kontrolka oleju nie swieci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

kontrolka oleju nie swieci

Post autor: piotr_5 » czw kwie 03, 2008 22:27

dzis wymienilem licznik i na starym mialem tka ze jak przekrecalem zaplon to swiecily sie 3 diody w rzedzie (ladowanie,plyn chlod,olej) po zapaleniu olej gasl, jak byl cieply to chyba tylko od oleju mignela po przekreceniu i juz sie nie swiecila. Teraz na nowym liczniku wogole nie swieci nie mruga nic a nic kontrolka oleju...co to moze byc.. :helm:
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 13:54 przez piotr_5, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
koloko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 21:50
Lokalizacja: Wrocław - Kozanów
Kontakt:

Post autor: koloko » czw kwie 03, 2008 22:45

Ja miałem podobnie, po wymianie licznika, nie świeciło ładowanie, okazało się że dioda ma złamaną nóżkę. Może to to.



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » czw kwie 03, 2008 22:48

;/ ehh srednio przyjemne wyciaganie jest no ale jak trzeba to trzeba:) bede grzebac pewnie jak mine najdzie dzieki:)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 03, 2008 22:58

piotr_5, no jak wyciągniesz to podłącz spowrotem swoj :) zobaczysz czy to wina licznika czy czegoś innego :)



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » czw kwie 03, 2008 23:22

wlasnie jak podpialem pierwszy raz ten z obrotkiem to patrze nie mruga ani nic
podpialem stary zamrugala ale od razu zgasla (i mysle ze tak powinno byc bo byl nagrzany i tylko mrugnal) na starym wsjo dzialalo:)wszystkie 3 ale jak wyciagne bede probowac;) ze starym:D

[ Dodano: 05 Kwi 2008 21:14 ]
chyba spanikowalem za wczasu:) dzis odpalam auto zupelnie zimne po 2 dniach stania i widze swieca sie 3 kontrolki:D tak jak trzeba ... czyli na to wychodzi ze na rozgrzanym silniku ten nowy licznik nawet nie mruga na poczatku jak tamten stary:)



Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » śr kwie 16, 2008 13:15

A jam trochę inne pytanie ale nie wiem gdzie to mogę umieścić a nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tutaj:

Od czego jest pomarańczowa (żółta ?) kontrolka? Jest umieszczona w dolnym rzędzie pierwsza z prawej. Świeci się podczas zapalania auta a później gaśnie. Ostatnio podczas jazdy coraz częściej zaczęła mi się zapalać i gdy depnę mocniej gaz wtedy od razu gaśnie. Zauważyłem też, że przeważnie zapala się gdy np. na zewnątrz pada deszcz (?) i chyba chodzi o temperaturę zewnętrzną ale jak były mrozy (około -10 C) oraz gorąco to się nie zapalała. Ten sam problem miałem w zeszłym roku ale później nastała zima i problem zanikł i obecnie znów powrócił.

Nie wiem od czego jest ta kontrolka i nie wiem od czego zacząć w razie potrzeby naprawy. Dodam, że mam Golfa II 1,8 GT SPECIAL



Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » śr kwie 16, 2008 15:24

robertto84 pisze:A jam trochę inne pytanie ale nie wiem gdzie to mogę umieścić a nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tutaj:

Od czego jest pomarańczowa (żółta ?) kontrolka? Jest umieszczona w dolnym rzędzie pierwsza z prawej. Świeci się podczas zapalania auta a później gaśnie. Ostatnio podczas jazdy coraz częściej zaczęła mi się zapalać i gdy depnę mocniej gaz wtedy od razu gaśnie. Zauważyłem też, że przeważnie zapala się gdy np. na zewnątrz pada deszcz (?) i chyba chodzi o temperaturę zewnętrzną ale jak były mrozy (około -10 C) oraz gorąco to się nie zapalała. Ten sam problem miałem w zeszłym roku ale później nastała zima i problem zanikł i obecnie znów powrócił.

Nie wiem od czego jest ta kontrolka i nie wiem od czego zacząć w razie potrzeby naprawy. Dodam, że mam Golfa II 1,8 GT SPECIAL
jest to kontrolka od świec żarowych powinna się ona zapalać tylko przy odpalaniu auta przy zimnym silniku.I powinna zgasnąć po rozgrzaniu świec i w tedy powinieneś odpalić golfa chyba że nie masz diesla, to w tym wypadku masz chyba licznik zły.


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

bugalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:43
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalek » śr kwie 16, 2008 15:30

z tyłu w zegarach jest układ scalony odpowiedzialny za kontrolki oleju. Jak znam życie bankowo jest machnięty. Jestem w robocie więc nie podam numeru z Edwarda ale prawdopodobnie po przełożeniu tej płytki z układem scalonym do nowych zegarów wszystko będzie banglało. Jak wrócę do domu napiszę jaki numerek Edward przypisuje temu cudownemu układowi :)



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » śr kwie 16, 2008 15:35

robertto84, a to nie check engine przypadkiem jest??;) kontrolka swiec zarowych to taka spiralka a chec to taki maly rysunek silnika czy czegos takiego...

[ Dodano: 16 Kwi 2008 15:52 ]
jak napisal pszczyna w jendym z postow check engine "Zazwyczaj oznacza błąd sondy lambd" i ogolnie pisza na forum ze gazownicy robia rozne rzeczy zeby check wylaczyc posiadasz gaz??
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1479371



Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » śr kwie 16, 2008 16:56

piotr_5 pisze: jak napisal pszczyna w jendym z postow check engine "Zazwyczaj oznacza błąd sondy lambd" i ogolnie pisza na forum ze gazownicy robia rozne rzeczy zeby check wylaczyc posiadasz gaz??
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1479371
Świece żarowe odpadają ponieważ jest to benzyniak. Tak posiadam gaz.



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » śr kwie 16, 2008 20:41

:) no wlasnie o to mi chodzilo ze to nie moze byc kontrolka swiec zarowych..



Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » czw kwie 17, 2008 10:50

Gaz posiadam ale o ile sobie przypominam przed montażem gazu też się odzywała ale bardzo rzadko. Po zakupie samochodu (3 lata temu) wymieniłem sondę lambda na nową bo tamta siadła (spalanie było 25l / 100km) a później wmontowałem gaz.

Moje pytanie czy można tak jeździć autkiem jak ona się tak od czasu do czasu zapali ?



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » czw kwie 17, 2008 12:46

hmm:) ja nie wiem jak tyle jezdizsz i nic sie nie dzieje ... to pewnie jakies zwarcie w liczniku czy cos :helm:

[ Dodano: 17 Kwi 2008 12:47 ]
a tak wogole skad Jestes bo wiedze ze z Podkarpacia:D

[ Dodano: 22 Kwi 2008 10:24 ]
bugalek, jestes w stanie powiedziec ktory to uklad bo znow mi nie swieci kontrolka:(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości