Oświetlenie tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Oświetlenie tył

Post autor: lukasz_bliw » ndz maja 04, 2008 17:45

Problem wygląda następująco : włączam kierunkowskaz ( obojętnie który) to miga jak wcisnę hamulec i zapala sie światła stop to przestaje migac po zwolnieniu hamulca znowu miga .. wcześniej jeszcze było ze jak włączałem awaryjne to migały tylko światła pozycyjne .. przy jakim kolwiek włączonym świetle z tylu świeci sie kontrolka włączonego światła przeciwmgielnego a ono samo nie świeci .. co to może być ?? sprawdzałem już połączenia na kloszach nie są zaśniedziałe ani nie wygląda żeby w nich coś było nie tak .. proszę o jakieś sugestie bo zaczyna mnie to delikatnie wku... pozdrawiam :pub:



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz maja 04, 2008 18:17

Masz problem z dobrą masą dla tylnych lamp (brązowe przewody idące do nadwozia)



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » ndz maja 04, 2008 22:50

sprawdz czy wiazki przewodow gdzies sie nie przetarly moze wilgoc dostala sie do przewpodow


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » ndz maja 04, 2008 22:53

Zajoł bym sie masą....Jedynie to przychodzi mi na myśl...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » pn maja 05, 2008 19:38

na razie odpialem kostki i je przeczyscilem i popsikalem sprajem do stykow i ustalo :) problem w tym ze juz raz tak robilem i bylo ok pozniej sie zepsulo znowu :/ nie wiem czy to jakos niw wilgnie tylko nie wiem w jaki sposob bo w bagazniku jest sucho .. dzieki za odpowiedzi :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 05, 2008 20:32

dorob sobie dodatkową masę. W jednym z wolnych gniazd w lampie znajdź masowy pin, dorób kabelek z wsuwką, drugi koniec przykręć do blachy tam gdzie jest przykręcony oryginalny kabel masowy.
Błąd w konstrukcji golfa polega na tym że ten jeden kabelek przewodzi masę od obu lamp tylnych, policz sobie ile to w sumie żarówek. Kierunki, pozycyjne, wsteczne, przeciwmgłowe, stopy. Ponad 150 Wat w sumie, dlatego się upala.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
-STACH-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 14:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -STACH- » pt paź 10, 2008 23:44

Witam mam podobny problem co kolega lukasz_bliw, :)
Mianowicie doprowadzam powoli swojego gooferka do stanu uzywalosci i wypruwam metry niepotrzebnych kabli (idacych luzem do nikad, zakonczonych izolacja np kawalek kabla 10mm^2 wysteje po 15cm z gumowego przejscia z komory silnika do kabiny :D dziś niestety napotkal mnie problem postojowek w lampach tylnich, i przedniej (lewej) oraz swiatel wstecznego :/ nie mam problemow z masa !! stopy swieca kiedy powinny tak samo kierunki i p.mgielne natomiast pozycji nie ma !! bezpieczniki i zarowki sprawdzilem !! wszystko z nimi ok !!
Pytania:
1 gdzie szukać przyczyny braku pozycji z tylu ??
2 gdzie szukać przyczyny braku pozycji z przodu ?? (jedna swieci druga nie) ktos poprzednio podpinal chyba jakos na lewo halogeny bo jest pelno malych kosteczek przy wtyczce od reflektora)
3 gdzie podłączone sa swiatla od wstecznego ?? (z tego co wiem do skrzyni biegów) ??

Pozdrawiam -STACH-



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości