Poduszka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Poduszka

Post autor: Grzebaluch » czw maja 01, 2008 22:47

Witam. Mam maly problem i to chyba z ktoras z poduszek ale nie wiem czy pod silnikiem czy skrzynia. Sek tkwi w tym iz raz mi biegi wchodza leciudko a raz ciezko taj jak by cos stawialo opor,olej w skrzyni wymienialem. Nie wiem czy to jest poduszka czy to cos innego gdyz zauwazylem ze jak sie silnik rozgrzeje rowniez pedal od sprzegla mi ciezej chodzi tak jak by sie zacierala linka a na zimnym jest jak i z biegami i z linka wszysdko w pozadku. Co to moze byc moze trzeba cos nasmarowac bo jak sie zagrzeje aluminium to cos sie zaciera a moze sie skrzynia przestawia podczas jazdy????? Nie mam pojecia co moze byc :grrr:


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt maja 02, 2008 10:56

cały mechanizm wybierania biegów nalezy przesmarować wraz z cięgnami i tuleją łącznikową która idzie już do do skrzyni
jak wykonasz te zabiegi i nie będzie poprawy problem moze tkwić właśnie w poduszce

[ Dodano: Pią Maj 02, 2008 10:59 ]
druga sprawa mogą być wyrobione plastiki (gniazda łącznikowe cięgien }



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » pt maja 02, 2008 11:23

Czynnosci te wykonalem juz dawno jak jest wszystko ok to biegi wchodza jak w maslo sprzeglo rowniez. Mowisz ze poduszka ale ktora pod skrzynia??


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » pt maja 02, 2008 11:31

kolego mialem ten sam problem, smarowalem ten suwak od skrzyni, wymienilem te wszystkie tuleje od ciegien i nie pomoglo. Kiedys pekla mi lapa od silnika ta od strony przegrody i tak chwile jezdzilem po czym nie chcial mi wchodzic w bieg wsteczny. Wymienile ta poduszke na ktora byl przechylony silnik i teraz biegi chodza ok, ale sprzeglo i tak sie lekko zaciera po nagrzaniu silnika mimo przesmarowania calej linki...


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » pt maja 02, 2008 13:24

Czyli ta poduszke ktora jest pod kolektorem ssacym??? Ale nie moge jeszcze w zaden sposob sobie wytlumaczyc czemu raz sprzeglo chodzi tak jak by go nie bylo a jak sie zagrzeje silnik to zaczyna sie zacierac???? Moze ten walek na ktorym jest zamocowane lozysko oporowe tam w tych tulejach na obudowie skrzyni wewnatrz sie zaciera jak sie silnik zagrzeje???? Panowie naprawde denerwujaca sprawa i bardzo dziwna.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości