Problem z interfejsem VAG USB KKL

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 06, 2006 19:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Problem z interfejsem VAG USB KKL

Post autor: bronx » pt kwie 11, 2008 16:14

Witam wszystkich.
Problem dotyczy golf IV 1.4 16V AKQ + interfejs VAG USB KKL od viakena, a mianowicie nie mogę się połączyć z wieloma sterownikami ( w tym ze sterownikiem silnika). W zasadzie to połączyłem się tylko z klimatronikiem oraz ABSem.
Ustawienia portu są prawidłowe. Test portów wygląda następująco:
COM Port Status: OK
Interface Status: 0 - Found, Ready
Fast-Synch Compatible: NO

Wydaje mi się że to nie są prawidłowe komunikaty.
Proszę o pomoc co z tym dalej zrobić.

Aha zapomniałem dodać że program to VAG COM 311.2.


Było Polo jest Gofer
Szacunek dla vwpolo-klub.pl

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » pt kwie 11, 2008 18:11

A próbuje łączyć się ze sterownikami samochodu protokołem 2081 i stoi ? Jak tak to masz tak samo jak ja, pisałem do viakena, odsyłałem kabel i nowy przysłali i dalej jest to samo. A jakie sterowniki instalowałeś Vag usb kkl chiny czy jakiś inny ? Właśnie wpadłem na pomysł że to może być wina sterowników usb, bo sprawdziłem już chyba wszystko, możliwe że albo złe nagrali na płytkę, jak do nich pisałem to sami nie wiedzieli o co chodzi, bo np. w Kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej powinno stworzyć nowe urządzenie, u mnie stworzyło tylko jakiś port no name w Portach. Myślę że można spróbować zainstalować dedykowane do interfejsu kkl usb viakena, ale sprawdzę dopiero jak pożyczę znowu laptopa od brata. Pisz do nich truj im dupę, ale jak twój problem wygląda tak samo jak mój to nie warto nawet wymieniać bo nic to nie da. Pisz jak będziesz miał jakieś info, lub rozwiążesz problem, bo ja nie mam do tego kabla i viakena już sił :kac:



bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 06, 2006 19:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: bronx » pt kwie 11, 2008 19:07

W zasadzie to nie wiem jakim protokołem się łączy, ale pisze coś... baud 1 try 1... try 2...try 3...try 4 i za kazdym razem odlicza w sekundach chyba od 4 do 0 co pół sekundy, i tak do try 4, później odpowiada że nie znalazł sterownika i czy kontynuować od początku.

A Tobie Pietrek znajduje w ogóle jakieś sterowniki? Próbowałeś jakimiś innymi programami ?

Sterowniki jakie próbowałem to USB KKL jutro popróbuje "CHINY" oraz ze strony, ale pewnie też się skończy na niczym.


Było Polo jest Gofer
Szacunek dla vwpolo-klub.pl

marx232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 27, 2008 21:19
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: marx232 » sob kwie 12, 2008 08:37

Moze byc taka sytuacja, ze jeakies użadzenie robi ci bałagan z komunikacja, sprubuj wyciągac bezpieczniki przy komunikacji, np. abs, airbag itd.

Pin 7 w gnieździe w samochodzie moze ci się wsunął i nie zawsze kontaktuje.

A i jeszcze jedna sprawa, sprubuj w ustawieniach vag coma, zmienic start baud z 0 na 9600 lub 4800 czasami pomaga.
Ostatnio zmieniony sob kwie 12, 2008 08:40 przez marx232, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » sob kwie 12, 2008 10:42

witiam ja miałem to samo kupiłem od nich interfejs i były problemy z instalacją ale po zainstalowaniu sterowników wszystko było ok
ale na na każdym VAG-u można pracować także może zmieńcie sobie VAGA
powodzenia



krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post autor: krzysiek2008 » sob kwie 12, 2008 16:39

Witam.
Ja mam ten problem z polskim vagiem 2.5 usb,nie idzie się połączyć ale na programie vag com 311-2 interfejs działa bez problemu.Nie wiem dlaczego na orginalnym programie przestał działać a na innym chodzi.



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » sob kwie 12, 2008 16:41

To masz troszkę inny problem. Mi się łączy ze sterownikami samochodu tylko częściowo, bo tylko błędy można odczytać reszta przycisków nieaktywna i stoi na górze na łączeniu protokołem 2081 w dodatku który wogóle nie istnieje. Nie wiem może takie głupie pytanie ale od takich rzeczy trzeba zacząć - przekręcony jest kluczyk na pozycję zapłon ? :grin: Obniż szybkość transmisji, popróbuj ogólnie z ustawieniami portu bo to też może robić problem.



krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post autor: krzysiek2008 » sob kwie 12, 2008 18:47

O to chodzi że u mnie działało wszystko na polskim programie i ni stąd ni z owąd nie idzie się już połączyć ze sterownikami. Jest łączenie i zaraz potem przywracanie połączenia a na programie angielskim 311-2 chodzi wszystko. Wszystko jest ustawione jak trzeba.



marx232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 27, 2008 21:19
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: marx232 » ndz kwie 13, 2008 11:37

Polskiego vaga uzywam bardzo rzadko tylko i wylacznie do odczytywania bledów.

Wszystko łącznie z adaptacjami i przekodowaniem robię na ross techu, fejs kkl 409, hex can na 704 rowniez angielskim, nie ma probleemu.

Z polskim od kruka zawsze były problemy z komunikacją.



bulon1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:47
Lokalizacja: Myszków

Ustawienia VAG COM dla silnika AKQ!!

Post autor: bulon1 » śr maja 06, 2009 12:02

Miałem podobny problem z VAG-COm , udało mi się go rozwiązać w następujący sposób (nie chciał mi się łączyć ze sterownikiem silnika). Zainstalowałem VWTool pl i wchodzisz w zakładkę silnik (na pewno Ci się połączy) , instalujesz sobie vag-com 311.2n (pełna wersja) i ustawiasz parametry : stard baud=9600 ; KW2 = 30 , TST = -1 ; Blk int = 110 ; char = 3 ; KP2 = 55 ... następnie powinien połączyć się ze sterownikiem silnika. jeśli Ci się nie uda włącz jeszcze raz VWtool potem wyłącz i zobacz jeszcze raz na VAG-com .... troszke zakrecone ale na moim AKQ działa :):)



pampol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 12:46
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: pampol » śr maja 06, 2009 13:35

Mam kabel od viakena i wszystko smiga jak nalezy na vag comie 311-2.

Problem byl ze sterownikami, sciagnolem jakies z netu i dziala.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » śr maja 06, 2009 13:44

Podam jeszcze moje rozwiązanie problemu z interface Viaken KKL USB. Także miałem problemy z transmisją, powodem okazał się sterownik do myszki USB Logitech. Wyłączyłem jest start w 'msconfig' i teraz śmiga wyśmienicie. Wersja VAG to 311-2, a sterowniki do interface były na CD od Viakena.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 472 gości