Silnik Szyberdachu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MichalHadyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 14, 2006 20:35
Lokalizacja: Śląsk

Silnik Szyberdachu

Post autor: MichalHadyk » pt maja 09, 2008 20:24

Witam wszystkich forumowiczów :pub: Mam problem z moim szyberdachem, to znaczy z otwieraniem go w sposób elektryczny bo za pomocą dołączonego imbusa otwiera sie bez problemu i do góry jak i do tyłu! Za pomoą silniczka otwiera sie tylko góra dół bez problemu a gdzy naciskam do tyłu to szyber ruszy na okolo pol cm i koniec i tak żeby go otworzyc całego to bym musial chyba ze sto razy naciskac i puszczac ten przycisk!! A wiec jeśli ktoś już spotkał się z tym problemem u siebie to bardzo prosze o pomoc!!
Dziekuje i Pozdrawiam wszystkich!!



Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Biolyvyoob » pn maja 12, 2008 00:53

Prawdopodobnie czujnik obciążeniowy zatrzymuje ci silniczek, więc albo masz coś z prowadnicami że za ciężko chodzi albo sam silniczek już ma dość, spróbuj od kogoś pożyczyć na próbę inny


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

MichalHadyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 14, 2006 20:35
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: MichalHadyk » pt maja 16, 2008 19:09

A gdzie jest ten czujnik ?? Może by go szło jakoś ominąc i by chodziło co ?? :)



Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Biolyvyoob » pt maja 16, 2008 23:27

Raczej nie do zrobienia niestety, według mnie prawdopodobnie silniczek ma już dość, to dość częsta przypadłość


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » sob maja 17, 2008 11:24

slink zostaw w spokoju od dziala dobrze jak ci otwiera go gory i na dol. sprawdz prowadnice prawdopodobnie bedziesz mial je pokrzywione albo zlamane kupmel mial ten problem dal do zrobienia koszt okolo 300 -400 zloty za wymiane prowadnic i regulacje szybra



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 17, 2008 13:27

MichalHadyk pisze:za pomocą dołączonego imbusa otwiera sie bez problemu i do góry jak i do tyłu!
to wskazuje na awarię w takich stykach koło silniczka, sam tego nie miałem potrzeby rozbierać i nie wiem jak wygląda ale znajdziesz wyszukiwarką, były opisy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » ndz maja 18, 2008 11:06

witam ponownie opisze doladnie co w moim szybredachu sie dzieje a ty sobie poruwnasz ok. a wiec gora dol chodzi zaje...biscie nigdy nie mialem problemu z otwarciem w taki sposob, a jak chce otworzyc do tylu to sie otwiera i otworzy sie do konca jak by byl nowy, zamknie sie tez jest ok i tak 3 razy jest ok. za 4 razem otwieram, a tu sobie stanie i ani w tyl ani do przodu pomaga tylko naciskanie przycisku i szyber przesuwa sie o 2 cenymetry do przodu lub do tylu i staje. to ja naciskam sobie az sie zamknie.dale do gory i na dol i otwieram i sie otworzy jak nowy, i tak sie losowo powtarza co jakis czas taki objaw a silniczek jest nowy. czasami pomaga uderzenie w szybe to sie odblokuje i dziala, a korba nawet jak sie zatnie to go zamykam bez problemu i otwieram sadze ze przelorzenie korby i moc mojej dloni jest wieksza od mocy silnczka i dlatego jestem w stanie przegwalcic opor szybredachu. lecz nie wykluczam ze moze masz silniczek uszkodzony ja mam tak, ty mozesz miec inaczej.



MichalHadyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 14, 2006 20:35
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: MichalHadyk » ndz maja 18, 2008 11:14

Nio Firers masz normalnie to samo co ja tylko z tym że tobie to sie zdarza niekiedy a mi cały czas!! Rozbierałem już ten silniczek i na "sucho" tzn bez szyberdachu to też tak samo chodzi jak z szyberdachem ! Przelutowałem wszystkie styki bo pomyślalem że może gdzieś byc zimny lut nio i nadal to samo !!



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » ndz maja 18, 2008 13:38

a moze to styki we włączniku do szybra
ostatnio u kumpla w focucie robiłem el.szyby bo tez przełącznik ładnie cykal a nie stykał -przypalone styki i nie zamykało obwodu pomin przełącznik tzn połącz na krorko i zobacz jak chodzi


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » ndz maja 18, 2008 15:18

mialem to samo ;) silnik musisz zmienic ;) w moim przypadku pomogło w 100% :)
szyber działał jak nalezy przy recznym otwieraniu natomiast silnik otwierał go tylko góra dół...

pozdroo
Ostatnio zmieniony ndz maja 18, 2008 15:19 przez lambert86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » pn maja 19, 2008 23:11

wiesz to wszystko zalezy, zobaczysz ten szyber i widzisz co jest. czy sie krzywo zamyka czy jedna strona nie opada i by chciala wygiac dach czy jak popchniesz go jedna strone to lepiej idzie, jak go nie widzisz to gdybasz, u mnie napweno jest wina mechaniki slinik jest ok wczesniej mialem silniczek taki ze nie mial blokad krecil przod tyl zeby otworzyc musialem walnac w ta pokrywe plastikowa co jest nia silniczek przykryty i trybil byly tam zimne luty a zeby tak chodzil to musialem w srodku zrobic zwore na stykach.... wiec kupilem nowy i chodzi ale problem pozostal jak napisalem wczesniej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości