Problem z przegubami, sprzęgłem lub ze zkrzynią.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z przegubami, sprzęgłem lub ze zkrzynią.

Post autor: Stroosiu » pn kwie 21, 2008 12:57

Witam wszystkich Forumowiczów.

Mam problem z moim MK3 już od dłuższego czasu, ale teraz zaczęło to mnie ostro denerwować. A mianowicie:
1) Jak ruszam ostro do przodu (tak jak z piskiem) to dochodzi dziwny dźwięk z okolic skrzyni, sprzęgła albo przegubów - nie mogę zlokalizować skąd :(
Dodam, ze może on wystąpić nie tylko jak ruszam do przodu, ale jak skręcam w prawo ( najczęściej), a w lewo wszystko buczy i wibracje przenoszą się z silnika na spód auta i wszystko czuję na fotelu, a dźwięk jest naprawdę głośny.
Byłem na stacji diagnostycznej i powiedzieli mi, że zawieszenie jest ok. Mechanik przyczepił się, że to poduszki zawieszenia silnika i skrzyni- wymieniłem. Dalej wymieniłem też łożyska amortyzatorów wraz z tymi gumami. Było lekko lepiej ale nadal wali jak wściekłe.
Obracając kołem lewo, prawo na podniesionym przodzie auta słychać dziwne dźwięki ze skrzyni biegów, dokładnie z okolicy mechanizmu różnicowego, takie "chrobotanie". Nie wiem, czy to może któryś z przegubów, czy może skrzynia się wali. Dodam, że jeżdżę już tak mniej więcej 50 tys. km.
Sam już nie wiem co to może być... Sprzęgło pracuje raczej dobrze... co prawda wysoko bierze, ale tak było zawsze.
Zrobiłem się zielony i nie mam pojęcia co temu golfikowi dolega.
Pozdrawiam i dzięki za jakieś sugestie.
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 12:59 przez Stroosiu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn kwie 21, 2008 13:04

miałem bardzo podobne objawy i też nie wiedziałem do końca co to jest, mechanik parę razy jeździł samochodem i nie wiedział.
Powiedział ze albo skrzynia sie sypie albo przegób wewnętrzny i moze mi wymienic przegub na wlasna odpowiedzialnosc. Wymienil i jest ok. Na twoim miejscu poruszalbym jeszcze połoską z prawej strony - jesli ma luzy przy skrzyni to stawiam na przegub wewnetrzny...



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » pn kwie 21, 2008 13:06

Zapomniałem dodać. Druga sprawa ujawniła się po około 2 latach... nie ważne na którym biegu próbuję ruszyć (1,2,3, R) to następuje takie piszczenie, trochę jakby modulowane, ale tylko przy ruszaniu. Jakby coś było pod dużym obciążeniem i później jak ruszę jest ok. Dodam, że bardzo delikatnie da się ruszyć i nic nie słychać Podejrzewam, że może coś ze sprzęgłem, ale nie jestem pewien. Jednak to dzieje się już od dawna i prędzej sprzęgło by się rozleciało, jakby coś było nie tak.

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 13:09 ]
Tylko, że prawa strona jest w lepszym stanie niż lewa, a walenie chyba dochodzi z prawej strony... może oba przeguby wewnętrzne są do wymiany... sam już nie wiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości