Przekrecielem srube od kapy :/ Ratunku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przekrecielem srube od kapy :/ Ratunku

Post autor: Egon PŃ » wt cze 14, 2005 12:26

Sruby od kapy zaworowej 1.3 Kto mnie poratuje? Podejzewam ze nikt nie ma takiej sruby ale chociaz gdzie ja dostac i jak odkrecic pozostalosc??



tayger

Post autor: tayger » wt cze 14, 2005 13:57

mozesz prubowac rozwiercic zwyklym wiertlem, ale najlepiej poszukaj takich dziwnych wietel to wykrecania! tzn takie co przy przeciwnych obrtach sie wwierca. qrde a srube to chyba znajdziesz gdzies w dobrym sklepie. w kazdym razie masz nie maly problem :-/



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » wt cze 14, 2005 14:06

oj miałem to samo brachu. ale głowa do góry. śrube kupiłem w sklepie (gosciu ja mi sprowadził) za nie więcej jak 12 złotych albo 8 zlotych, już nie pamietam.
w moim przypadku z ukręconej śrubki wystawał "zadzior" i wykręciłem go gwoździem opierając o ten "zadzior"
drugie wyjście to takie że malutkim wiertłem delikatnie rozwiercić srube i wykrętakiem (tak to sie nazywa, mój przedmówco ;)) i w otwór po wierceniu wkręcamy wykrętak który ma lewy gwint czyli kręcimy w lewo, wkrętak sie wkręca a nasza pechowa śruba wykręca.
koszt wykrętaków(małych) to raptem 6 złotych komplet
Powodzenia.



Awatar użytkownika
wujko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:00
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: wujko » wt cze 14, 2005 15:47

Egon PŃ: na pocieszenie powiem Ci że mam o wiele gorzej bo ukręciłem szpilkę trzymającą kolektor wylotowy do głowicy :( i to tak niefortunnie że została zapieczona 3 mm w środku - nic nie wystaje
próbowałem rozwiercać ale cięzko toam podejśc bo blok jest pochylony ku przodowi u przednia ścianka przeszkadza tak więc chyba pozostaje zdjęcie głowicy i przegwintowywanie
kupiłem takie wykrętaki do urwanych śrób za 6,50 zł, nie bardzo dało się wykręcić bo jest zapieczona,
mechanik stwierdził że dobre wiertła do wykręcania kosztują 100zł a tym nic nie zrobię

kiedyś miałem podobnie jak Ty (ja to mam rączkę do urywania) i mechanik mi ją wykręcił takimi malutkimi szczypcami bo nie była zapieczona więc próbuj !!



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » wt cze 14, 2005 16:08

No dokładnie, nie była zapieczona wiec bez problemy ją wyciągnołem :)
A ojciec kolegi dorobił mi taką śrube w 5 min :)
Nie potrzebana panika z mojej strony, ale bardzo dziekuje za szybką pomoc.

wujko, powodzenia z twoją srubą



Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » pn cze 12, 2006 00:20

ja włąśnie mam chyba najwiekszy problem z was wszystkich, chciałem zmienic uszczelkę pod kolektorem wydechowym, urwały sie dwie pierwsze szpilki jedna zaczołem nawiercać i chciałem wykrecić wykrętakiem, i tu lipa wykrętak pękł !!!
jako ze mam troche warunków zamiast zdejmować uszczelkę pod głowicą postanowiłem wyjąc cały silnik ze skrzynią (ponieważ mój golf ma przejechane 107000)
nie chciałem ruszać głowicy. Motor jest juz na wierzchu ale ni cholery nie mozna się wwiercić w wykrętak jest niessamowicie twardy po kilku godzinach prób poddałem się, dzis w poniedziałem jade zawieźć ja to jednego z leprzych warsztatów w łodzi - Kregielski. zobaczymy co to bedzie. narazie jest lipa...


cabrio fun

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości