Nie moge ustawic linki gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Nie moge ustawic linki gazu

Post autor: yolmen » sob maja 03, 2008 00:31

wczesniej pisalem na forum ze mam problem z linka gazu ale nikt nie odpisal , kombinowal z ustawieniami ale nie moge. Jesli ustawie linka tak zeby bylo 800-900 obrt przepustnica otwiera sie gdzies do ponad polowy , ja ustawie linke zeby przepustnica otwierala sie na maxa to wtedy linka jest na tyle naciagnieta ze obroty sa na poziomie 2000obr na paliwie i jakies 1200 na lpg na ubogiej mieszance.... O co tu biega :grrr: ?
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2008 09:38 przez yolmen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » sob maja 03, 2008 00:54

o to zewolnych obrotów nie ustawia sie na line, tylko w silnikach z wtryskiem jest od tego silniczek krokowy, a w gaznikowych dysza wolnych obrotów, i nawet gdyby Ci sie linka gazu urwała to wolne obroty powinny byc ok


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

gailbraith

Post autor: gailbraith » sob maja 03, 2008 01:58

Kolega papaj ma rację, wolne obroty nie zależą od naciągu linki gazu a sama ma być tak ustawiona aby lekki luz był.



Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » sob maja 03, 2008 09:19

czyli wystarczy regulacja ?czy przepustnica powinna moze byc w obojetnie jakiej pozycji na biegu jalowym ? bo chodzi oto ze jest jakby caly czas na wcisnietym gazie ....



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob maja 03, 2008 09:26

yolmen pisze:czyli wystarczy regulacja
no jasne, ale regulacja gaznika
yolmen pisze:czy przepustnica powinna moze byc w obojetnie jakiej pozycji na biegu jalowym

przepustnica nawolnych obrotach ma byc zamknieta. Dlaczego ? Poniewaz otwarcie przepustnicy powoduje zassysanie paliwa przez dysze do jazdy, a na wolnych obrotach jest specjalna dysza, ktora utrzymuje prace silnika na luzie.

Linka gazu sluzy tylko to otwoerania przepustnic podczas jazdy. Gaznik Twoj, 2ee, podobnie jak 2e2 posiada mechanizm wolnych obrotow, przy zakmnietej przepustnicy



Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » sob maja 03, 2008 10:10

no wiec wlasnie oto chodzi ze jak ustawi linke przepustnica zamknieta i mam te 800obr to przepustnica jak wcisne gaz na maxa to przepustnica otworzy sie tylko do mniej wiecej polowy i auto muli. co mam zrobic zeby w tym momencie sie otwieralo na maxa a jednoczesnie na jalowym nie mial 2000obr bo przepustnica jest troche otwarta ? mozna wywalic ten ogranicznik pod pedalem ?



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob maja 03, 2008 15:49

yolmen, masz jakis problem z linka. Przepustnica ma byc zamknieta i koniec.

Pewien jestes, ze linka nie otwira przepustnicy na maksa ? Wywal sobie na chwile ten ogranicznik spod pedalu, i zobaczysz co sie stanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości