Olej w kolektorze wydechowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

netherton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 06, 2006 22:02
Lokalizacja: Łomża, Białystok
Kontakt:

Olej w kolektorze wydechowym

Post autor: netherton » pn kwie 28, 2008 18:50

Witam

ostatnio w okolicach kolektora pojawiła się plama oleju.
Dzisiaj byłem u mechanika, :okej: mechanik odkręcił kolektor, stwierdził, że jest on pęknięty, a olej leci z uszczelniaczy zaworowych, bo w dwóch komorach kolektora widać slady oleju.
Od pojawienia się wycieku, oleju szybko ubywa, wcześniej dolewałem 0,2l na 10000 km.

Czy to możliwe, że padły mi uszczelniacze i dlatego olej jest w kolektorze?

Czy inne kolektory z silnika 1.6 podejdą pod mój?

Czy pasują kolektory od seatów i polo z silnikami 1.6 AEE do golfa 1.6 AEE.


Pozdrawiam



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn kwie 28, 2008 19:32

Odpowiedź dotycząca uszczelniaczy - tak, zdecydowanie tak. Ponadto świadczy to o solidnym wycieku spod uszczelniaczy bowiem w wysokiej temperaturze kolektora wydechowego część oleju zwyczajnie się spala. Jeśli więc są obfite ślady w kanałach kolektora oznacza to poważną sytuację.

Co do głowic to nie ma się co martwić na zapas. Wymiana uszczelniaczy zaworowych załatwi sprawę. Ewentualnie może się okazać, że do wymiany są zawory lub prowadnice zaworowe. Jednak są to rzeczy jak najbardziej podlegające wymianie.

Zaś poszukiwanie głowic to trudne zajęcie bowiem trudno znalezdź głowicę prostą ze sprawnymi gniazdami zaworowymi itp.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości