Ufajdany w oleju czujnik halla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Ufajdany w oleju czujnik halla

Post autor: kristo » pt kwie 18, 2008 13:13

Witam
Mam klasyczne objawy złej pracy czujnika halla. W czsie jazdy gaśnie, obroty lecą do zera. Elekryk stwierdził, cewka i pozostałe rzeczy ok, ale awaria następuje bo hall gubi masę (tak to określił). Na szcęści awaria nastąpiła po wielu próbach w warsztacie. Wszystkie możliwe połączenia zostały poprawione i oczyszczone i co i nic. Dalej wariacje w trasie. Więc elektryk zdjął kopułkę i co zobaczyliśmy, że cały hall ufajdany jest w oleju. Dododam, że jest to efekt przypchanej odmy.
Po tym wstępie przechodzę do pytań:
1. Czy to że hall był zaolejony mogło być przyczyną gaśnięcia podczas jazdy (jak się zagrzał silnik).
2. Czy tymczasowe puszczenia przewodu od dekla zaworów nie do odmy a w świat (wiem, ekologia ucierpi) da jakies pozytywne efekty i czy taka prowizorka nie wpłynie np na łapanie lewego powietrza przez odmę, czy coś trzeba w odmie zaślepić.
Z tym przewodem i osuszeniem halla kombinuję, bo może uniknę jego wymiany, a jedynie skończy się na upożądkowaniu odmy i wycieku oleju.
Będę wdzięczny za pomoc, bo ja w elektyce to jestem noga.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt kwie 18, 2008 13:30

Wyczyść czujnik halla jakimś spirytusem, osusz go i zobaczysz wtedy co sie będzie działo


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

wojewoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 20:46
Lokalizacja: Krosno

Post autor: wojewoda » pt kwie 18, 2008 19:22

Nie jestem pewny,ale sledzac forum silniki ABU maja przypadlosc z tym gasnieciem i hallem,sam wymienilem aparat,kable,podmienialem cewke i problem gdy jest troche wilgotniej pozostal,nie zapala gdy cieply-a po np.3 minutach normalnie odpala.I tak sobie jezdze,bo jeszcze nie bylo tak aby nie odpalil wcale.



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pt kwie 18, 2008 19:33

kristo, nie wiem czy nie ebdziesz musial jeszcze wymienic simmeringu na aparacie skoro tamtedy wywalilo Ci olej
a zobacz czy ruszajac za palec aparatu nie czujesz luzu osiowego???? jelsi czujesz to moglo wlasnie dlatego wywalic tamtedy olej, w takim wypadku do wymiany aparat

jelsi nie ma luzu to zrob porzadek z odma, wymien simmering i wyczysc wszystko ladnie pieknie i obserwuj


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt kwie 18, 2008 21:12

Kisiel pisze:a zobacz czy ruszajac za palec aparatu nie czujesz luzu osiowego????
Właśnie jak miałem możliwość to sprawdziłem ten luz i muszę powiedzieć, że jest minimalny.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pt kwie 18, 2008 23:28

kristo poszukaj na forum mojego tematu odnosnie wymiany simeringu na walku aparatu zaplonowego.Jesli luz na walku jest tak jak piszesz minimalny to mozesz sprobowac wymienic sam simering.Nie wystepuje on jako czesc zamienna w ASO ale dobierzesz zamiennik (po wymiarach) i jest on minimalnie wiekszy od oryginalu przez co powinien ten minimalny luz na walku uszczelnic.Przerabialem to u siebie bo tez mialem olej w kopulce i po wymianie jest suchutko.
Ostatnio zmieniony pt kwie 18, 2008 23:30 przez gopiter, łącznie zmieniany 2 razy.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn kwie 21, 2008 11:19

Witam
Przepraszam, że odświeżam temat, ale chciałem podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami. Mianowicie po oczyszczeniu aparatu zapłonowego z oleju, puszczeniu przewodu nie do odmy ale w "świat" problem narazie ustał. Zrobiłem już ok. 300 km i jest super. Auto na gazie zbiera się o wiele lepiej niż kiedyś na bęzynie, wiem, że to zbyt dużo powiedziane prz silniku 1,6, ale zapier........ jak szalone przy nawet ciut mniejszym apetycie na LPG. Nic nie przerywa, silnik pracuje ok.
Więc teraz zabieram się za gruntowne czyszczenie odmy i uszczelnianiu góry silnika. Nie posiadam kanału żebu dostać się do odmy, ale jak zdjąłem przewód wychodzący od odmy to masakra, jeszcze czegoś takiego nie wiczałem, mieszanina budyniu czekoladowego z czymś co przypomina smołę. Zaniedbałem odmę i oto efekty, a tak patrzę, że ona chyba nigdy nie była czyszczona.
Więc dochodzę do wniosku, że jeżeli coś się dzieje z autem np jest zamulone, cieknie olej górą silnika to trzeba dokładnie zbadać odmę. Mój nadworny mechanik przyznał się, że nie pomyślał, że odma może być przyczyną tak wielu różnych awarii.
Chciałem sam odmę odkręcić, ale to jest chyba niemożliwe, nie wiem jak to mechanik zrobi, ale mussssssssi i koniec.
Dzięki Panowie za pomoc. Mam nadzieję, że czujnik halla już nie da znać o sobie.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn kwie 21, 2008 11:34

odme dasz rade sam zdjac, mi sie udalo chociaz przyznam ze troche sie napocilem, dostep oczywiscie od gury silnika, aha ja nie mam u siebie w ABU odpowietrzenia klawiatury tylko pod kolektorem ssacym do puszki nad wtryskiem
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 11:40 przez T.O.B.I., łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 174 gości