Problem z podłączeniem się do komputera.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kuules
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 17:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z podłączeniem się do komputera.

Post autor: kuules » pn kwie 21, 2008 18:22

Mam mk3 1.8 AAM 75KM rocznik 1992, po zimie zauważyłem zwiększenie średniego spalania o ok 1-2litry. Auto stało się też troszkę bardziej mułowate. Chcieliśmy z kolegą podłączyć sie pod komputer żeby sprawdzić czy wywala jakieś błędy. Pojawił się problem ponieważ program VAG-COM którego używaliśmy nie wykrywał mojego auta. Kolega ma mk3 1,8 ABS rocznik 1994 i jego auto wykrywa bez problemu. Nie wiem gdzie szukać problemu. Może ktoś mnie jakoś naprowadzi. Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 18:23 przez kuules, łącznie zmieniany 2 razy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn kwie 21, 2008 21:24

94 wyymaga 1 lini diagnostycznej czyli L
a ponizej 94 sa wymagane 2 linie czyli K i L
Mowiac prosciej w twoim autku przy kostkach sa 4 przewodu a u niego 3 i dlatego nie idzie sie polaczyc

musialbys dorwac VAGa KL lub KKL



Awatar użytkownika
kuules
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 17:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kuules » wt kwie 22, 2008 09:17

agrala pisze:94 wyymaga 1 lini diagnostycznej czyli L
a ponizej 94 sa wymagane 2 linie czyli K i L
Mowiac prosciej w twoim autku przy kostkach sa 4 przewodu a u niego 3 i dlatego nie idzie sie polaczyc

musialbys dorwac VAGa KL lub KKL
Podłączaliśmy 4 kabelki i nadal nic. Może w czym innym tkwi problem.



usmiech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:56
Lokalizacja: szczyrk
Kontakt:

Post autor: usmiech » wt kwie 22, 2008 12:32

sprawdzcie napiecie zasilania oraz na piecie na lini k l
chyba ze macie jeszcze vw toola to nim bo czasami działal przynajmnuiej umnie :bigok:



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt kwie 22, 2008 18:10

napisz jaki masz kabel
to ze ma 4 przewody nie oznacza ze ma 2 linie



czaro1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 22:50
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: czaro1980 » wt kwie 22, 2008 20:08

witam ja mianowicie mniałem taki sam problem tylko umnie była taka sprawa że było orginalne radio vw i było cos w kablach momięszane bo radio nie pozwalało się połączyć z VAG-COM dopiero jak odłączyłem radio to było podłączenie. Możesz sprawdzić u siebie czy niemasz tego samego.



kluuzi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 06:35
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: kluuzi » wt kwie 22, 2008 20:16

U mnie niby jest napiecie na obu, ale doopa, tez nie idzie.
Na obu sprawdzaczy
Tez sie przylaczam do posta, jak ktos wie jak sprawic by sie podlaczyc.
albo gdzie ida kable?, moze problem jest przed komputerem czy jakkolwiek gdzieindziej
pozdrawiam :chytry:



Awatar użytkownika
kuules
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 17:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kuules » wt kwie 22, 2008 20:17

Udało się dziś podłączyć auto u innego znajomego.
Program pokazał jedynie problem z czujnikiem Halla G40.
Myślicie że to może mieć wpływ na zwiększone spalanie ? Wg mnie i znajomego mechanika raczej nie.

Co może być zatem powodem zwiększenonego spalania. Czy wycięcie katalizatora bo pewnie jest zamulony coś da ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 22, 2008 20:40

to zalezy czy jest problem z hallem. Jeśli podłączaliście bez uruchomionego silnika to błąd będzie i jest normą, czyli to nie błąd. Jeśli na uruchomionym to być może hall gubi sygnały i wtedy mulenie mogłoby byc, ale takich usterek się raczej nie spotyka, zwykle hall w pewnej chwili przestaje działać i auto nie pali na amen, albo zacznie działać ponownie po ostygnięciu. Co do kata: wprawny tłumikarz popatrzy pod światło i będzie wiedział czy jest zatkany czy nie, trzeba go tylko wyjąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kuules
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 17:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kuules » śr kwie 23, 2008 18:30

Paweł Marek pisze:to zalezy czy jest problem z hallem. Jeśli podłączaliście bez uruchomionego silnika to błąd będzie i jest normą, czyli to nie błąd. Jeśli na uruchomionym to być może hall gubi sygnały i wtedy mulenie mogłoby byc, ale takich usterek się raczej nie spotyka, zwykle hall w pewnej chwili przestaje działać i auto nie pali na amen, albo zacznie działać ponownie po ostygnięciu. Co do kata: wprawny tłumikarz popatrzy pod światło i będzie wiedział czy jest zatkany czy nie, trzeba go tylko wyjąć.
Po odpaleniu problem z hallem znika, wiec to nie to. Pozostaje mi wycieczka do tłumikarza ;)



Emate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 19, 2007 21:38
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Emate » śr kwie 23, 2008 18:41

POwiem wam cos lepszego! podpinałem dzis moja polowke do VAG-a, chce odpalic auto i nic!!! zero reakcji, nie kreci wogole rozrusznik, cos syczy jakby w stacyjce, tyka i nic!!!
jestem załamany! nic nie zrobiłem jeszcze a tu jakiś zonk!!
Pomocy!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości