Mam problem przy wymianie poszuszki szkrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Mam problem przy wymianie poszuszki szkrzyni

Post autor: piertn » czw kwie 17, 2008 22:11

WITAM
Na początek problem dotyczy golfa MK3 silnik ABS 1.8 z inst gazową 5 drzwiowy.

Dzisiaj postanowiłem zmienić poduszkę od skrzyni biegów tą od strony kierowcy poczytałem trochę na forum i pisaliście że jest to bardzo prosta rzecz więc pomyślałem że sam sobie poradzę niestety jest problem :crazy:

Chodzi mi o te poduszkę chyba można ją tak nazwać oczywiście zdjęcie ściągnięte z jakiejś aukcji internetowej
Obrazek

Powiem tak odkręciłem tą środkową śrubę poszło szybko i sprawnie potem zaczęły się lekkie schodki przy odkręcaniu tych dwóch mniejszych śrubek ale także sobie poradziłem.
No i zaczęło się wyciąganie starej poduszki. Więc podniosłem lewarkiem skrzynię do góry tak jak jest opisane na forum i starałem się (poprawka) staram się wyciągnąć tą poduszkę i za nic w świecie nie chce wyjść.
Powiem tak skrzynia oparła się na lewej podłużnicy i brakuję gdzieś około 1,5cm żeby ją wydostać.
Próbowałem w kilku miejscach podnośnik ustawiać ale najlepsze co udało mi się zrobić to postawić na poprzek tą poduszkę i nic więcej poradźcie jak mam to zrobić żeby się w końcu z tym uporać.

Ps. dzwoniłem do znajomego mechanika powiedział że bez odkręcenia łapy skrzyni mogę zapomnieć o wymianie tej poduszki - czy to prawda?
Jeżeli tak to jak wy to obeszliście?
I jak odkręcić tą łapę od skrzyni tam jest zero dostępu ponadto jeszcze idzie dźwigienka od biegów przez tę łapę?


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 17, 2008 22:30

piertn pisze:I jak odkręcić tą łapę od skrzyni tam jest zero dostępu ponadto jeszcze idzie dźwigienka od biegów przez tę łapę?
robiłem to niedawno. Napiszę krótko: łapę musiałem odkręcić i dostęp jest trudny ale dałem radę zwykłym zestawem kluczy plus zestaw nasadek z grzechotką trochę się męcząc ale bez jakiegoś problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt kwie 18, 2008 09:10

ja nie odkrecalem lapy i wymienilem ta poduszke, odkrecilem wszystkie poduszki nie wykrecajac z nich srob i dopiero popdnioslem za lape od skrzyni, jak odkrecisz te sruby na innych poduszkach to spokojnie podniesiesz tak ze poduszka wyjdzie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » pt kwie 18, 2008 19:51

T.O.B.I., zgadza się wreszcie udało mi się z tym uporać. Dla tych co mają taki problem jak ja miałem lub dla tych co będą sami wymieniać poduszkę skrzyni jedna bardzo ważna rada:
1. jeżeli podnosicie skrzynię do góry i niestety nadal wam brakuje miejsca żeby wyjąć tą poduszkę (tak jak to było u mnie) musicie wykręcić (całkowicie) poduszkę silnika tą przy zderzaku wtedy automatyczne silnik opada z przodu a przy podnoszeniu o jakieś 3cm idzie wyżej skrzynia wtedy już wystarczy wyciągnąć tą mniejszą poduszkę od skrzyni i włożyć tam inną.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Temat możemy już zamknąć wszystko się wyjaśniło.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości