Szarpnie po puszczeniu gazu i przy zmianach biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Szarpnie po puszczeniu gazu i przy zmianach biegów

Post autor: TomiTT » pn kwie 14, 2008 19:29

Witam.. zakładam ten temat bo już mam tego szarpania dosyć.... gdy jadę z większymi prędkościami obrotowymi i puszcze gaz to szarpnie mocno z 2 razy.. to samo jest gdy ponownie dodam gazu :grrr: Kolejna sprawa... zmieniam bieg np z 2 na 3 i gdy nie puszcze sprzęggła naprawde delikatnie oraz odpowiednio gazu nie dodam to znowu szarpie...kolejna sprawa- gdy sobie jade i wybije na luz to co jakiś czas obroty sobie na luzie falują, na postoju jest ok.......

świece nowe, przednia poduszka silnika nowa, kable przebić nie mają, kopułka i palec przeczyszczony, filtry nowe (wkładka faltra powietrza sportowa ale wątpie zeby to miało taki wpływ)


Prosze wskażcie coś bo dość mam :grrr: aha i wydaje mi się że już łozyska amortyzatorów mają dość bo przy bujaniu auta czuć stuk na kielichach


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » pn kwie 14, 2008 22:21

U mnie też tak szarpie... tzn. czuje sie szarpnięcia, ale jakos nauczyłem sie to minimalizować. Po wizycie u dobrego speca i godzinnym diagnozowaniu padło podejrzenie nie na poduszki, przeguby itp., ale na sprzęgło lub samą skrzynię... na razie sobie odpuściłem. Ale faktycznie moze to byc denerwujące...



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » wt kwie 15, 2008 09:55

a jakie mogą być obiawy uszkodzonego docisku sprzęgła?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
sarejn
Bziummmmm
Bziummmmm
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:23
Lokalizacja: Gdańsk/Ustka
Kontakt:

Post autor: sarejn » wt kwie 15, 2008 10:40

U mnie to samo jest w AEE, ten silnik ma takie uroki. Co do szarpania to raz mi pomogło odłączenie aku na pewien czas i ponowne jego podłączenie... w wyniku tego komp sie zrestartował i było dobrze przez jakiś miech i teraz znów mam to samo. Także czeka mnie wizyta u elektronika (prawdopodobnie z przepustnicą).... Pod VAG'a podłączałeś samochód??



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn maja 05, 2008 20:29

pod Vagiem wykryło bład sondy lambdy i jednego w wtrysków.... ale po skasowaniu nic ponownie nie wyskoczyło..... Szarpie go jak diabli :/ jadąc w korku gdzie trzeba np cały czas na 2 biegu jechać,dodawać i ujmować gazu to jest tragedia :grrr:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości