki " bez podekstów:)"to czuc jak przepływa w nich płyn, to chyba pąpa jest OK ?
Czyli masz zapowietrzony uklad. Przede wszystkim sprawdz termostat. Jesli sie nie otwiera to nie dziwne ze masz tak wysoka temp. U mnie zwykle byla 100C, po wymianie mam 88C ( prawie idealnie). Sprawdz dolny waz odchodzacy od chlodnicy. Jesli jest chlodny a na wskazniku jest juz 100C to wierz mi ze to termostat - cena 30-80 zl - zalezy jakiej firmy. Sprawdz tez dekielek od zbiorniczka wyrownawczego od chlodnicy. Moze byc walniety i dlatego zapowietrza ci sie uklad - cena 6 zl. Pozdrawiam . Ja stawiam na termostat



modny

Post autor: modny » czw lip 07, 2005 07:49

A co powiecie na wysoka temperature w silniku 2.8 VR6. Czy to normalne ze te silniki sie tak grzeja w cieple dni wskazowka rzadko spada ponizej 110 stopni a wentylator dziala normalnie.
Czy sa jakies inne czujniki zeby wczesniej zalaczal sie wentylator??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], TDonaldmor i 376 gości