Pompka centralnego zamka na 11pin czy 12pin - jakie różnice?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzychko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lut 23, 2008 16:27
Lokalizacja: Białystok

Pompka centralnego zamka na 11pin czy 12pin - jakie różnice?

Post autor: krzychko » czw kwie 10, 2008 18:03

Witam.
Czy pompka na 11pin (1HO 962 257) a pompka na 12pin (1HO 962 257 G) ma taką samą kolejność pinów (tzn czy kable odpowiadają tym samym numerkom pinów). Czy jak podlączę pompkę na 12pin zamiast tej na 11pin (kostke mam na 11pin/11kabli) to czy bedzie wszystko OK.
I do czego jest ten brakujący pin?Za co odpowiada?
Ostatnio zmieniony pn cze 16, 2008 17:16 przez krzychko, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrowienia,
Krzychko

Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: ArkY » pn cze 16, 2008 00:57

no właśnie, ja też nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na forum, dlatego się podpinam.
Czy ktoś ma doświadczenie z tymi pompkami zamka centralnego?
Czy ta o numerze 1H0 962 257, będzie pracować w miejscu 1H0 962 257 G ?? Bo przecież pocoś tą literke dodali..
W Etce znalazłem, że mozna zastosować też:
8D0 862 245 (Audi?)
533 862 225
357 862 232
Wogole dla calej serii mk3 i passata nie znalazłem innego oznaczenia niż 1H0 962 257 G. A Może ta ostatnia litera jest nieistotna? jakis dodatek od producenta (VDO lub Hella)



Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Post autor: Adrian1989 » sob sie 09, 2008 22:15

podpinam sie,jesli podepne pompke na 12 pinow pod instalke na 11 pinow bedzie wszystko dzialac?bardzo prosze o pomoc


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Post autor: Dawid_BB » ndz sie 10, 2008 10:04

Witam

Ja w swoim VW mam założoną pompke o numerach 1HO 962 257 G. Wcześnij miałem założoną 1HO 962 257. Rożnica jest w tym taka aby otworzyć wszystkie zamki w aucie musze przekręcić kluczyk w zamku 2 razy. Nie wiem jaka będzie zasada działania w aucie z centralnym z pilota. PZDR



Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Post autor: Adrian1989 » ndz sie 10, 2008 11:10

Dawid_BB, dzieki,gdybym mogl mialbys punkta:d bardzo mi pomogles,czyli zakupie pompke na 12 pinow:)


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 10, 2008 11:47

Dawid_BB pisze:Nie wiem jaka będzie zasada działania w aucie z centralnym z pilota
trzeba dobrać alarm który podaje podwójny impul zamykający i otwierający. Czyli 1 impuls 1 sekundowy i drugi odpowiednio długi jeśli przy zamykaniu mają sie też domknąć szyby i dach. Ja mam taki (Tytan Max) nie wiem jakie teraz to maja ale warto zwrócić uwagę na instrukcję kupując


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raffito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 24, 2006 15:28
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: raffito » czw sie 21, 2008 19:16

Witam


Właśnie siadła mi pompka CZ (golfina stała na dworze i zamokła przez lampę :grrr: ) wysuszyłem ale nawet nie jęknie wiec pewnie trzeba będzie skołować coś nowego. I tu zagwostka numer pompki to 1HO 962 257 F dodam że ma 6 ponów ale podpiętych jest we wtyczce tylko pięć kabli no to pytam sie po co reszta i czy można toto zastąpić bo takiej nigdzie nie znalazłem? Mam MK3 z 97 roku wersja MEX. CZ bez pilota aby otworzyć drzwi trzeba przekręcić kluczyk 2 razy. Kolejność jest taka:

1 biało/czerwony
2 ---------
3 brązowy
4 zielono/szary
5 ---------
6 ---------
7 szary
8 -------- (tylko w pompce)
9 --------
10 zielony
11 -------
12 -------

Mam rozumieć że skoro jest wolny pin i pompka działa to każda inna też będzie?
PZDR


raffito

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 21, 2008 19:31

Etka to podaje jako pompke do wersji meksykańskich paska lub polo więc mniej więcej się zgadza, instalacja uproszczona brak jest chyba kabli od czujników otwarcia/zamknięcia zamków w dzrwiach, brak kabla sterującego domykaniem (komfort). Powinna działać typowa europejska, mozna by jeszcze sprawdzić na schematach ale skad wziąć meksykańskie? Najlepiej podmienić od kogoś pompkę na próbę od europejskiego golfa. Tak czy inaczej napewno da się podłączyć, najwyżej jakieś kombinacje z pozycja kabli we wtyczce będą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raffito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 24, 2006 15:28
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: raffito » czw sie 21, 2008 20:15

Dzięki popróbuję, ale mnie zmartwiłeś bo myślałem o zamontowaniu szybek, fajnie by się domykały, :bigok: a tu kicha


raffito

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 22, 2008 16:19

raffito pisze:Dzięki popróbuję, ale mnie zmartwiłeś bo myślałem o zamontowaniu szybek, fajnie by się domykały, a tu kicha
wszystko będzie działać jak założysz oryginały. źle tam napisałem, kabli od domykanie nie brakuje, to ten szary i zielony. Sorki. A Te czujniki położenia zamka nie od tego są tylko od blokady zamka (czyli przy próbie wyciągnięcia dzyndzli od zamków od środka pompka się uruchamia i zamyka je z powrotem), średnio potrzebna funkcja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raffito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 24, 2006 15:28
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: raffito » pt sie 22, 2008 17:33

no to fajnie, ale mam wrażenie że jak kiedyś moja żona spróbowała wyciągnąć cycek to się jej nie udało bo po jakiejś sekundzie się autko zamknęło (mam blokowanie drzwi w panelu przednim obok przycisku ogrzewania tylnej szyby) ale zaznaczam "wydaje" mi sie że tak było. W każdym razie dzięki zamontuję jaka będzie działać (mam nadzieję że najtańsza:)


raffito

Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Post autor: Adrian1989 » pt sie 22, 2008 18:48

Paweł Marek pisze:przy próbie wyciągnięcia dzyndzli od zamków od środka pompka się uruchamia i zamyka je z powrotem
mi tak ojciec ukrecil teb bolec co wchodzi do centralki z klamki(taka lopatka);/
ogolem zmienilem pompke centralnego i wszytsko gotarka :) a bylem u elektryka i mowi ze nei mozliwe ze pompka sie popsula jak chodzila..mowil ze wogole by nei ruszala..chodizla ale nie otwierala drzwi i nei wylaczala sie dluuugo..teraz zmienilem na ta 1HO 962 257 G i jest ok,tylko zeby otworzyc musze 2 razy pzrekrecic kluczyk w lewo:)


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

raffito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 24, 2006 15:28
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: raffito » pt sie 22, 2008 20:16

wszystko będzie działać jak założysz oryginały.
tak się zastanawiam jak daleko mam sie cofnąć z wiązkami żeby wszystko było o.k. jak będę robił przeszczep. Czy wszystkie golfiny mają domykanie w standardzie czy mam zwrócić uwagę na jakiś konkretny kolor kabla czy ich liczbę?


raffito

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 22, 2008 20:36

kupisz sprawne oryginalne podnośniki z wiązkami to będzie domykanie, zdecydujesz się na uniwersale to też będzie, z tym niema żadnego problemu, kwestia podłączenia znajdziesz wszystko o tym na zapas się nie martw


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości