hamowanie i bicie jak z absem ktorego nie ma [GTI]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

hamowanie i bicie jak z absem ktorego nie ma [GTI]

Post autor: simens » pn maja 12, 2008 01:00

witam! mam problem autko na zawieszeniu fk -80 ustawione katy i zbierznosc, autko lekko sciaga na prawo i w momencie jazdy ok 90-100 czuc drgania, podczas hamowania z ok 110 nastepuje efekt jak by sie abs wlaczyl po czym przy ok 80 przestaje czy moze to byc wina nowego wymienionego przegubu(stary delikatnie pukal wiec wymienilem na nowy zamiennik) czy kola w tym momencie moga miec znaczenie?? wywazone byly :o


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Biolyvyoob » pn maja 12, 2008 02:53

Co do ściągania to polecam przemianę opon z lewej na prawą, jeśli przestanie ściągać lub zacznie w 2 stronę to problem są opony, co do bicia to albo masz jakieś luzy w zawieszeniu, najczęściej na drążkach kierowniczych albo poprostu pokrzywiło ci tarcze przez przegrzania


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

Awatar użytkownika
DanielK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 19, 2006 11:56
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: DanielK » pn maja 12, 2008 08:07

Miałem identyczną sytuację wymieniłem tarcze i klocki i po problemie.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn maja 12, 2008 08:13

skoro czujesz drgania podczas hamowania to zdecydowanie wina tarcz wymień cały komplet tarcze + klocki
toczyć tarcz się nie opłaca :bigok:



Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: simens » pn maja 12, 2008 16:06

panowie zmienilem sruby w RMach na połokragle zamiast stozkowych(mr. Ludvik z cala powaga stwierdzil ze takie powinny byc), sprawdzilem cisnienie w kolach-fakt bylo nie za dobre, ale efekt jest taki ze przestalo bic- pare hamowan jest ok

pozniej z ludvikiem pojechalem na malo uczeszczana rowna droge i sprawdzalem hamowanie prawe tylne kolo raz sie blokuje raz nie lewe tylne dziala super. obstawiam teraz korektor sily hamowania, po czym pojechalismy przy hamowaniu z ok110 wszystko ok , 2 hamowanie z nowu efekt bicia. auto stawia bokiem w lewa strone przy w depnieciu do konca :/ help help help

a wczesniej bylo ok tylko zmienilem prawy przegub i sworzen :hmm: zbierznosc zostala ustawiona nic nie sciaga :grin:
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 16:06 przez simens, łącznie zmieniany 1 raz.


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości