Czy to może być poduszka silnika, czy przednie zawieszenie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Czy to może być poduszka silnika, czy przednie zawieszenie?

Post autor: DrLupus » ndz kwie 27, 2008 17:09

Witam,

Zdecydowałem się założyć nowy post, bo niestety nic nie udało mi się znaleźć w w/w temacie. Mianowicie wczoraj przy zmianie lewego przedniego koła dostrzegłem dziwny wyciek jakiejś smaropodobnej substancji. Element, z którego wydobywa się ten smar znajduje się zaraz za mocowaniem przedniego wahacza do szerokiej belki biegnącej pod silnikiem. Patrząc od góry przez komorę silnika jest on usytuowany poniżej pompy hamulcowej. Nie mam pojęcia czy to jest poduszka silnika czy coś innego. W książce też nie znalazłem żadnej wskazówki na ten temat. Postaram się zrobić zdjęcie, a na razie proszę Was o pomoc. Nie wiem jak zbudowana jest poduszka silnika i czy w ogóle jest wypełniona smarem? Poza wyciekiem auto nie wykazuje niepokojących objawów.

[ Dodano: Nie Kwi 27, 2008 17:46 ]
oto zdjęcie - wyciek widoczny tak mniej więcej na środku fotki. Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 27, 2008 17:49

to jest koniec żywota poduszki olejowej skrzyni biegów, niedawno był temat jak ją zmienić - poszukaj. Cena 50-80 zeta - nie żałuj na dobrą. Póki co delikatnie cofaj i nie hamuj za bardzo silnikiem na niskich biegach, bo wyrwiesz ją calkiem.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 27, 2008 17:51 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » ndz kwie 27, 2008 22:26

tak dokładnie kolego sam ten post ostatnio pisałem poszukaj dasz radę sam wymienić ją bez problemów


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 223 gości