Strzały pod nogami kierowcy :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Strzały pod nogami kierowcy :/

Post autor: melon » czw kwie 24, 2008 17:16

Witam

Mam taki problem.Otóż gdy gwałtownie rusze słychac strzał w przedniej lewej stronie podwozia oraz gdy zahamuje gwałtownie to tez ten strzał słychac ( strzał - odgłos mozna porownac do odgłosu strzelajacej kosci np w kolanie lub kostkach :D tylko ,ze 100 razy głosniej).
Nie sa to przeguby bo to nie ma nic do tego ,jest to ewidentnie jakis luz na zawieszenieu.
Zawieszenie wymieniłem dałem nowe poduszki mam nowki sztuki wachacze,koncówki z drązkami kierowniczymi ,nowe swoznie ,łaczniki stabilizatora .Wszystki gumy są nowe jak i tuleje.
Byłem na szarpakach i nic nie wyszło, wózek sie trzyma budy jak powinien buda tez nie pęka.Silnik sie trzyma na swoim miejscu.Auto sie prowadzi normalnie nie sciaga itp.
Mam to dopiero od jakiegos miesiąca przedtem bylo ok.

Macie jakies propozycje?



tomek-bielawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:49
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: tomek-bielawa » czw kwie 24, 2008 17:59

Ja mam podobnie tylko umnie zamiast strzałów jest jakieś guche stukanie. Też wymieniłem zawieszenie (amortyzatory "przód cała kolumna oprócz łożyska", wachacze,sprężyny,gumy,tyleje,sworznie,przeguby a nawet drążek kierowniczy bo był wylatany), do tego chamulce na tip top, i remont silnika. Wszystko chodzi idealnie tylko te stuki podczas chamowania i czasem wolnej jeździe po dużych nierównościach. Dodam że zimom zamarzał mi układ kierowniczy "kierownica stała sztywno" dopiero po kilku minutach na odpalonym silniku puszczało a gumy zabezpieczające na drążkach są nowe.



Jack Daniel's
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jack Daniel's » czw kwie 24, 2008 21:49

Miałem to samo przy ruszaniu, hamowaniu i przy skręcie kołami coś pukało jakby jakaś żelazna kula przetaczała się pod maską. Wymieniłem łożyska amortyzatorów i pomogło. Dodam jeszcze, że przed wymianą przy najechaniu na jakiś dół mocno ściągało Golfika.
Ostatnio zmieniony czw kwie 24, 2008 21:51 przez Jack Daniel's, łącznie zmieniany 1 raz.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pt kwie 25, 2008 09:19

Zobacz na początek tuleje wahacza te duże ,przede wszystkim takie blaszane tulejki czy siedzą w tych tulejach



Awatar użytkownika
ceasar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: sob gru 03, 2005 15:32
Lokalizacja: WWL

Post autor: ceasar » pt kwie 25, 2008 15:32

Też stawiam na te blaszki w tulejach dużych wahacza.
Tworzą one dystans między śrubą a tuleją.
Koszt za sztukę to chyba 1zł.
U mnie po pewnym czasie tak się wyrobiły, że przy dodawaniu, i zdejmowaniu nogi z gazu było słychać i to znacznie głośniej.


VW Golf IV 1.9 TDI AHF Highline Obrazek
VW Golf MK1 Carbio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości