filter powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Czerwony22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 20:38
Lokalizacja: Poznań

filter powietrza

Post autor: Czerwony22 » czw kwie 10, 2008 17:28

Przepraszam z góry ale jestem nowy i zielony... za bardzo nie wiedziałem gdzie to wrzucić wiec proszę tylko nie krzyczeć :jezor:

Posiadam odziedziczonego po starszych golfa 2 1.6 benzyna z gaźnikiem.. nie będę rozpisywał się że się w nim zakochałem itd. po prostu mój cel to go wyremontować..odpicować itd. ale jestem bardzo młody i mało co jeszcze wiem..

i Tu moje pytanie..

w moim golfie brak tzw. puchy od filtra powietrza.. i przez 3 lata auto jeździło na gołej rurze zaklejoną jedynie jakąś śmieszną watą by syf nie wlatywał do środka.. pewnie i tak wleciało nie jedne kupa.. nie ważne.. chce to zmienić.. oto foto..

Obrazek

i teraz czy kupić oryginalna zabudowę do filtra powietrza jaka jest stosowana w golfie 2, chodzą na allegro używane za około 100zl czy szczerze mówiąc bardziej mi pasującą opcja założyć kolanko aluminiowe i filtr stożkowy? np. taki: http://moto.allegro.pl/item339701900_fi ... olory.html

jeśli chodzi o pierwszą opcje to wiadomo założę i można jechać..
jeśli chodzi o drugą opcje czy też wystarczy założyć i można śmigać? czy będzie potrzebna jakaś regulacja skoro mam na gaźnik silnik? czy to ma jakieś znaczenie?czy sam będzie odpowiednio tyle pobierał powietrza ile potrzebuje silnik? i to właśnie jest moje pytanie główne..

z góry dzięki za odpowiedzi.. :grin:



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Post autor: bombel-g2 » czw kwie 10, 2008 17:37

a nie masz filtra tam gdzie gaznik-nad gaznikiem w tej puszce- prostokątnej -gdzie widnieje napis vw???? bo ta rura dolotowa tak wygląda- i jesli juz sie bawisz to wrzuc stozek -niczemu nie przeszkodzi a jedynie fajny efekt dzwiekowy-warunek oddzielic go od dopływu ciepłego powietrza- prawdopodobnie bedziesz musiał delikatnie podkręcic obroty biegu jałowego- montuj stozek-bez obaw-ja kupilem za 50 i chodzi git


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » czw kwie 10, 2008 17:38

Kolego CZerwony22 jesli kochasz swojego golfa nie zakladaj mu filtra stożkowego!!!!przy silniku 1.6 nie da ci to ani dzieku ani mocy .kup sobie oryginalna puche i bedzie git!! napewno to wydluzy zywotnosc tego silnika. a jezeli piszesz ze nie bylo tam filtra tylko jakas szmata czy ponczocha jak zalozysz oryginalna puche to przydalo by sie wyregulowac gazinik tak czy inaczej w obydwu przypadkach.


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

filtr

Post autor: bombel-g2 » czw kwie 10, 2008 17:50

aha i mozesz kupic sobie taki filtr z otworem z przodu-mozesz wtedy poprowadzic rure z zimnym powietrzem-ja zrezygnowałem z tego zeby filtr dac zaraz za grilem bo po pierwszym deszczu miałem filtr zalany-i syf leciał tamtedy.
Obrazek


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
Sieergiej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:34
Lokalizacja: Andrychow/Sulkowice
Kontakt:

Post autor: Sieergiej » czw kwie 10, 2008 18:08

Kup lepiej oryginalna puche. Z tego co widze na tym malo wyraznym zdjeciu to silnik PN z elektronicznym gaznikiem. Na forum kilka osob pisalo e do tego silnika nie warto zakladac stozka bo tego gaznika sie nie reguluje ( jest sterowany elektronicznie).
Jakbys mial jakies problemy z tym silnikiem to pisz, niedawno uporalem sie ze swoim ^^.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt kwie 11, 2008 15:30

jaka pucha ? pucha z filtrem to jest w 1,8 i GTI i TD

w PN (1,6) tam jest fabrycznie kawalek rury w otulinie i takie cos (platikowy chwyt) ktory powoduje zasysanie powietrza z wnetrza blotnika
rury to sie naszukasz ...
a takim stożkom jak widzisz na załączonym zdjeciu mówimy stanowcze NIE ! bo brak mu izolacji od ciepła z silnika
zreszta do silnika gaźnikowego są takie dedykowane filterki sportowe "puszkowe" na gaźnik...
http://www.knfilters.com/search/product ... od=56-9159
niestety z tego co sie orientuje musialbys pokombinowac z mocowaniem i z odprowadzeniem odmy i podciśnień ... których w gaźniku 2ee jest więcej niż w 2e2 do którego to jest przenaczone ...
także jak chcesz rozwiązanie dedykowane to możesz rozwazyc sportową wkładkę K&N albo innej firmy ... :bigok:
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2008 15:31 przez ppoll27, łącznie zmieniany 1 raz.


TDPower

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: czarna małpa » pt kwie 11, 2008 15:38

Czerwony22 pisze:w moim golfie brak tzw. puchy od filtra powietrza..
Jaki brak puchy!!!!Obudowe filtra masz po prawej stronie tego co zaznaczyłeś w kólku.takie prostokątne,w tym jest filtr powietrza...a przynajmniej powinien być...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » wt kwie 15, 2008 13:15

do tego silniczka najlepiej wkałdke sportowa a nie stozek najlepiej k&n :bigok: u mnie tak było :grin:


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » wt kwie 15, 2008 17:34

filtr w tym silniku powinien znajdować się w tej obudowie no chyba że jakiś wynalazek masz :)


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

Awatar użytkownika
Czerwony22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 20:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Czerwony22 » czw kwie 17, 2008 16:57

ahhhha.. czyli żadnej puchy nie było..no i nie będzie, filtr powietrza oczywiście jest w środku ale brak w takim bądź razie tej rury która idzie do błotnika.. gdzie ją mogę dostać? na allegro nic nie ma.. chodzi o takie coś?

Obrazek



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » czw kwie 17, 2008 23:08

Jak mi zakladali gaz to mi ją wyjeli i juz niezalozyli...Ja jej niemam,fyrlam tak 4 lata...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw kwie 17, 2008 23:26

To co masz zaznaczone w tym kółeczku to termostat sprzężony z przesłoną powietrza- ciepłe lub zimne tj od kolektora wydech./osłony, lub z błotnika.Resztę sobie dośpiewasz... :D


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pn kwie 21, 2008 13:36

no z rura to jest kwas - szperaj po jakis rozbitkach szrotach itp... z tego co wiem to występuje tylko w gaźnikowych 1,6 i 1,8 ... :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Czerwony22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 20:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Czerwony22 » pn kwie 21, 2008 23:39

to nie lepiej jednak z tym stożkiem.. nigdzie tej rury nie mogę dostać.., zna się ktoś na tej regulacji gaźnika? bo stożek by chociażby fajnie brzmiał, bo na osiągi lepsze nie ma co liczyć..?
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 23:40 przez Czerwony22, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 469 gości