Olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Olej

Post autor: haps » czw maja 01, 2008 22:56

Panowie powiedzcie mi jak to jest z tymi olejami, ja wiem ze temat walkowany setki razy, ale chodzi mi o wskaznik API, np dla oleju AGIP uniwersal 15w50 wynosi API CF4/SG; z czego C oznacza ze pasuje do silnika diesla, S do silnika otto, i im nizzsza litera przy S, tym lepiej takze SG bedzie gorsze od SJ, ten olej ktory tutaj podalem jest bardzo dobrym olejem mineralnym, juz niejedna furka ktora zostala nim zalana chodzi o niebo lepiej niz na mobilu mineralu czy lotosie, ale dzis bedac na stacji spojrzalem z czystej ciekawosci na badziew orlenu czyli oleje platinum i nie moge uwierzyc ze ich oleje maja specyfikacje
API : SJ/CF , litera J jest dalej w alfabecie niz G takze olej ma lepsze wlasnosci pod tym wzgledem.. jak to mozliwe? skoro ten AGIP wychodzi 20zl z litra na allegro a ten platinum 10zl ?? az tak wala w ch.. z tymi specyfikacjami? bo nie chce mi sie wierzyc ze ten agip jest gorszy, chociazby z racji tego ze nie jest w polsce rozlewany (fałszowany)



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt maja 02, 2008 00:14

Witam :D
Ja np jezdziłem na oleju castrol GTX za ponad 100zł i on miał specyfikacje SJ/CF (litr kosztuje 29zł).
Obecnie jezdze na castrolu o polowe tanszym (50zł/5l) i ten z kolei ma specyfikacje SG/CF.
Nie mam pojecia jak te oznanczenia maja sie do rzeczywistosci, ale płacac rozsadna cene wiesz co kupujesz, ja np mam zaufanie do znanych producentów i szajsu nie kupuje. Wiec nie oszczedzaj na oleju bo jak wiadomo oszczedny płaci zawsze 2 razy. Pamiętaj pozdro :D
Ostatnio zmieniony pt maja 02, 2008 00:25 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » pt maja 02, 2008 00:22

... a niektórzy przejeździli na lotosie za 12 zł litr ileś tam lat i ileś tam tysięcy km bez szkody dla silnika twierdząc że lepiej kupić polski olej niz zachodnią podróbę :bajer:

Ps żeby nie było jeżdze na zachodniej podróbie :bajer:



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pt maja 02, 2008 23:28

Maćkooo, oszczedzac to ja nie chce, dlatego teraz sobie szukam czegos dobrego, znajomy mechanik ma kumpla ktory jest dystrybutorem AGIP na mazowieckie i podobno te oleje sa naprawde dobre, poza tym malo znana marka na polskim rynku to i podrob malo..

mmarek, no ostatnio kolega wlal do bmw e34 2.0 lotosa to wariator sie odzywal i w ogole silnik rzezil, zalal go agipe i chodzi jak w zegarku..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości