Klima nie działa zepsute przewody po wymianie chłodnicy wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Klima nie działa zepsute przewody po wymianie chłodnicy wody

Post autor: petek20 » śr maja 07, 2008 22:34

Witam, ostatnio zauważyłem że mam mały wyciek z chłodnicy wody, wiec kupiłem nową i założyłem. W trakcie wymiany musiałem odkręcić chłodnicę od kliy i tu napotkałem problem, musiałem sie dużo namęczyc zeby odkręcic te dwa przewody co idą do chłodnicy klimy. Po odkręceniu tego górnego okazało sie że gwint już do niczego sie nie nadaje ani od chłodnicy ani od przewodu, tak samo na dole przy odkręcaniu przewodu z osuszacza. Czy musze wymienić osuszacz, przewód od niego do chłodnicy i przewód górny od kompresora do chłodnicy? Czy można kupić i wymienić tylką samą nakrętkę od górnego przewodu? Dolny przewód musze i tak wymienić bo jest on wkręcany w osuszacz. Aż nie chcę widzieć co się stanie jak odkręcę ten drugi przewód od osuszacza.Na osuszaczu jest jeszcze czujnik, czy ktoś wie czy się go wykręca z niego? Może ktoś ma te części w dobrym stanie po rozsądnej cenie:)? Najlepiej kupiłbym w komplecie.


petek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 08, 2008 20:00

No to jak odkręciłeś przewody od klimy, to chyba gaz tobie uciekł i masz teraz klime do napełnienia...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Post autor: petek20 » czw maja 08, 2008 20:23

Lipek81 pisze:No to jak odkręciłeś przewody od klimy, to chyba gaz tobie uciekł i masz teraz klime do napełnienia...
nie nie klima i tak była pusta, kupiłęm autko kilka miesięcy temu, chłodnica i tak była nieszczelna do wymiany, dzwoniłem do serwisu vw i za chłodnicę od klimy zaśpiewali mi 1400 zł :blush: a za przewody ten dolny około 300 zł a ten górny około 700 zł :kac: ceny jak z kosmosu, po co takie ceny wiadomo że jak ktos jeździ golfem 3 to nie ma niewiadomo jakiego budżetu na auto i nie kupi tego no chyba że jakiś miłośnik tego auta który nie wie na co kase wydać :) pozdrawiam


petek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 08, 2008 20:33

wszystko możesz kupić z używek, poszukaj. Sprężarka która stała tyle czasu na sucho to chyba też już złom. Poza tym będziesz to musiał robić raczej w serwisie klimatyzacji. Nie wiem czy 1000 zeta na uzywanych częściach pomoże, więc się zastanów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw maja 08, 2008 20:41

jeśli masz przewody z nakrętkami , to nie dasz rady wymienic samej nakrętki bo one są zakładane na przewody przed zaciśnięciem , w nakrętkach będziesz miał prawdopodobnie dobry gwint tylko wystarczy wyczyścic go z aluminium który został w środku z końcówek chłodnicy lub osuszacza bo on jest tak samo z aluminium , prawie zawsze jest tak, że zerwane resztki gwintu z końcówek aluminiowych zaklejają gwint w nakrętkach



petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Post autor: petek20 » ndz cze 22, 2008 22:42

faktycznie gwinty w przewodach były ok, trzeba je było tylko wyczyścić od opiłków aluminium, teraz lodóweczka chłodzi , dzięki za pomoc, pozdrawiam


petek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości