coś wyje podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

coś wyje podczas jazdy

Post autor: patryk2340 » wt kwie 22, 2008 20:56

Witam. Od pewnego czasu słyszę wycie czegoś- no właśnie- nie wiem czego. Hałas jest współmierny do prędkości. Łożyska tył odpadają- niedawno wymienione, poza tym podniesione koło kręci się cichutko i bez oporów. Skrzynia po regeneracji, stan oleju ok. Więc na mój chłopski rozum pozostają chyba tylko łożyska z przodu :hmm: Czy jest jakiś sposób aby upewnić się, że to na 100% jest przyczyna? Przednim podniesionym na lewarku kołem nie zakręcę tak jak tylnym żeby sprawdzić... Ogólnie słyszałem też o teorii, że zużyte łożysko hałasuje mocniej przy skręcaniu z większą prędkością, jednak u mnie tego niestety nie zauważułem. Jakieś sugestie?


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt kwie 22, 2008 21:06

Też zakręcisz - oczywiście nie tak szybko...Ale usłyszysz.. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Post autor: bombel-g2 » wt kwie 22, 2008 21:08

przód sprawdzisz jadąc na wolnej przestrzeni i szerokiej okolo 60 km/h kręcąc w prawo i lewo łukami obrzernymi wtedy naciskasz na dane kolo i słychac łozyska tylne łozyska jest bardzo prosto wymienic ale przod troszke gorzej. . opony tez mogą dawac znac o sobie- ja swoje łozyska nasmarowałem z przodu i gitara- smarowałem w ten sposób ze rozmieszałem smar z olejem i wstrzykiwałem strzykawką z igłą -bo to łozysko jest zamkniete i musiałem małą dziurke zrobic. polecam kupic nowe.


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » wt kwie 22, 2008 21:10

patryk2340 pisze: zużyte łożysko hałasuje mocniej przy skręcaniu z większą prędkością
bo to prawda.
ja u siebie sprawdzałem tak: możesz wziąc kogoś w miejsce pasażera. jedziecie gdzieś gdzie można w miare sie rozpędzić. otwieracie okna :grin: wrzucasz na luz i jeździś z jednego końca drogi na drugi :grin:
u mnie przy odbijaniu z jednej na drugą stronę bardzo wyło ( pzry odbiciu np w lewo jak zawyje to znaczy ze prawe łożysko jest padniete) u mnie sie sprawdziło :bigok:



Awatar użytkownika
Sailor Ripley
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 08, 2007 21:12
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Sailor Ripley » wt kwie 22, 2008 21:12

Spróbuj jadąc ok 40-50 km/h pojechać skręcając kierownicę raz w jedną, raz w drugą stronę - tak jak przy grzaniu opon w F1 :chytry: . Przy zatartych łożyskach szum powinien być słyszany bardziej niż przy jeździe na wprost. Jeśli spróbujesz zakręcić kołem "ręcznie" z autem na lewarku to ciężko będzie określić czy to łożysko - musiałoby się rozsypać żeby czuć było różnicę.



Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » wt kwie 22, 2008 22:03

A ja mam taki sposób:
Podnieś lewarkiem samochód tak, żeby jedno koło z przodu było uniesione. Zaciągnij ręczny i dobrze zklinuj wszystkie koła, zwłaszcza to przednie, które pozostaje na ziemi. Teraz potrzebne są dwie osoby. Jedna osoba odpala silnik, wrzuca 5 bieg, puszcza sprzęgło i daje gazu- ostrożnie, żeby samochód nie spadł z podnośnika. Potem szybko wyłącza silnik, trzyma wciśnięte sprzęgło i wrzuca na luz. W tym momencie druga osoba słucha koła.

I tak na marginesie powiem jeszcze, że czasem łożyska mogą zwalić się po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów po założeniu- z różnych przyczyn (np. chińska stal lub zbyt mocne przykręcenie)


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości