pierburg i kulki w podciśnieniu , wolne obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

blukotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 08, 2008 16:11
Lokalizacja: Warszawa

pierburg i kulki w podciśnieniu , wolne obroty

Post autor: blukotek » wt kwie 08, 2008 12:47

Witam

Nie mogę ustawic wolnych obrotów - kręce śrubą na plecach aktywatora przepustnicy i..nie widzę żadnych efektów.

Jak odłączę dolny przewód podc. aktywatora to popychacz wyłazi (wysokie obroty), jak podepnę to obroty spadają i są za niskie.

Posprawdzałem przewody podcisnienia i.. znalazłem dwie kulki wciśnięte w przewody , blokowały przepływ powietrza do/od elektrozaworu oraz aktywatora.

Po co ktoś miałby wpychać tam te kulki ?


- po wyjęciu kulek nadal nie mogę ustawić prędkości biegu jałowego ...

Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio zmieniony wt kwie 08, 2008 12:49 przez blukotek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt kwie 08, 2008 15:54

Siema
blukotek pisze:Nie mogę ustawic wolnych obrotów - kręce śrubą na plecach aktywatora przepustnicy i..nie widzę żadnych efektów
Po 1 to sprawdz czy styka się trzpien z gwintem z przodu bo to tutaj wszystko sie dzieje. Wniskuje tedy że jedyną droga bedzie wkrecenie gwintu blizej trzpienia. Wtedy na pewno bedzie efekt. Ale równiez wtedy może byc kłopot przy rozruchu(zbyt wys. obroty).
blukotek pisze:blokowały przepływ powietrza do/od elektrozaworu oraz aktywatora.
elektrozaworu czy raczej zaworu termiczno- czasowego. Zawór termiczno czasowy własnie podbija obroty po rozruchu. Spokojnie mozna jezdzic bez niego . A jak go obejsc? Prosto zatykając oba wężyki.
Elektrozawór zostaw w spokoju odetkaj węzyki i zaślep te od zaworu term.-czas.

Pamiętaj ta śruba z tyłu to taka konterka jedynie. Pozwala bardzo precyzyjnie dostroic obroty.Ale najpierw musi byc styczność z przodu siłownika.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

blukotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 08, 2008 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blukotek » śr kwie 09, 2008 23:34

Dzięki, pomogło, ważna informacja z tymi kulkami - wsadzę je z powrotem...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 536 gości