Nie da się otworzyć drzwi kluczykiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
B_e_n_e_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (STA)
Kontakt:

Nie da się otworzyć drzwi kluczykiem

Post autor: B_e_n_e_k » ndz kwie 27, 2008 21:31

Mam problem jak w temacie. Nie wysuwa się rygiel podczas krecenia kluczykiem. Nie mam pojecia jak to jest w środku zbudowane, wiec prosiłbym wielce o jakis schemat tego mechanizmu ryglowania, zanim ja to wszystko rozbiore. Dodam że podczas zimy nacisłem tam jak głupi WD40 :panna: bo ciężko zamek chodził i pewnie teraz coś o coś sie ślizga.



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz kwie 27, 2008 23:05

pewnie urwała Ci się płetwa w wkładce zamka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162120 zobacz to są tam ładne fotki wkładki


one loVWe

Awatar użytkownika
B_e_n_e_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (STA)
Kontakt:

Post autor: B_e_n_e_k » ndz kwie 27, 2008 23:31

dzięki wielkie.... własnie szukałem tego opisu z ETKI. Znajde troche czasu i wezme sie do naprawy. A jeszcze pytanko... czy żeby dostać sie do tych elementów potrzeba rozberać cały boczek z drzwi razem z tą zanitowaną blachą, czy może da sie to rozebrac odkręcając tą śrubkę za zaslepką od kantu drzwi (nad zamkiem).

jeszcze........ ta płetwa na samym koncu mechanizmu bębenka nie wchodzi czasem już prosto w zamek ?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 27, 2008 23:35 przez B_e_n_e_k, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » pn kwie 28, 2008 19:16

jeszcze........ ta płetwa na samym koncu mechanizmu bębenka nie wchodzi czasem już prosto w zamek ?
tak właśnie.
Jest jeśli faktycznie jest urwana płetwa nie musisz rozbierać drzwi wystarczy rozebrać klamkę odkręcając tą śrubę o której pisałeś
Ostatnio zmieniony pn kwie 28, 2008 19:19 przez jawel, łącznie zmieniany 1 raz.


one loVWe

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 236 gości