Problem z cewką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szkucior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problem z cewką

Post autor: Szkucior » sob maja 10, 2008 17:09

Witam Wszystkich! Bardzo proszę o pomoc... W tym roku spaliły mi się już 4 cewki zapłonowe. Wymieniłem regulator napięcia. Aku działa ok. Alternator również.
Poprostu cewki grzeją mi się i przepalają........... Co może być tego problemem?


Jedyna rzecz, która wartość ma
...to Miłość do GOLFA !!! :)

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob maja 10, 2008 18:05

Cewka powinna się grzać, ale bez przesady.
Jakie cewki kupowałeś? Regulator napięcia wymieniony - na jaki? Sprawdź (zmierz) napięcie ładowania. Gdzie masz tą cewkę przykręconą? Na ścianie grodziowej w standartowym miejscu? Dobrze przylega do blachy? Masz instalację gazową?
Może się coś poradzi.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Szkucior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Szkucior » ndz maja 11, 2008 17:06

Cewki kupowałem jakieś śmieszne w granic 130-250zl, tanie zamienniki. Regulator napięcia to też jakiś zamiennik za 25zl. Cewkę mam zamontowaną na tradycyjnym miejscu na ścianie, tałem podkładki aby nie dotykała blachy by nie brała więcej ciepła i miała chłodzenie poprzez ten odstęp. Nie mam instalacji gazowej. Dziś kupiłem na giełdzie cewkę telefunkena oryginalną, używaną i zobacze co teraz będzie.... Powiedz mi, czy to coś może być z komputerem? On ma jakiś wpływ na wysokość napięcia i czy stacyjka może też mieć na to jakiś wpływ, robić zwarcie czy coś w tym stylu? Z góry wielki dzięki za odpowiedz.


Jedyna rzecz, która wartość ma
...to Miłość do GOLFA !!! :)

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz maja 11, 2008 17:13

Polecam cewki Beru (telefunkeny-oryginały padają).
Cewkę przykręć tak jak była w oryginale, bez dodatkowych podkładek.
Sprawdź czy po wyłączeniu zapłonu nie występuje czasem napięcie na cewce.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 11, 2008 18:00

zodiak pisze:Cewkę przykręć tak jak była w oryginale, bez dodatkowych podkładek.
i o to tu chodzi. Brak dobrego zmasowania cewki jest przyczyną palenia zapewne. Ja tam polecam dorobić sobie dodatkowy kabel masowy, od śróby mocującej cewkę do jednej ze śrób pokrywy zaworów. Zresztą w jednym z moich aut taki kabel plecionka był założony oryginalnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » ndz maja 11, 2008 18:36

No to po kolei:
Szkucior pisze:...Cewki kupowałem jakieś śmieszne w granic 130-250zl, tanie zamienniki...
Ten problem rozwiązałeś, bo kupiłeś używany oryginał. Jeżeli jest sprawny to ma działać.
Szkucior pisze:...Regulator napięcia to też jakiś zamiennik za 25zl...
Tak też myślałem. Tanie zamienniki regulatorów mają to do siebie, że jak się palą to walą na instalację napięcie nawet do 30V niszcząc główne odbiorniki prądu (żarówki, sterowniki, radia, wzmacniacze, cewki zapłonowe, a nawet główne sterowniki silnika. Bosch jak się spali (co się zdarza bardzo żadko) to nie puszcza napięcia wogóle. Ale Bosch kosztuje ok. 100 zł. Koniecznie sprawdź napięcie ładowania (od 13,8V do 14,4V).
Szkucior pisze:...Cewkę mam zamontowaną na tradycyjnym miejscu na ścianie, tałem podkładki aby nie dotykała blachy by nie brała więcej ciepła i miała chłodzenie poprzez ten odstęp...
To podstawowy błąd. To był powód palenia się cewek. Należy zrobić coś przeciwnego. Cewka zawsze będzie bardziej nagrzana niż blacha do której jest przykręcona, więc ta blacha nie będzie oddawała ciepła do cewki, tylko odbierała je z niej. Wyczyść dokładnie (benzyna ekstrakcyjna i szmatka) miejsce przylegania cewki do blachy ściany grodziowej. Dobrze by było gdyby to miejsce było gładkie. Teraz zakup pastę odprowadzającą ciepło, taką jaką się używa do smarowania procesora w komputerze w miejscu styku z radiatorem. To jest pasta silikonowa typu H o ile pamiętam. Posmaruj równomiernie aluminiową podstawę cewki i przyłóż ją do ściany grodziowej. Przykręć cewkę śrubkami. Nadmiar pasty po bokach cewki możesz usunąć szmatką.
Paweł Marek pisze:...Brak dobrego zmasowania cewki jest przyczyną palenia zapewne. Ja tam polecam dorobić sobie dodatkowy kabel masowy...
Zgadzam się z tym wpełni. Dorób przewód masowy, a będziesz miał 100% pewności, że będzie ok.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Szkucior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Szkucior » ndz maja 11, 2008 18:36

OK Zrobię jak piszecie, tylko że poprzednie cewki montowałem tradycyjnie i też się paliły :( Kabelek masy mam podłączony tak jak piszesz.
"Bosch jak się spali (co się zdarza bardzo żadko) to nie puszcza napięcia wogóle"---skoro tak to regulator napięcia miałem przed wymianą dobry, bo to był oryginalny Hella.
Problem występuje od grudnia. Wtedy padła pierwsza, nowa chodziła 3 miesiące bo było chłodniej i tak się nie grzała, przedostatnia chodziła miesiąc a ostatnio to po 5 dniach musiał znów wymienić!
Nie mam pojęcia....................
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2008 18:42 przez Szkucior, łącznie zmieniany 1 raz.


Jedyna rzecz, która wartość ma
...to Miłość do GOLFA !!! :)

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » ndz maja 11, 2008 18:40

To zrób tak, jak napisałem wcześniej z tą pastą. Tak aby cewka całą możliwą powierzchnią przylegała do blachy przez pastę.
Potem koniecznie sprawdź napięcie ładowania!


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Szkucior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Szkucior » ndz maja 11, 2008 18:46

Dobrze. A powiedz mi jeszcze, czy może mieć coś z tym wspólnego komputer lub stacyjka?

[ Dodano: 11 Maj 2008 21:00 ]
Hmmmmmmmmm...
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2008 20:59 przez Szkucior, łącznie zmieniany 1 raz.


Jedyna rzecz, która wartość ma
...to Miłość do GOLFA !!! :)

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » ndz maja 11, 2008 22:16

Raczej nie.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
martini75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 12, 2008 01:04
Lokalizacja: legionowo

Post autor: martini75 » pn maja 12, 2008 01:56

ja mam podobny problem
byłem u elektryka pomierzył wszystko i jest ok
ale cewka dalej sie grzeje
sam juz nie wiem
może z tą pasta zadziałam :blush:


dzięki mart

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn maja 12, 2008 08:37

jezeli cewka sie mocno grzeje to znaczy ze okablowanie po stronie WN moze miec za maly opor i wydziela sie duzo ciepla, posprawdzaj przewody+fajka (5-6kohm), palec rozdzielacza (1-2kohm)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Szkucior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Szkucior » pn maja 12, 2008 17:05

Pewnie, że tak, cewka ma prawo a nawet musi się grzać, ale nie przepalać :D
Skoro tak piszesz to sprawdze kabelki wysokiego.....

[ Dodano: 14 Maj 2008 18:38 ]
I sytuacja wygląda tak: byłem u 3 elektryków, sprawdzali, robili diagnostykę, pomiary i "niby" jest wszystko dobrze. Jeden powiedział że to tylko i wyłącznie źle dobrane cewki.... Zamiast zamienników trzeba oryginału i tyle...... Jeżdżę na używanym telefunkerze i jest wszystko ok.....


Jedyna rzecz, która wartość ma
...to Miłość do GOLFA !!! :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 446 gości