czyszczenie gaźnika...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

M_a_S_t_E_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr gru 14, 2005 15:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

czyszczenie gaźnika...

Post autor: M_a_S_t_E_r » ndz kwie 27, 2008 19:58

Witam ponownie,

Być może temat już był, ale niestety w szukajce nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania..

Otóż:

Ostatnią rzeczą jaka mi została do zrobienia po zimie jest wyczyszczenie gaźnika i ogólny jego "serwis"..

Ponieważ za bardzo nie wiem co może mnie spotkać podczas tych operacji chciałem poznać zdanie bardziej doświadczonych użytkowników samochodów..

Głównie interesuje mnie w co się zaopatrzyć, jak zabrać się do pracy aby później coś nieoczekiwanego nie stanęło na drodze do "sukcesu"..

Czekam na Wasze opinie, będą oczywiście za to punkciki..

Pzdr.. :grin:



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » ndz kwie 27, 2008 20:58

Po pierwsze to zastanów się czy naprawdę jest to konieczne bo po rozłożeniu gaźnika i umyciu czeka cię regulacja.
Jeśli jednak podejrzewasz niedrożne dysze itp. to zaopatrz się w komplet uszczelek to gaźnika. Po zdjęciu pokrywy gaźnika a także przy jego zdejmowaniu z kolektora ssącego warto to zrobić by gaźnik był szczelny a fałszywe powietrze nie przeszkadzało w ustawieniu obrotów biegu jałowego.

Z narzędzi to przygotuj sobie starą szczoteczkę do zębów, koniecznie czyste (niestrzępiące się) szmatki i naczynie w którym będziesz mył gaźnik benzyną. Dobrany wkrętak by nie uszkodził dysz przy wykręcaniu to podstawa.

Zadbaj o dobre oświetlenie i czystość na stole i naturalnie uważaj na kolejność części.

Uważaj na pływak i zawór iglicowy by nie zmienić poziomu paliwa w komorze pływakowej.

Nie czyść dyszy żadnymi drutami itp. Płucz w benzynie i przedmuchaj powietrzem.

Pamiętaj, że lepiej czasem nie odkręcać czegoś bez potrzeby.

Ale przede wszystkim nie spiesz się i baw sie dobrze;)

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz kwie 27, 2008 21:14

Witam :D
Operacja czyszczenia gaxnika nie jest trudna.
Co sie przyda :
1)dobra pompka
2) uwaga na uszczelkę rozpołowienia, delikatnie ja zdejmij
3) generalnie to bedzie tyle
4) warto takze sprawdzic podstawe gaznika i wężyki z tyłu
5) podstawajest jednak ogólna sprawnosc elementów gaznika
6) podejrzewam ze masz gaznik zaolejony , dobrze go wymyj w benzynie, a w odme włóz tłumik pomieni aby olej nie tryskał do filtra powietrza
powodzenia :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 27, 2008 21:43

M_a_S_t_E_r, napisz co się dzieje, bo jeśli nic złego to nie tykaj się gaźnika po prostu. Gaźnik nie wymaga sezonowego czyszczenia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

M_a_S_t_E_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr gru 14, 2005 15:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: M_a_S_t_E_r » pn kwie 28, 2008 14:41

Tak naprawdę to nic szczególnego się nie dzieje..

Poprostu pomyślałem, że skoro tyle rzeczy już przy nim zrobiłem w ostatnim czasie to może by tak wyczyścić gaźnik, ale skoro odradzacie taką operację bez konkretnego powodu to chyba jednak sobie odpuszczę..

Nie mniej jednak zapamiętam to co zostało tu napisane i po punkciku dla pomocnych..

Pzdr.. :-)



kanius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 10:06
Lokalizacja: KATOWICE (Brynów-Ligota-Centrum)
Kontakt:

Post autor: kanius1 » pn kwie 28, 2008 17:22

ja też bym to pozostawił w spokoju, jedynie psiknij jakimś sylikonkiem w sprayu na dźwignie przepustnicy (linkę) co by to ładnie pracowało i tyle - pal motor i w drogę :)


[size=200][b]Bear Lock do VW[/b][/size] - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1896184#1896184

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 319 gości