skrzynia biegów....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Martini79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 28, 2007 21:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

skrzynia biegów....

Post autor: Martini79 » pt kwie 04, 2008 21:50

Witam
Mam golfa mk2 z 88' 1.3 z silnikiem MH. Mam pytanie jak sprawdzic stan oleju w skrzyni biegów ?/ i jaki olej wlac??
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 21:56 przez Martini79, łącznie zmieniany 1 raz.



profesor1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 21, 2008 10:58
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: profesor1 » pt kwie 04, 2008 21:54

o ile sie nie myle, od strony kola sa dwa korki na tzw. imbusa (klucz szesciokatny), ten ktory znajduje sie nizej jest od sprawdzania stanu oleju. Warto utrzymywac skrzynie w dobrej kondycji, to pozwoli Ci oszczedzic PLNow :))
w razie czego prosze mnie poprawic....



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt kwie 04, 2008 22:06

Witam
W niektórych skrzyniach także w silnikach 1,3 montowano skrzynie gdzei poziom oleju sprawdza sie specjalną miarką, podobnie zreszta jak to sie robi z olejem w silniku. Jesli miarki nie masz to poziom sprawdzisz przy lewym kole; znajdziesz tam zielone jakby wieczko z symbolem VW. Po prawej stronie tego wieczka bedzie korek od skrzyni na klucz imbusowy pokaźnych rozmiarów. Odkrec i sprrawdz czy olej jest na równi z tym korkiem.
Olej nalezy wlewać 75W/90 opcjonalnie Sae 80 najlepiej olej syntetyczny(pełen syntetyk).
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 22:19 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 385 gości