Woda w schowku pasażera :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Woda w schowku pasażera :(

Post autor: -pawlo111 » czw kwie 17, 2008 16:40

Po nocnych sporych opadach rano wsiadając do auta zauważyłem sporo wody na wycieraczkach po stronie kierowcy i pasażera. Odpływy w podszybiu te po bokach wygladaja na nie zapchane, lejąc powoli wode są drożne. Co lepsze po pracy chciałem coś wyciągnąć ze schowka i w schowku też woda :/ którędy to może się dostawac :crazy: :crazy: ???


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw kwie 17, 2008 16:45

Już to dzisiaj było:pisałem...
Wlot powietrza pod podszybiem zapewne jest nieszczelny na złożeniu z dolną płytą - miałem takie cósik.Obcisnąłem podstawę autokitem dookoła i spokój. :bajer:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » czw kwie 17, 2008 19:16

jak masz szyber to mozesz miec pozatykane kanaliki odplywowe albo wezyki pospadaly bo sa laczone przy schowkach

kolejna rzecza moze byc uszczelka szyby
podgnile podszybie i uszczelka traci szczelnosc i cieknie pod decha



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob maja 03, 2008 22:49

mam taką sytuację że w moim mk2 zaczęło coś śmierdzieć wilgocią i od strony pasażera pod nogami rozebrałem wykładzinę, filc pod nogami mokry-- ten drugi filc skierowany ku silnikowi auta lekko mokry smród jak nie wiem, kojarzę tylko jedno jakiś czas temu malowałem drzwi od strony pasażera i po malowaniu nie zakleiłem folii i przez noc napadało konkretnie do auta ale to było jakiś miesiąc temu....

gdzie szukać jakiejś dziury?



wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Post autor: wojtek_sari » sob maja 03, 2008 23:04

-pawlo111, ja stawiam na wlot powietrza do wnetylatora nawiewu, znjaduje się on w podszybiu od strony pasażera, miałem to samo i po uszczlnieu jest ok, może jeszcze być uszczelka szyby tak jak mówia koledzy :ok:

specWROC pisze:gdzie szukać jakiejś dziury?
jest kilka miejsc przez które może leciec woda w mk2:

-wlot powietrza z wentylatora,
-miejsce gdzie linka od otwierania maski wchodzi do kabiny,
-brak foli od wewnętrznej strony drzwi,
-zatkane odpływy szyberdachu.

Wszsytkie inne wynikają z wieku autai może być ich naprawde dużo, więc nie licz że jeśli to co wymianiłem jest sprawne to ktokolwiek poda ci inną przyczyne... osobiście radze zrobić tak jak ja zrobiłem:

Pozwole sobie wkleić posta z mojego tematu :helm:

Od jakiegoś tygodnia walczyłem z powodzią w mim golfie, poczułem ostatnio ze podłoga z tyłu od pasazera jest mokra, zaniepokjiło mnie to i postanowiłem rozebrac srodek i poszukać dziury, jak sciągnołem dywan miom oczom pokazało się "bagno" wszedzie było mokro narmalnie kałuza ;) Maty zgnite i sparciałe... Decyzja mogła byc tylko jedna: rwiemy wszystko i doprawadzamy do normalności :D

Obrazek

Pozrywałem mase z miejsc w których podejzewałem dziry w podłodze, ale bardzo mile się zaskoczyłem, w podłodze nie było ani jednej nawet najmniejszej dziurki :D Czyli podłoga zdrowa :cool: Idziemy dalej, sciągnołem deche zrobiłem max porządek z kablami, na nowo zrobiłem masy, izolacje poprowadziłem kable tak jak należy, deske poskręcałem popodkładałem filcem i uszczelkami gąbkowymi żeby było cichutko :) Zajeło mi to jakieś trzy popołudnia... Potem przyszedł czas na dalsze szukanie dziury... po polaniu golfa okazało sie ze z filtra przeciw pyłkowego leci jak z kranu... Szybka interwencja silikonem i sprawa załatwiona :D Farelka do srodka i jazda z suszeniem :)

Obrazek

Obrazek

Po wysuszeniu przyszedł czas na folie na drzwi, i tu mały zonk, jako ze nie potrzebowałem zedych otworów w foli zapomniałem również zrobić dziury na klamke :D

Obrazek

Ale drugie drzwi zrobiłem już profesjonalnie ;)

Obrazek

Potem przyszedł czas na maty, tu wielkie podzięowania za Przemka za pomoc w kupnie mat :piwo:

Obrazek

Wytłumiłem wszsytko co się dało :D

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda podłoga po zakończonych pracach ;[

Obrazek

Wygląda bardzo ładnie, nigdzie nie odstaje, a co najważniejsze w sroodku jest dużo ciszej, i przytulniej. Całość zajeła mi około 30 roboczo godzin ale nie żałuje, efekt bardzo zadowalający!! Polecam każdemu taką modyfikacje ;[
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2008 23:05 przez wojtek_sari, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob maja 03, 2008 23:45

thx za fotoporadę:)



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » ndz maja 04, 2008 11:43

No więc tak po stronie pasażera powiedzmy że wyeliminowałem usterkę. Wszystko posprawdzalem, odpływy, uszczelnilem silikonem wlot powietrza u podstawy. Ale jak mam auto przechylone na lewo (stoje na pochyłości) to mam znowu wodę pod kierownica na wycieraczce. Jak stoi równo i pada deszcz to jest sucho :green_fuck:


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pn maja 05, 2008 01:01

wojtek mam do Ciebie pytanie z czego robiłeś tę folię na drzwi? bo ja niedawno lakierowałem drzwi i zdzierałem tę folię w całości i zrobiłem błąd bo okazuje się że to właśnie tam na dole mi się leje do środka, przed chwilką skleiłem tę folię na klej ale nie wiem czy coś to da a ty jak to kleiłeś?

[ Dodano: 05 Maj 2008 01:31 ]
właśnie byłem w samochodzie i się okazało że moje klejenie na nic się zdało:( jutro będę zakładać nową folię, proszę o porady jak to dokładnie założyć żeby nic nie przeciekało i czy da się te plastikowe zatrzaski zdjąć żeby pod nie założyć folię? czym zmyć klej z karoserii?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości