cos sie grzeje i czasem popiska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

cos sie grzeje i czasem popiska

Post autor: Peterus » śr kwie 09, 2008 12:25

Witam all!
Mam problem taki, ze po zalozeniu nowych tarcz i klockow (komplet ATE wiec raczej dobre;) ) kolo lewe (od strony kierowcy) czasem mi zapiska jak jade wolno i jakby sie mocniej grzeje:/. Co moze byc przyczyna? jedna prowadniczka chodzila ciezej bo sie oslonka gumowa mi zdjela na starym komplecie tzn spadla lekko ale wyczyscilem i nasmarowalem porzadnie i lekko chodzi calyzacisk na prowadnicach. Tloczek bez problemu sie wsuwal wiec tez sie nie blokowal.
Dzisiaj zauwarzylem (moja wina ze nie sprawdzilem tego) ze poziom plynu hamulcowego mialem powyzej max. przed momentem odjolem skryzkawka troche plynu z 50 skrzykawek duzych zeszlo. Moglo to byc przyczyna tego ze jednak na tym kole tloczek nei chcial sie cofac np bo nie mial miejsca przez plyn?(te kolo ma najblizej do pompy wiec na nim by to wyszlo wlasnie).
Moze jakies inne sugestie co sprawdzic jeszcze?Hamulce chodza super ale nie wiem moze to byl tylko ten plyn sprawze jak bede wracal z pracy.
Pozdrawiam all



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 09, 2008 12:49

Peterus pisze:Co moze byc przyczyna?
przytarte tłoczysko zacisku

to należy sprawdzić :bajer:
skoro wykluczasz tarcze klocki bo są nowe



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » śr kwie 09, 2008 12:57

No tarcze i klocki sa nowe wiec je wykluczam:)
Tloczysko jak chodzilo na starych ok to myslisz ze teraz jednak moze byc przytarte?Jezeli jest przytarte to wymienic na nowe i bedzie ok?czy moze je presmarowac i sprawdzic ogolnie powierzchnie?A moze wystarczy zjechac troszke klocki?(chociaz szkoda mi ich skoro sa nowe i lewa strona dziala ok:/)
Moze byc tak ze po wcisnieciu tloczyska cos jest z nim nie tak ?:/ moze zdjac i nacisnac pedal i zobaczyc jak sie tloczysko zachowuje najpierw przed rozebraniem?Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości