wymiana koncowki drazka kierownicznego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

wymiana koncowki drazka kierownicznego

Post autor: yolmen » ndz kwie 20, 2008 23:52

witam , poniewaz auto mi myszkuje od jakiegos czasu po drodze dzis wjechalem na kanal i zauwazylem ze lewa koncowka drazka ma powazne luzy :crazy: . jutro wiec zamierzam kupic koncowke ,wymienic i pozniej pojechac na zbieznosc. Czy wymiana jest jakas trudna ? z czym moze byc problem , niestety nie ma zadnej porady a by sie przydala :hmm:



usmiech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:56
Lokalizacja: szczyrk
Kontakt:

Post autor: usmiech » pn kwie 21, 2008 00:24

wymiana to chwila najpierw rozkątruj nakrętke potem wybij gałke ze zwrotnicy mozna uzyc sciagacz lub młotek :chytry: chwyc drązek i odkrc gałke nie zawsz odkreca sie lekko potem nowa i na zbieznosc



Awatar użytkownika
kipek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob maja 12, 2007 21:22
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: kipek21 » pn kwie 21, 2008 00:33

tu masz link do tematu w którym mniej więcej jest opisana wymiana:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=829533

to naprawdę nie jest wcale trudne, na pewno dasz sobie rade sam :)


[img]http://img155.imageshack.us/img155/9865/jedzepd6lu6zm8.jpg[/img]

Sprzedam Nokie 5310.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn kwie 21, 2008 02:15

Jeżeli Ci poszła to wymienia się obie , za tydzeń pujdzie Ci druga i znowu będziesz musiał jechać na zbieżność


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » wt kwie 22, 2008 09:43

wczoraj zrobilem to , ale ... zaczolem od wybicie tego z drazka troche to trwalo bylo strasznie spieczone. Wyszlo mowie sobie ok no to teraz bedzie z gorki. patrze ani na koncowce drazka ani na drazku nie ma miejsc zeby zlapac kluczem , no to szczype kombinery itp pupa po 30 minutach wziolem szlifierea i naciolem , zaczelo sie krecic mowie no to teraz zejdzie. a tu :green_fuck: kreci sie w miejscu , wkur... i rozcilem totalnie zeby zeszlo.moim oczom ukazal sie nie gwint a jakies walki i koncowka ktora kupilem nie pasowala, pojechalem do sklepu wymienic koles mowi ze to jedyny rodzaj koncowek. sprawdzil jednak w starym katalogu i sie okazalo ze tak byl w pierwszych golfach na wcisk ale takich juz nie ma i musialem dokupic drazek . pozniej juz opszlo gladko ale stracilem 2 godziny na ta koncowke a moglem od razu wykrecic caly drazek :crazy:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt kwie 22, 2008 09:49

yolmen, bo lewa bywa zaprawiona na stałe. Mam golfa z 84 i też taką miałem. Ale jak jak zmieniałem wymieniłem na wkręcaną.



Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » wt kwie 22, 2008 12:56

no ja tez juz wymienilem na skrecane , wlasnie wrocilem z ustawienia zbierznosci przy okazji ustawil katy :)



Awatar użytkownika
grzecho87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: czw cze 07, 2007 07:40
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: grzecho87 » wt kwie 22, 2008 17:59

grandilodz pisze:eżeli Ci poszła to wymienia się obie , za tydzeń pujdzie Ci druga i znowu będziesz musiał jechać na zbieżność
e tam :jezor: ja miałem luzy na prawym drążku i wymieniłem tylko z prawej strony drążek i gałkę i jeżdżę już tak chyba ponad pół roku i wszystko ok jest :green_fuck: ostatnio sprawdzałem to nie ma grama luzu na gałkach ani drążkach.
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 18:01 przez grzecho87, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 531 gości