Odpływ wody z wnętrza auta - Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odpływ wody z wnętrza auta - Golf II

Post autor: Pan Japuk » wt cze 14, 2005 14:18

Czy w podłodze znajdują się jakieś odpływy wody znajdującej się pod dywanikami? Ostatnio zauważyłem kałużę pod samochodem i widzę że kapie mi woda (na pewno woda - nie paliwo ani nic innego) z miejsca pod nogami pasażera na tyle po prawej stronie. Tam jest jakiś odpływ czy po prostu mam dziurę w podłodze (bo to też jest niestety możliwe)? Wczoraj dotknąłem ręką wykładziny pod dywanikiem gumowym i widzę że mam tam niezłe bagno. Skąd tam się może brać tyle wody? Zakładam że dziur w podłodze jednak nie ma bo 2 miesiące temu robiłem konserwację po zimie. Aż się boję co zobaczę jak podniosę wykładzinę...



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » wt cze 14, 2005 14:39

hm............ akurat w tamtym miejscu chyba nie ma odplywow, odplywy sa tylko przy progach , a reszta powinna byc szczelna. Woda leci pewno przez uszczelke szyby. sprawdz czy z lewego dolnego rogu uszczelki przedniej szyby nie leci czasami woda. Jezeli tak to uszczelka do wymiany



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » wt cze 14, 2005 15:02

No nie da się ukryć że przez przednią szybę mi się co nieco leje. Możliwe żeby się z tego zrobiło z tyłu aż takie bagno? Z przodu jest gdzieniegdzie delikatnie wilgotno. Wygląda na to że po prostu po podłodze wszystko ścieka do tyłu. Może tak być?



mg marcin

Post autor: mg marcin » wt cze 14, 2005 22:44

Może woda leje ci się przez wentylator musisz podnieść maskę i sprawdzić czy masz przetkane otwory z prawej i lewej strony tam gdzie są wycieraczki u mnie było właśnie tak lało się do środka przez wentylator.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt cze 14, 2005 23:40

mg marcin pisze:Może woda leje ci się przez wentylator musisz podnieść maskę i sprawdzić czy masz przetkane otwory z prawej i lewej strony tam gdzie są wycieraczki u mnie było właśnie tak lało się do środka przez wentylator.
co do wentylatora jak kolega pisze to sprawdz, sprawdz też droznosc kanalików pod drzwiami czy są drożne, czasem przez tapicerke w drzwiach przemaka do srodka woda.

co do odpływów to na całym aucie, między innymi pod dywanikami kierowcy pasażera i siedzących z tyłu są gumowe kapselki jak by, są załozone a na to rpzeważnie jeszcze konserwacja.
z przodu od strony komory silniak też tego troche jest, rozejrzyj sie znajdziesz, może któreś ci gdzieś wypadło, wyszło ze swojego miejsca albo poprostu jest do kitu, to też moze być przyczyna.
pozatym polecam zrobić z tą szybą puki ci nie przerdzewieje blacha pod uszczelka.


Mk3 GTI 16V ABF

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » śr cze 15, 2005 17:33

Dzisiaj jeszcze wpadłem w ulewę i okazało się że jeszcze dodatkowo leje mi się na nogi. Ale to już podejrzewam że to wina ewidentnie przedniej szyby. Orientujecie się ile kosztuje uszczelka przedniej szyby? Mam szybę wklejaną - muszę ją wyciąć i wstawić zwykłą na uszczelce. Nikt nie chce sprzedać używanej szyby z uszczelką - tylko samą szybę.



jinksadam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:05
Lokalizacja: Knurów

u mnie tez woda

Post autor: jinksadam » śr cze 15, 2005 20:34

czesc. poradzcie. u mnie tez woda z tylu po prawej stronie pod dywanikiem. tylko sprawa wyglada tak: wymienilem szybe i uszczelke przednia na nowke, folie pod tapicera w dzwiach tez mam nowa a wody jakby ktos wiaderko wylal, a najlepsze ze jest ta woda w czesci od strony lewarka biegow(podloga jest przedzielona po przekatnej na dwie polowy) wiec jakim cudem tam woda? moze cos poradzicie. dzieki.
jinks.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr cze 15, 2005 21:03

a pod nogami pasażera z przodu nie ma wody? ja tak miałem i aż do tyłu sie przedostawało.
jedyne coi to założyłem na przednie prawe drzwi folie pod tapicerke i pomogło, bo tamtedy mi sie lało,


Mk3 GTI 16V ABF

jinksadam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:05
Lokalizacja: Knurów

Post autor: jinksadam » śr cze 15, 2005 21:38

no wlasnie w tym problem ze tylko tam z tylu i to w polowie od strony lewarka biegow jest woda a wszedzie indziej such jak pieprz.
jinks.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw cze 16, 2005 11:19

moze masz gdzieś podgnitą podłoge albo jakis koreczek ci wypadł i ci sie wlewa jak w kałuże wjedziesz. sprawdz też, czy niemasz jakiejś dziury przy ręcznym w tunelu, moze tam cos jest nietak, ale w sumie niepowinnmo bo tamtedy wydech biegnie.


Mk3 GTI 16V ABF

jabol mk2

Post autor: jabol mk2 » czw cze 16, 2005 23:43

u mnie tez byla woda. odkrylem ze brakowalo folii pod tapicerka i tamtedy przesiaka woda (dostaje sie przy szybie, wiec uszczelke tez warto wymienic). i jak pisali koledzy sprawdz czy oslona na wentylator nie jest czasem peknieta.... pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości