Ciasne sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kris74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 13, 2008 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Ciasne sprzęgło

Post autor: Kris74 » pn kwie 07, 2008 20:43

Witam wszystkich.
Problem z ciasnym sprzeglem przesladuje mnie juz od zakupu mojego auta (Golf 2, 1.3 benzyna, rok 1986), juz trzech mechanikow naprawiało i za kazdym razem sprzeglo chodzilo jak noz w maselko, ale po jakims czasie problem powraca. Zeby sprzeglo wcisnac, trzeba dosc mocno wdepnac, kiedys doszlo do tego, ze przed wlaczeniem silnika (na szczescie przed) poszla linka. Za pierwszym razem, wymieniona byla linka (ponad rok temu), za drugim razem, nowiutka linka i wszystkie pedaly (pol roku temu), tydzien temu nowa tarcza sprzegla i łozysko oporowe. No i problem powrocil, znowu trzeba mocno naciskac na pedal, a dzwiek jaki slychac to tak, jakby tarla blacha o blache (mi to sie kojarzy z dzwiekiem, strych zardzewialych nozyc, kiedy probojemy ciac, ale nie mozemy bo rdza na to nie pozwala :) ).

Jesli ktos mial podobny problem, niech napisze, wszystkie rady sie przydadza.

Pozdrawiam!



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt kwie 08, 2008 00:29

Ja u siebie miałem też coś w tym stylu. Jak sprzęgło było puszczone to był ten dźwięk przypominający tarcie blachy o blachę. Niezależnie od tego czy był wrzucony jakiś bieg czy nie. Dźwięk cichł gdy wcisnąłem sprzęgło. Miałem jeszcze tak, że sprzęgło łapało jakby od razu, tak jakby nie było "półsprzęgła". Wymieniłem wtedy docisk, sprzęgło i skrzynię, bo akurat miałem to wszystko pod ręką, oczywiście używane :) W sumie jak to wymieniliśmy ze znajomym to obstawialiśmy, że to była wina docisku, ale nie dam sobie głowy uciąć, no bo wymieniłem wszystko w okolicach sprzęgła.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » wt kwie 08, 2008 12:28

szkoda że docisku nie wymieniłeś ,ewentualnie możesz odłączyć linkę i zobaczyć czy dżwignia bez problemu się przesuwa może zaciera się na tulejkach



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt kwie 08, 2008 12:32

Witam :D
Kolego spróbuj takiego chwytu. Zdejmij linkę tylko od strony mocowania na pedale sprzęgła. Nastepnie wyciagnij ją do komory silnika. Weź troche oleju wlej do środka .
U mnie efekty były fantasyczne. Pedał cykał jak marzenie Ale prawde mówiąc obnecnie pedał chodzi nieco cięzej. Ciekawi mnie ta sprawa. gdy wlałem 1 szy raz było cudownie. Ale obecnie dolewka nie daje za wiele. Musze chyba wlać coś gestszego. Ale na poczatek olej da fajny efekt tak sądze. Spróbuj. :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości