Szyby elektryczne same opadaja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Szyby elektryczne same opadaja

Post autor: mmaniek8 » wt maja 06, 2008 05:30

Witam

Mam problem, przy wyłączonym zapłonie gdy zamochód jest otwarty/zamknięty potrafią otworzyć mi się szyby przednia pasażera oraz tylnia za kierowcą. Co może być przyczyną?? te szyby czasami się otwożaą same jednym ruchem lecz częściej tak po 1cm szrpią i słychgać takie tykanie w silniczkach(tych szyb) mam domykanie z kluczyka. Proszę o pomoc bo auto zamykam na parkingu a okna same sie otwierają......
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 11:59 przez mmaniek8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt maja 06, 2008 07:29

Może to troche trywialna porada, ale przeczyściłbym na twoim miejscu styki właczników szyb oraz gniazda (wytczki) przy silniczkach w drzwiach. Byc może coś się zwiera i dlatego otwiera ?



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z elektrycznymi szybami- same opadają

Post autor: MarcoVW » wt maja 06, 2008 09:25

Mialem dokladnie to samo!!!
A dokladniej problem z szybą tylnią str lewa. Gdy zapalalem zaplon szyba opadala calkowicie. Czasami podczas jazdy szarpala np 1cm w dol sama leciala. I caly czas bylo slychac tykanie.

Na pierwszy rzut poszlo ze niby kable sie zgiely na zgieciu dzwi , niestety nie!!! Mialem zbadane wszystkie piny we wtyczce (ta ktora wchodzi do modulu) i bylo OK.
A wiec trzeba , bylo zajrzec do modulu BROSE (to czarne przy silniczki). I jak widac do wew dostala sie wilgoc, wylecialo kilka kropli wody :(
Cos sie uszkodzilo z elekroniką wewnatrz. Musialem nabyc caly podnosnik i przelozylem moduł. Działa.

Jak sie uporasz to napisz co bylo :smoke:



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » wt maja 06, 2008 14:21

MarcoVW pisze: Czasami podczas jazdy szarpala np 1cm w dol sama leciala
Dzięki za podpowiedzi, tylko u mnie to zdarza się tylko przy wyłączonym zapłonie.... nawet jak tyka to gdy włącze zapłon to przestaje.

MarcoVW pisze: I jak widac do wew dostala sie wilgoc
U mnie to troche dziwne ze akurat to by się stało w dwóch w tym samym czasie??



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt maja 06, 2008 17:04

Tak jak wyłaczyłem zaplon to przestawalo tykać.

No troche dziwne ze cała jedną strone ci sparaliżowało :chytry:



hernek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 25, 2008 18:41
Lokalizacja: wrzesnia

Re: Szyby elektryczne same opadaja

Post autor: hernek » wt maja 06, 2008 17:31

mmaniek8 pisze:Witam

Mam problem, przy wyłączonym zapłonie gdy zamochód jest otwarty/zamknięty potrafią otworzyć mi się szyby przednia pasażera oraz tylnia za kierowcą. Co może być przyczyną?? te szyby czasami się otwożaą same jednym ruchem lecz częściej tak po 1cm szrpią i słychgać takie tykanie w silniczkach(tych szyb) mam domykanie z kluczyka. Proszę o pomoc bo auto zamykam na parkingu a okna same sie otwierają......
witam. ja mam problem bo wszystkie cztery szyby nagle nie dzialaja-dobrze ze zostaly w pozycji zamknietej - tak bym byl uziemiony(nawet psa bym nie mogl zostawic w srodku jako alarmu:)) co to moze byc za przyczyna? kable na zgieciach przy otwieraniach dzwi sprawdzalem i sa dobre, wspomne jeszcze ze juz ok 3bezpieczniki spalily sie w przeciagu 3-4miesiecy, zapewne jakas zwara co myslicie???? z gory dzieki za podpowiedzi



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » śr maja 07, 2008 14:59

nikt nie wie co to moze być?? moze jakiś schemat -w którym miejscu kable ze stacyjki sie łączą z kablami od elektrycznych szyb?? lub są obok nich??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 07, 2008 15:44

mmaniek8, radzę ci jak zwykle rzeczy najprostsze na początek. W tym wypadku: najpierw odłącz na próbę wtyczkę od pompki centrala, bo możliwe że w jej sterowniku jest zwarcie, i obejrzyj kable w wiązkach drzwiowych, gdzie indziej zwarcia rzadko się robią


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

hernek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 25, 2008 18:41
Lokalizacja: wrzesnia

Post autor: hernek » pn maja 12, 2008 23:47

ja juz doszedlem z szybkami, a mianowicie jest taki kabelek ktory wchodzi w plyte od bezpiecznikow i tam nie stykal(wypial sie) i wszystko gra:) to tak w ramach gdyby ktos mial ten problem



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » wt maja 20, 2008 22:44

A więc tak, doszedłem co było przyczyną tego i co za to odpowiada ze same szyby opadają... Mianowicie woda dostawała sie przez uszczelkę tylnej lampy wprost na pompkę i wszystkow środku było zaśniedziałe.... obczyściłem, przeciek zlikwidowałem i czekam na rezultaty..... Dzięki za podpowiedzi Paweł Marek, szczególnie tobie bo już nie raz mi pomagasz....

Pozdrawiam! :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości