[mk II] Wentylator długo kręci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamus221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 12, 2004 18:38
Lokalizacja: Świdnik

[mk II] Wentylator długo kręci

Post autor: adamus221 » sob cze 11, 2005 19:53

Mój ojciec kupił sobie golfika II 1,6 EZ i ma dziwny problem otóż gdy po jeździe wyłączy silnik to po jakimś czasie włącza się wentylator i wszystko byłoby w porządku gdyby wyłączył się po 0,5 - 1 min, a on kręci jakieś 10-15 min. Wymieniliśmy czujnik znajdujący się w chłodnicy nawet termostat i nic jak było tak jest. Czego to może być przyczyna?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 11, 2005 22:43

Nie wiem jak w mk2 ale w mk3 jest przekaźnik od wentylatora za akumulatorem. Raz pękła mi jego obudowa, nalała sie woda do środka i zrobiła zwarcie. Miałem ten sam objaw.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [mk II] Wentylator długo kręci

Post autor: k3fir » ndz cze 12, 2005 00:15

adamus221 pisze:Mój ojciec kupił sobie golfika II 1,6 EZ i ma dziwny problem otóż gdy po jeździe wyłączy silnik to po jakimś czasie włącza się wentylator i wszystko byłoby w porządku gdyby wyłączył się po 0,5 - 1 min, a on kręci jakieś 10-15 min. Wymieniliśmy czujnik znajdujący się w chłodnicy nawet termostat i nic jak było tak jest. Czego to może być przyczyna?
tak jest w gaznikach u mnie w RF tak samo jest, jak odlaczysz czujnik przy gazniku to przestanie ;) gdzies w ksiazce napisane bylo ze ma to na celu zapobiegania zapalenia sie resztek w gazniku czy cos w tym rodzaju :helm:



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [mk II] Wentylator długo kręci

Post autor: Łyskacz » ndz cze 12, 2005 00:37

k3fir pisze:
adamus221 pisze:Mój ojciec kupił sobie golfika II 1,6 EZ i ma dziwny problem otóż gdy po jeździe wyłączy silnik to po jakimś czasie włącza się wentylator i wszystko byłoby w porządku gdyby wyłączył się po 0,5 - 1 min, a on kręci jakieś 10-15 min. Wymieniliśmy czujnik znajdujący się w chłodnicy nawet termostat i nic jak było tak jest. Czego to może być przyczyna?
tak jest w gaznikach u mnie w RF tak samo jest, jak odlaczysz czujnik przy gazniku to przestanie ;) gdzies w ksiazce napisane bylo ze ma to na celu zapobiegania zapalenia sie resztek w gazniku czy cos w tym rodzaju :helm:

Mam troszke inaczej bo jak mi wentylator chodzi to po odłączeniu kostki od czujki nadal sie kreci wiatrak.O CO CHODZI?????Kumpel mowi ze to dziwne bo powinien sie wylączyć?!?!?!?!?!?!????Sam juz nie wiem i proszę o pomoc....


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [mk II] Wentylator długo kręci

Post autor: k3fir » ndz cze 12, 2005 01:04

Łysacz pisze:Mam troszke inaczej bo jak mi wentylator chodzi to po odłączeniu kostki od czujki nadal sie kreci wiatrak.O CO CHODZI?????Kumpel mowi ze to dziwne bo powinien sie wylączyć?!?!?!?!?!?!????Sam juz nie wiem i proszę o pomoc....
jak odlaczysz czujnik z gaznika to dalej krec?, chyba mowisz o czujniku przy chlodnicy.



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [mk II] Wentylator długo kręci

Post autor: Łyskacz » ndz cze 12, 2005 07:38

k3fir pisze:
Łysacz pisze:Mam troszke inaczej bo jak mi wentylator chodzi to po odłączeniu kostki od czujki nadal sie kreci wiatrak.O CO CHODZI?????Kumpel mowi ze to dziwne bo powinien sie wylączyć?!?!?!?!?!?!????Sam juz nie wiem i proszę o pomoc....
jak odlaczysz czujnik z gaznika to dalej krec?, chyba mowisz o czujniku przy chlodnicy.

Tak czujnik przy chlodnicy..


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » ndz cze 12, 2005 08:51




Awatar użytkownika
adamus221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 12, 2004 18:38
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: adamus221 » ndz cze 12, 2005 12:31

U ojca też jak się odłączy czujnik w chłodnicy to kręci dalej, a nie wiem czasem czy się też nie włącza przy odłączonej wtyczce muszę to jeszcze sprawdzić. K3fir możesz dokładnie opisać który to ten czujnik przy gaźniku, może jakieś foto? Dzięki.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » ndz cze 12, 2005 23:48

hmm jak popatrzysz z lewej strony na gaznik to powinienes widziec kabel i czujnik :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 335 gości