Problemy z kierunkowskazami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszgalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:12
Lokalizacja: dolnośląskie

Problemy z kierunkowskazami

Post autor: lukaszgalus » czw kwie 17, 2008 20:35

Witam.

Moje auto to Golf III końcówka '93, a problem dotyczy kierunkowskazów.

Jakiś czas temu czasami nie działał lewy, tzn po przesunięciu dźwigni na dół nie migał. Później samo się naprawiło. Po jakimś czasie znów pojawił się ten problem. Radziłem sobie z nim w ten sposób, że ciągnąłem na ułamek sekundy do siebie dźwignię mrugając długimi światłami i wtedy kierunkowskaz zaczynał działać jak gdyby nigdy nic.

Teraz jest o wiele gorzej. Nie działają obydwa kierunkowskazy, a konkretnie raz działają, a raz nie. Nie pomaga już włączanie na sekundę długich. W dodatku jak włączę awaryjne raz działają , a raz nie i świeci się wtedy ciągłym światłem przycisk od awaryjnych. Myślę więc, że to nie bezpiecznik, bo wtedy nie działałyby w ogóle, a tak raz świecą a raz nie.

Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o jakąś radę. W weekend planuję tam zajrzeć, ale kompletnie się nie znam na elektronice. Mogę ewentualnie to rozkręcić i przeczyścić.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę pisać.



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » czw kwie 17, 2008 20:39

wszystkie objawy wskazuja na uszkodzona manetke(styki sie wypalily)


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 17, 2008 21:00

Jarzą się jakieś kontrolki? Na przykład ta od tylnego światła przecimgłowego we włączniku świateł?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukaszgalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:12
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: lukaszgalus » czw kwie 17, 2008 21:18

Paweł Marek pisze:Jarzą się jakieś kontrolki? Na przykład ta od tylnego światła przecimgłowego we włączniku świateł?

na włączniku czasami jakby delikatnie coś świeciło, ale tak był już dawno, od kiedy pamiętam, a problemy z kierunkowskazami zaczęły się jakiś miesiąc temu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 17, 2008 21:23

to włącz jakieś tylne światło np wsteczny lub przeciwmgielne, i popatrz czy inne żarówki z tyłu (stop, pozycyjne) nie jarzą się również. Jeśli tak masz uwalony kabel masowy od lewej tylnej lampy do karoserii. Jeśli jest ok to pewnie coś z manetkami albo samym włącznikiem awaryjnych (poprzez niego leci prąd na kierunki). Ostatecznie wiiny może być jeszcze przekaźnik od kierunków.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukaszgalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:12
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: lukaszgalus » pt kwie 18, 2008 19:17

Paweł Marek pisze:to włącz jakieś tylne światło np wsteczny lub przeciwmgielne, i popatrz czy inne żarówki z tyłu (stop, pozycyjne) nie jarzą się również. Jeśli tak masz uwalony kabel masowy od lewej tylnej lampy do karoserii. Jeśli jest ok to pewnie coś z manetkami albo samym włącznikiem awaryjnych (poprzez niego leci prąd na kierunki). Ostatecznie wiiny może być jeszcze przekaźnik od kierunków.
Sprawdzałe wczoraj po zmroku. Światła z tyłu palą się idealnie, mijania i stopu, jednostajnym światłem, nie przygasają.
A jeśli chodzi o włącznik światła przeciwmgilnego, to nie wiem czy się zrozumieliśmy. Dioda na włączniku zapala się leciutko w momęcie naciśnięcia pedału hamulca, gdy zapalają się światła stopu. Palą się jednostajnym światłem, jak puszczę pedał to gaśnie.
Więc nie wiem o co chodzi? Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

ps: jak się dobrać do manetek? ktoś z was to rozbierał? chciałbym je jutro rozebrać i przeczyścić styki, może to ich wina



artiz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 30, 2008 04:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: artiz » pt kwie 18, 2008 20:00

Ja miałem podobne objawy z prawym przednim kierunkiem. Myślałem, że włókno, od żaróweczki się przerwało i raz styka a raz nie, więc postanowiłem wymienić żarówkę. Gdy wymieniłem żarówkę, okazało się że stara jest OK, a przyczyną były zaśniedziałe gniazdo w którym osadza się żarówkę. Wystarczyło przeczyścić papierem ściernym.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 18, 2008 21:40

lukaszgalus pisze:Więc nie wiem o co chodzi?
takie żarzenie zwykle jest przy kończącej się masie, najczęćciej jak napisąłem tylna lewa lempa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sebekmez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17, 2005 21:43
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sebekmez » pt kwie 18, 2008 22:03

Dokladnie, u mnie skonczylo sie na nowej kostce w tylnej lewej lampie. Mialem identyczne obiawy. Pozdr!



zizel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 19:37
Lokalizacja: malopolska

Post autor: zizel » pt kwie 18, 2008 22:31

ja sie podlacze pod post tylko mam troche inne pytanie.
zerwal mi sie ogranicznik od kierunkowskazow tzn ta manetka jest taka luzna jak wjade na wieksza dziure to manetka potrafi tak opasc ze kierunkowskaz sie wlaczy a poza tym jak wyprostuje kierownice to manetka nie wraca do sowjego polozenia.
i pytanie czy manetka do wyrzucenia czy da sie cos z tym zrobic?
Ostatnio zmieniony pt kwie 18, 2008 22:41 przez zizel, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości