dziwny odgłos przy ruszaniu ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Fenrir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 18:10
Lokalizacja: Brodnica

dziwny odgłos przy ruszaniu ...

Post autor: Fenrir » pn kwie 21, 2008 19:14

Witam ;] to mój pierwszy post wiec sorry jesli naruszę w jakiś sposób reg.

a wiec problem dotyczy mojego MK3 1.8gt
... przy ruszaniu z miejsca słychać dziwny odgłos chrobot,tak jakby opór [tarcie] na jakimś łożysku było - tylko jakby wydobywał się ze skrzyni [ lub sprzęgła ] biegi wchodzą z lekkim oporem jak to w golfach;] odgłos ten pojawia sie tylko w momencie ruszania czym szybciej ruszam tym głośniej , a jeżeli ruszę bardzo powoli to wtedy nic nie słychać ! ponieważ nie mam kanału to czeka mnie wizyta u mecha a nie chce jechać w ciemno ...

jeśli mieliście taki przypadek to proszę o wskazówki...bo wiadomo jechać do mechanika i dać mu wolną rękę w naprawie to może taniej nową skrzynie kupić;]



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » pn kwie 21, 2008 22:50

Przyczyn może być kilka np:w tarczy sprzęgła są sprężyny które czasem się wycierają,może też byc uszkodzone łożysko oporowe w skrzyni biegów lub na waałku sprzegłowym.Mnie to jednak wygłąda na tarzce sprzegła i te sprężny.


Jacek

Fenrir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 18:10
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Fenrir » pt kwie 25, 2008 16:52

jackyz ...tak jak piszesz to w 90% sprzęgło . Chociaż ten dzwięk jakby ptrzycichł po mojej wizycie na przeglądzie [ chyba wstrząsy na hamowni pomogły ] i teraz ruszam bez zadnego zgrzytu ale wyczuwam że podczas ostrego dodawania gazu obroty rosną a samochód słabo przyspiesza - wiec możliwość jest tylko jedna ślizga się SPRZEGłO :-/
jestem już umowiony ze znajomym mechanikiem i tak ok 6-7.05 napisze dokładnie o problemie.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » sob kwie 26, 2008 22:36

oki


Jacek

Fenrir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 18:10
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Fenrir » śr maja 07, 2008 17:16

a wiec odpowiadam ... ;]
dziwny odgłos przy ruszaniu to faktycznie ślizgające się po nitach sprzęgło ! Mój golfik zrobił już 230 tys więc nie ma co się dziwić ...koszt naprawy to 530 zł przy czym mechanik (znajomy) podspawał mi jeszcze wydech który zaczynał już popiardywać i zamontował jakąś osłonę to wszystko w tej cenie więc chyba nie było aż tak drogo. chociaż jesli popatrzeć ile wydałem od marca na naprawy to już sie trochę uzbierało ;/

p.s eee nie pamiętam jakiej firmy jest sprzęgło chyba coś na ''L'' kosztowało kpl za ok 33o zł

pozdrawiam i mam nadzieje że to wyjasnienie się komus przyda;]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości