MK3 sprężyna się obija czy coś ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PAWEŁO

MK3 sprężyna się obija czy coś ???

Post autor: PAWEŁO » pn cze 13, 2005 23:15

witam..

mam problem ostatnio zdecydowałem się wymienić sprężyny na krótsze o 40 mm , kupiłem czerwone sprężyny (nowe) i zmieniłem tył i przód , sprężyny założyłem na standardowe amortyzatory . Do czego zmierzam problem polega na tym że z tyłu wszystko jest ok. nic nie stuka jeździ się normalnie , przód lewa strona też jest ok. natomiast w prawej stronie z przodu w czasie jazdy słychać jakby sprężyna stukała , była zaluźna lub coś w tym rodzaju .......

co to może być jaka jest tego przyczyna co byście poradzili



pzdr.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt cze 14, 2005 10:36

sprawdz poprostu czy nie jest luźna :-)
ja miałem tez taki dzwiek jakby jakiś metal był luźny i stukał, okazało sie , ze klocki hamulcowe stukały



tayger

Post autor: tayger » wt cze 14, 2005 13:30

moze poprostu podczas wymiany naruszyly sie gumy. autko trocje kilometrow napewno zrobilo.
moze to guma na gorze amorka sie wyrwala.
jesli by miala byc za krotka sprezyna to z drugiej strony tez. a moze i amortyzator juz dal ciala i nie trzyma.



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MK3 sprężyna się obija czy coś ???

Post autor: cyarnz » wt cze 14, 2005 15:00

PAWEŁO pisze:witam..

mam problem ostatnio zdecydowałem się wymienić sprężyny na krótsze o 40 mm , kupiłem czerwone sprężyny (nowe) i zmieniłem tył i przód , sprężyny założyłem na standardowe amortyzatory . Do czego zmierzam problem polega na tym że z tyłu wszystko jest ok. nic nie stuka jeździ się normalnie , przód lewa strona też jest ok. natomiast w prawej stronie z przodu w czasie jazdy słychać jakby sprężyna stukała , była zaluźna lub coś w tym rodzaju .......

co to może być jaka jest tego przyczyna co byście poradzili



pzdr.

nie ma mowy o tym zeby sprezyna latala w momencie kiedy jedziesz samochodem, oblookaj temat dokladnie. Jak hamujesz to te stuka? Jezeli nie to sprawdz mocowania klockow



dawid gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:00
Lokalizacja: bielsk podlaski
Kontakt:

stukająca sprezynka:)

Post autor: dawid gti » śr cze 15, 2005 18:35

pewnie to są sprezynki progresywne.ja u kumpla zakladalem progresy - 40 i tez stukaja przy lekkim ugieciu zwój o zwój .i obcierają farbe ze sprezynki.stukaja tylko górne zwoje gdzie sprezynka jest gesciej nawinieta:) srezynki to supersport-niewiem dlaczego tak sie dzieje


Mk 2 gti TDI PD ex 16v in progress 215 Ps 414Nm by MR Motors

Mk4 gti tdi 138/280 by diagtronic

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 388 gości