MK3: na gazie jest OK, na paliwie gaśnie... :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

MK3: na gazie jest OK, na paliwie gaśnie... :(

Post autor: malgosk » wt cze 14, 2005 20:09

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Mam MK3 1,4 litra (ABD). Po instalacji gazu przez 5000 km było OK. Od pewnego czasu, na rozgrzanym silniku, po przełączeniu na paliwo samochód traci obroty, aż w końcu gaśnie (na obrotach jałowych).

Będę wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: logan » czw cze 16, 2005 01:53

ja mialem podobnie w tydzien po zakupie .Jade sobie droga, przede mna wlecze sie maluch, no i stwierdziłem że co tam, wyprzedzę go. Aby uzyskać lepszą dynamikę przerzuciłem z benzyny na gaz i auto zgasło:) Pojechałem na drugi dzień do mechanika i okazało się że było to spowodowane błędami w komputerze. Aby poradzić sobie z tym tymczasowo wystarczyło odłączyć akumulator na 10 minut (reset), na dłuższą metę jednak, potrzebne było zamontowanie jakiejś kostki elektronicznej.

Swoja drogą wie ktoś może co może być przyczyną, że na gazie, na biegach od 3 wzwyż, gdy nacisnę gaz do oporu, autko zamiast przyspieszyć jedzie jakby nic się nie działo, a nawet trochę zwalnia. Powolne dodawanie gazu działa normalnie, a na benzynie tak się nie dzieje.



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » czw cze 16, 2005 08:22

Od poczatku Twoj gazman dal dupy skoro miales bledy w komputerze. Pewnie "zapomnial" o emulacji sondy labda.
Jaka moze byc przyczyna tego, ze nie reaguje na mocniejsze depniecie na gazie? Pewnie moze byc ich wiele - fuszer gazmen ktory zle zalozyl, zle wyregulowal, zle dobral mikser itp.
Jestem laikiem i pewnie Ci nie pomoge ale jak ktos ma Ci pomoc jesli nawet nie piszesz czy to instalacja z kompem czy bez, czy tak dzieje sie od poczatku czy sie po czasie pojawilo itp.



Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: logan » czw cze 16, 2005 10:15

Nie pisze jak bylo wczesniej, bo nie wiem. Tak jest odkad kupilem samochód (kupilem z instalacja). Instalacja posiada komputer, a ten element co mowiłem, że mogło go brakować to właśnie to o czym wspomniałeś. Co do objawów to nie dzieje się tak na jedynce i dwójce.



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » czw cze 16, 2005 18:28

Wlasnie. Reset kompa pomaga, ale na krotko. Zeby bylo weselej, to mam emulator sondy lambda. Wiec nie za bardzo wiem co sie dzieje.



Awatar użytkownika
mar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 21, 2005 16:09
Lokalizacja: okolice opola
Kontakt:

Post autor: mar » ndz cze 19, 2005 15:18

Mam identyczny problem na benzynie silnik sie dusi szarpie jak sie tylko przełączy na gaz jest ok mechanik radził zrobić reset ale miałem proplemy z zapaleniem silnika (reset i tak nie pomógł ) jestem ciekwy dalszych opini pozdrawiam



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: MK3: na gazie jest OK, na paliwie gaśnie... :(

Post autor: paulox » ndz cze 19, 2005 15:27

malgosk pisze:Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Mam MK3 1,4 litra (ABD). Po instalacji gazu przez 5000 km było OK. Od pewnego czasu, na rozgrzanym silniku, po przełączeniu na paliwo samochód traci obroty, aż w końcu gaśnie (na obrotach jałowych).

Będę wdzięczny za pomoc.
No więc ciepło jest i wszyscy łącznie ze mną zapomnieli o jeżdzeniu na benzynie. A faktem jest, że benzyna jak długo leży w baku to wietrzeje, traci lekkie frakcje, tworzą się w niej jakieś żywice itp... i ogolnie nieużywana benzyna przez kilka miesiecy nie nadaje sie nawet za bardzo do kosiarki. Benzynę powinno sie wyjeździć w ciągu dwóch lub trzech tygodni potem dzieją się cyrki. Ja od 3 miesiecy nie tankowałem benzynki i też jak sobie odpaliłem zimy silnik na benzynie to musiałem gaz trzymać żeby nie zgasł. Polecam przejechać co jakiś czas na benzynce i regularnie ją wymieniać na świeżą. Pozatym w baku skrapla się woda i jeśli przez dłuższy czas nie wyjeździmy tego co mamy w baku to sie to cały czas rozcieńcza. Efekt taki jak macie czyli silnik nie chce pracować na benzynce.

I BARDZO WAŻNE: Stara benzyna poprzez te wytrącone substancje smoliste (żywice) uszkadza wtryskiwacze.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pn cze 20, 2005 19:58

Ciekawostka potwierdzajaca to co napisal kolega: przestal mi wogole palic na benzynie, a ze jezdzilem na resztce paliwa to wystraszylem sie, ze spalilem pompe. dolalem wiec benzynki i dalej nie palil. troche przejechalem i nagle... zapalil na paliwie. dzieki za rade. teraz rozumiem.



shark79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 12:30
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: shark79 » sob cze 19, 2010 14:42

ja mam podobne objawy tyle ze jak dodaje gazu to go zamula i gasnie. tankuje czesto dosyc bo jezdze czesto na gazie ( co drogi zbiornik gzau robe na paliwie okolo 50-70 km) i oprocz tego odpalajac go chodzi chwile na bezynie az sie zagrzeje. jakies moze pomysly ??co z tym zrobic??oczywiscie zrobilem wszystko co bylo pisane wczesniej ;)
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2010 15:18 przez shark79, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » sob cze 19, 2010 18:32

Ja miałem podobne objawy przy jeździe na gazie było ok a jesli chodzi o benzynie to przy przełączaniu auto po prostu traciło moc aż w końcu zgasło nie brało paliwa jakby tak samo z odpaleniem na gazie odpalał a na benie nie wymieniłem filtr paliwa zatankowałem pół baku benzyny jak przeżuciłem na benzyne z początku miał problemy ale później ok przejechałem połowę z tego co zatankowałem na benzynie i od tamtego czasu zawsze gasze auto na benzynie i nigdy nie ma problemu z odpaleniem i z przełączeniem


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 332 gości