Ładowanie akumulatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Ładowanie akumulatora

Post autor: luksIV » śr kwie 16, 2008 22:19

Witam.

Czy mogę bez żadnych konsekwencji (w stylu rozstrojenie komputera pokładowego itp.) wyjąć akumulator i podładować go ?

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr kwie 16, 2008 22:23

Tak tylko potem trzeba zrobić restart kompa co tam masz jaki silnik?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
giecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:18
Lokalizacja: gdzies w: ZBI/GD
Kontakt:

Post autor: giecu » śr kwie 16, 2008 22:41

wyciagnij,naladuj a przed podlaczeniem klem polacz kleme + i - przekrec stacyjka tak jak bys chcial zapalic kontrolki,wylacz kluczyk i podlacz akumulator.


[img]http://img401.imageshack.us/img401/6103/giecu.jpg[/img]
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47934

Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Post autor: luksIV » śr kwie 16, 2008 22:43

1,4 16V
Dobra, a jak się robi restart kompa?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr kwie 16, 2008 22:46

zdejmij klemę + na kilka minut, później załóż, następnie zapal silnik, niech pochodzi do monentu włączenia się wentylatora, wtedy komputer zostanie dostrojony.


Obrazek
Obrazek

Tarkosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:43
Lokalizacja: Keflavik

Post autor: Tarkosz » sob lip 19, 2008 21:02

Obrazek Obrazek

Są 2 rodzaje akumulatorów?
Z możliwością doładowywania bez?
Do którego zalicza się ten na zdjęciu i po czym to poznać?
Po tym że nie mogę zdjąć listwy wierzchniej? Wydaje się jakby była przyklejona.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob lip 19, 2008 21:09

luksIV pisze:1,4 16V
Dobra, a jak się robi restart kompa?
tylko VAGiem

[ Dodano: 19 Lip 2008 21:10 ]
prezesso pisze:zdejmij klemę + na kilka minut, później załóż, następnie zapal silnik, niech pochodzi do monentu włączenia się wentylatora, wtedy komputer zostanie dostrojony.
ale nie w tym golfie kolego



slaweek25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 17:40
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: slaweek25 » ndz lip 20, 2008 08:23

Tarkosz pisze:[url=http://images24.fotosik.pl/252/69068737cdea9247med.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images24.fotosik.pl/252/4eaf3935e2c5c2dfmed.jpg]Obrazek[/URL]

Są 2 rodzaje akumulatorów?
Z możliwością doładowywania bez?
Do którego zalicza się ten na zdjęciu i po czym to poznać?
Po tym że nie mogę zdjąć listwy wierzchniej? Wydaje się jakby była przyklejona.
Tego sie ładuje ale niedolewa plynu poniewaz ma zaklejone korki.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lip 20, 2008 11:01

grandilodz pisze:Tak tylko potem trzeba zrobić restart kompa co tam masz jaki silnik?
norek111 pisze:tylko VAGiem
Czy mógł ktoś sprecyzować o jaki restart chodzi i na cholerę po odłączeniu baterii potrzebny jest vag? Mam w rodzinie mk4 z motorem 1,4 (nie znam oznaczenia silnika ). Padła mu bateria do zera , więc sie ja naładowało i nic nie trzeba było robić, Parę dni później bateria była wymieniana na nową ( odłączana) i także nic nie trzeba było kombinować poza SAFE w radiu.
giecu pisze:wyciagnij,naladuj a przed podlaczeniem klem polacz kleme + i - przekrec stacyjka tak jak bys chcial zapalic kontrolki,wylacz kluczyk i podlacz akumulator.
to mi trochę przypomina "niby uzbrajanie" (bo tak naprawdę chodzi tylko o bezpieczeństwo mechanika aby nie dostał w łeb poduchą ) systemu air bag opisane np w auto data 2004 tyle że tam podłącza się klemy na włączonym zapłonie i zamkniętych wszystkich drzwiach.
prezesso pisze:zdejmij klemę + na kilka minut, później załóż, następnie zapal silnik, niech pochodzi do monentu włączenia się wentylatora, wtedy komputer zostanie dostrojony.
Z tym sie spotkałem i próbowałem to stosować, ale nie widziałem żadnej różnicy po zastosowaniu tej procedury i bez niej.Auto zapalało silnik pracował prawidłowo i nawet na blokach pom vaga nie było nic niepokojącego. Być mozo nie trafiłem na sterownik , którty tego wymagał
Tarkosz pisze:Są 2 rodzaje akumulatorów?
Z możliwością doładowywania bez?

Rodzajów baterii jest kilkadziesiąt (samych kwasowych), że juz o żelowych nie wspomnę i każdy można doładować. a co kontroli poziomu elektrolitu i dolewania wody dest . to w praktyce na pewno nie dolewa sie do tych z okiem kontrolnym. w pozostałych wszystko zależy od konstrukcji pokryw cel.

Trochę się tutaj pogubiłem więc proszę o wyjaśnienie jak oczywiście można.

[ Dodano: 20 Lip 2008 12:16 ]
Zapomniałem dodać, że powodów zaniku napięcia na sterownikach jest wiele poza wymianą baterii np. naprawa alternatora lub rozrusznika, wymontotanie pasów z napinaczami lub poduszek, prace spwalnicze migiem, wymiana sprzełga, wymontowanie skrzyni lub silnika, odłaczenie ECM (do tego wszystkiego trzeba odłączyc baterię) itd. ,że nie wspominając o czymś tak banalnym jak przepalenie bezpiecznika lub jego nieświadome wyjęcie, uszkodzenie złącza instalacji elektryczne lub przewodu. Nie bardzo rozumiem po co kontruktorze w sumie nie młodego auta bez szyny CAN aż tak bardzo by kopmlikowali tak prostą czynność jak odłączenie i ponowne podłączenie akumulatora, lub wyjęcie i założenie bezpiecznika.


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości