Falujące obroty w 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

storm2k4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 06, 2008 21:32
Lokalizacja: Otwock

Falujące obroty w 1.3

Post autor: storm2k4 » wt maja 06, 2008 22:16

Cześć. Posiadam Golf'a II 1.3 rocznik 91 na wielopunktowym wtrysku, nie gazowany. Mam 2 problemy:
1. Jak Uruchomię silnik to zawsze zaraz gaśnie za pierwszym razem nie ważne czy dodaje gazu. Dopiero za drugim razem jak odpale to nie zgaśnie sam z siebie.
2. Problem z falującymi obrotami. Kiedy jest ssanie wszystko jest ok ale kiedy sie wyłacza obroty bardzo faluja i czesto prowadza do zgaśniecia silnika. Są momenty też, gdy chce ruszyć gwałtownie i dodaje gazu to on tak jakby sie dławił, czy nie miał siły ruszyć i rusza strasznie wolno a po jakiś 2-3 sekundach gwałtownie rusza..
Wymieniane były przewody wysokiego napięcia wraz z kopułką, oraz czujnik temperatury wody.
Prosze o pomoc i dziękuje z góry.
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 22:28 przez storm2k4, łącznie zmieniany 1 raz.



lukeros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 21, 2007 15:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: lukeros » wt maja 06, 2008 23:25

Witam mam ten sam problem i nie moge sie z tym uporac. Pisałem na forum i nik mi na to pytanie nie odpowiedział.


lukasz

storm2k4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 06, 2008 21:32
Lokalizacja: Otwock

Post autor: storm2k4 » śr maja 07, 2008 11:44

Odświeżam.



Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Post autor: rafal85rtc » śr maja 07, 2008 11:51

a rozrzad byl wymieniany?????


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr maja 07, 2008 12:04

Za ubogi skład mieszanki na biegu jałowym - za mało paliwa a za dużo powietrza.
Regulacja to juz diagnosta + system sprawdzenia.
nic innego na podstawie opisu nie wynika. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

storm2k4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 06, 2008 21:32
Lokalizacja: Otwock

Post autor: storm2k4 » śr maja 07, 2008 12:56

jblpower pisze:a rozrzad byl wymieniany?????
Rozrząd był wymieniany pół roku temu i przejechane na nim jest 5 000km.

Jakiś tam mechanik mówił żebym wymienił przewody podciśnienia, wyczyścił przepustnice, oraz silniczek krokowy. Co zamierzam zrobić w poniedziałek.
oldstaszek Skoro tak mówisz to tak zrobię, mam nadzieje że pomoże :)



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr maja 07, 2008 13:01

Myślę że pomoże.Sterownik działając na silniczek krokowy usiłuje utrzymać optymalny skład mieszanki biegu jałowego.Sonda lambda daje info - nadmiar tlenu i kółko się zamyka. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » śr maja 07, 2008 13:27

storm2k4 pisze:1. Jak Uruchomię silnik to zawsze zaraz gaśnie za pierwszym razem nie ważne czy dodaje gazu. Dopiero za drugim razem jak odpale to nie zgaśnie sam z siebie.
Spróbuj przepompować przed zapaleniem tzn. bez rozruchu silnika a tylko zaczekaj aż pompka paliwa chwilkę podziała. Jeśli będziee palił ok tzn że masz paliwko gdzieś zwiewa dlatego zawsze gaśnie za pierwszym razem.
Co do drugiego problemu to niech kolega najpierw sprawdzi czy silnik nie dostaje jakiegoś lewego powietrza (odma, pękniety wężyk od podcisnienia, niesprawny zawór od dodatkowego powietrza dla pracy na ssaniu - i to jest chyba najbardziej prawdopodobne. Zawór jest po listwą wtryskową ale nad rozrusznikiem. sprawdź czy na rozgrzanym silniku jest zamknięty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości