Silnik gasnie w czasie jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamil223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Silnik gasnie w czasie jazdy

Post autor: kamil223 » czw kwie 03, 2008 22:24

Witam wszystkich na forum... Mam problemik z moim MK3 . Otóż posiadam Goferka 1,6 ABU na jednopunkcie i mam z nim taki problemik-w czsie jazdy silnik Mi gasnie( obrotomierz spada do zera, zaczynaj swiecic kontrolki cisnienia i oleju) jak zredukuje do jedynki i dodam mocno gazu to odpala i jade dalej.. Ale jak zgasnie to musze odłaczyc akumulator , poczekac z 5 minut i pali ... Prosze pomożcie Sprawdzałem go na VAG-u to żadnego błedu nie ma ( oprócz halli na wyłączonym silniku) . Mysle ze to moze byc komputer i mam rowniez takie pytanko w swoim golfie ma kompa o numerach

BOSCH 0 261 200 764/765

VW 032 906 026 A

i czy wymieniajac go musze zalozyc o takich samych numerach czy sa jakies kontatybilne ?
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 13:56 przez kamil223, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 03, 2008 22:32

podejrzenia co do kompa to na koniec zostaw. Na początek czujnik halla, najlepiej podpiąć na próbę cały sprawny aparat, pożyczyć gdzieś. Albo jeszcze cewka, stacyjka, to są rzeczy których vag nie wykaże


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn kwie 07, 2008 17:32

Mam podobny problem z silnikiem ABD i poza opisanymi objawami czasem nie mogę go uruchomić i wtedy podczas kręcenia rozrusznikiem miga ciśnienie oleju. Mnie pomaga wtedy rozłączenie wtyczki od wiązki wtryskiwacza lub poruszanie kablami. Pracuję przy samochodach i głupio mi że twój post zmusił mnie do próby diagnozy tej usterki. Silniki ABD i ABU maję podobne sterowanie, więc przyczyna problemu powinna być też podobna. Czy jesteś pewny że olej świeci, a nie miga? Miganie i świecenie kontrolki ciśnienia powodują problemy ze smarowaniem, ale także miga ona wtedy gdy silnik się obraca się (napędzany kołami lub rozrusznikiem), smarowanie OK, zapłon włączony i nie ma impulsów z czujnika Halla, które idą z aparatu do sterownika ECM, a z niego do modułu w desce i dalej do obrotomierza (sprawdziłem doświadczalnie odpinając wtyk z aparatu). Kontrolka ciśnienia oleju także jest podłączona do modułu w desce a nie bezpośrednio do czujnika. Sterownik silnika ECM włącza przekaźnik pompy paliwa w momencie gdy element Halla w aparacie wytwarza impulsy, a gdy ich brak przekaźnik się wyłącza (także sprawdzałem odpinając wtyk i startując). Gdy podczas jazdy wystąpi nasz wspólny problem jakiś przekaźnik stuka w skrzynce bezpieczników co by potwierdzało zanik impulsów z aparatu. Od pół roku nie dane mi jest aby usterka wystąpiła w miejscu gdzie gdzie mógłbym się nią zająć. Zawsze problem się pojawia na skrzyżowaniu, autostradzie, gdy jest ciemno lub pada deszcz, lub gdy się gdzieś spieszę. Nigdy przy warsztacie. Najlepszym sposobem stwierdzenia braku impulsów z aparatu było by podpięcie oscyloskopu wtedy gdy usterka występuje, ale jak wspomniałem auto się psuje z dala od warsztatu i nie ma jak. Pozostaje mi przegotowanie zestawu diod LED i podłączenie go w odpowiednie miejsca aby potwierdzić moje przypuszczenia (taki podręczny zestaw diagnostyczny). Jak masz schemat swojego silnika to powinieneś wyłapać miejsca gdzie i jak się podpiąć. Jak sam nic nie wykombinujesz to może razem coś wymyślimy. Pozdrawiam i powodzenia.


JaroW

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn kwie 07, 2008 19:01

jezeli gasnie i da sie odpalic to winny silniczek krokowy, lewe powietrze lub cewka zaplonowa jezeli zgasnie i nie da sie odpalic odrazu to winny czujnik halla


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » pn kwie 07, 2008 19:13

Mam bardzo podobny problem. Silnik AEE, z tego co sie orientowałem to jak dla mnie "dziwak" bo na luzie ma ok 630 obr. Podczas jazdy parę razy mi zgasł i tak samo kontrolki się zapaliły, ale od razu można go było odpalić. U mnie dodatkowo co jakiś czas dzieje się tak że stojąc np na światłach przygasa mi. Wyraźnie słychać jak spadają obroty i wskazówka obrotomierza spada. Zwykle udaje mi się szybko przygazować żeby nie zgasł. Najciekawsze jest to że dzieje się to bardzo nieregularnie i mam tym samym problem co to może być? Bo jakby coś z krokowcem to chyba by to występowało jakoś często, no i z tego co poczytałem na forum to wskazówka obrotów wariuje. A u mnie nie. tylko od czasu do czasu, tak raz na 2 dni, przygasa. Mam instalację sekwencyjną i może tu jest problem? Ale byłem u gazownika, regulował i sprawdzał na kompie i nic. Filtry wymienił. Ja we wrzesniu wymieniłem przewody i świece. Szczerze powiem że już nie mam pomysłów. Jakbym był pewien że to "krokowiec" to bym wymienił a jak nie wiem to szkoda nieco kasy :/



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn kwie 07, 2008 22:24

T.O.B.I. pisze:jezeli gasnie i da sie odpalic to winny silniczek krokowy, lewe powietrze lub cewka zaplonowa jezeli zgasnie i nie da sie odpalic odrazu to winny czujnik halla
Zgadzam się że pierwszy podejrzany to czujnik Halla i jak stracę cierpliwość to go wymienię, ale tak przy okazji to chciałbym sie dowiedzieć czy moja teoria o sygnalizowaniu kontrolką ciśnienia oleju braku impulsów z czujnika Halla jest słuszna. W opisanych tu przypadkach dzieje sie tak samo obrotomierz zero, silnik traci moc lub gaśnie i ta kontrolka od oleju, która u manie miga a przypadku kamila223 świeci się lub też miga tylko o tyn nie napisał. Za wiedzę trzeba płacić, więc ja zapłacę małymi niedogodnościami przy używaniu auta.


JaroW

Awatar użytkownika
Ugly_Frog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 14:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Ugly_Frog » czw kwie 10, 2008 15:23

Czesc mam Golfika 1,8 GT silnik ABU no i niestety mam podobny problem auto gasnie ale odpala (raz mialem ze odpalal dopiero po jakims czasie tylko ze po wymianie aparatu zaplonowego juz tylko gasnie ale zaraz odpala) najlepsze jest to ze wymienilem juz dwa razy czujniki Halla i kazdy po jakims czasie znowu sie psuje (komputer pokazuje taki bład) mam juz tego serdecznie dosc nawet caly aparat zaplonowy wymienilem i znowu po 4 dniach to samo cos tak jakby psulo czujnik Halla mial moze ktos podobny przypadek pomocy bo niewyrobie na te Halle , ktos mi powiedzial ze moze byc problem na wiazce .. jakies zwarcie czy cos i to psuje te czujniki niewiem ... moze elektryk pomoze ale z drugiej strony komputer powienien pokazac taki bład niewiem teraz sparawdze cewke , silniczek i to powietrze sam juz niewiem trace nadzieje mechanicy wymiekaja a ja mam dosc wydawania niepotrzebnie kasy HELP



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw kwie 10, 2008 22:27

Witaj w gronie tych,których czujnik Halla doprowadza do pasji. W innym miejscu na tym forum była wymiana poglądów na temat sprawdzania tego draństwa, aby mieć pewność ze jak nie ma iskry to wina tego czujnika. Praktycznie wystarczy dioda LED 12V lub inna pod warunkiem, że ma włączony szeregowo rezystor tak aby wytrzymała 12V. Zmontowałem sobie takie sprzęcik i cierpliwie czekam na awarię. Gdy mi silnik zgaśnie lub gdy nie będę mógł go uruchomić będę chciał sprawdzić czy czujnik Halla ma zasilanie i czy wytwarza impulsy dla ECM. Jednocześnie podłączyłem do nóżek sterujących przekaźnika pompą paliwa drugą diodę także 12V. Gdy ona świeci mam pewność, że impulsy z Halla dochodzą do ECM, a ten zamienia je w sygnał sterujący pompą paliwa (aby nie było potrzeby nasłuchiwać czy ona pracuje). Ta druga dioda to tak na wypadek gdyby się okazało, że Hall robi impulsy a silnik nie pracuje lub nie zapala. Za pomocą LED można także sprawdzić czy wychodzą impulsy z ECM do wzmacniacza przy cewce i dalej ze wzmacniacza do samej cewki. Tak przygotowany jeżdżę sobie i czekam a tu jak na złość nic się nie dzieje. Zacząłem to traktować ambicjonalnie i chcę mieć pewność gdzie jest problem zanim coś wymienię.


JaroW

Awatar użytkownika
dyzio86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 20:43
Lokalizacja: ZPL/ZS/FSW
Kontakt:

Post autor: dyzio86 » ndz kwie 13, 2008 22:46

Te grono jest spore.niestety u mnie jest to samo ale zapala sie tylko kontrolka oleju.nieraz pomoze redukcja na nizszy bieg ale coraz bardziej wkurza takie cos w czasie jazdy.z tego co czytam to wiekzosc albo wymienia czujnik halla albo aparat.zapl. i tez nie za bardzo pomaga.to ja kupie cewke i zobacze jak to bedzie.choc pewnie i zaplon i tak bede musial kupic takze.
tez zalozylem temat podobny: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162631
jak rozwiaze dam znac Pozdro


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images30.fotosik.pl/151/05518c7c0cf2c7bd.jpg[/img][/url]
VW -w przeciwieństwie do kobiety -lubi jak go napastujesz

Awatar użytkownika
Ugly_Frog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 14:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Ugly_Frog » pn kwie 14, 2008 14:32

Heh no Panowie ja bawie sie dalej cewke juz wymienilem ale niestety to nie to :/ naszczescie moj mechanik mial taka sama i nie musialem kupowac myslalem ze to przekaznik pompy paliwa ale tez nie silniczek krokowy ponoc tez odpada ale kuzwa juz nie ufam mechanikom:D teraz wymieniam pompe paliwa moze przez to gasnie cholera wie nasze paliwo do najlepszych nie nalezy zobaczymy hmm ktos powiedzial mi ze to moze byc jakas awaria na wiazce ale taka usterke wykryl by chyba komputer kto to wie :D dobra mykam a wam zycze powodzenia w doglebnym poznawaniu golfików :pub:



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn kwie 14, 2008 14:58

a nie macie tam w tych swoich autach czujnika położenia wału korbowego (nie mam zielonego pojęcia o tym silnikach), ale ostatnio rozmawiałem z kierownikiem warsztatu, który mówił mi o kliencie któremu gasł motor w czasie jazdy (silnik stop i kontrolki jak na choince) musiał się zatrzymywać i ponownie odpalać auto. pomogła wymiana czujnika położenia wału korbowego -auto stało się też wyraźnie żwawsze.
może to ten sziszpel robi problemy?



donspecu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: donspecu » pn kwie 14, 2008 15:02

Witam, ja mialem podobny problem ze mi gasl,
przeczyscilem przewod paliwowy (cos sie zapchalo), podnioslem obroty do 800 i pomoglo. nie wiem czy juz to robiles ale sprobuj.
gasl nawet przy 120km/h i w wiekszosci przy dojezdzaniu do skrzyzowan



Awatar użytkownika
wedr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 11:27
Lokalizacja: Poznań, Wrocław
Kontakt:

Post autor: wedr » pn kwie 14, 2008 15:13

Ugly_Frog pisze:cholera wie nasze paliwo do najlepszych nie nalezy
Kiedyś w mk3 1.4 tak miałem, naszukałem się jak wy.. i co? Tankowałem na jednej stacji-"śtatoil" (od tamtej pory tak nazywam) w Wieluniu, bo tam lepsza-super benzyna, jakaś supra-co parędziesiąt km gasł i z trudem odpalał. Zmieniłem stację, problem się skończył.. Nie oceniam tej stacji, broń Bóg, może rzadko ktoś tam to tankował, lub im zbiornik sam wodę przepuszcza.... Tak, na pewno.


Golf mi się rozrósł do Sharana i zaczął pić ropę.

donspecu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: donspecu » pn kwie 14, 2008 15:19

wedr pisze:
Ugly_Frog pisze:cholera wie nasze paliwo do najlepszych nie nalezy
Kiedyś w mk3 1.4 tak miałem, naszukałem się jak wy.. i co? Tankowałem na jednej stacji-"śtatoil" (od tamtej pory tak nazywam) w Wieluniu, bo tam lepsza-super benzyna, jakaś supra-co parędziesiąt km gasł i z trudem odpalał. Zmieniłem stację, problem się skończył.. Nie oceniam tej stacji, broń Bóg, może rzadko ktoś tam to tankował, lub im zbiornik sam wodę przepuszcza.... Tak, na pewno.
w polsce jest wlasnie problem z zanieczyszczonym paliwem,
mozliwe ze cos ci sie wlasnie przytkalo,
nalej troche denaturatu do baku poruszaj samochodem zeby sie wymieszalo, jak to nie pomoze (a mi nie pomoglo ale juz tak czesto nie gasl ) to idz na przeczyszczenie przewodu paliwowego i ewentualnie sprawdz czy masz dobre obroty.
u mnie samochod sie zachowywal tak jak by nagle zgasl i tylko trzeba bylo wrzucic odpowiedni bieg do predkosci - puscic sprzeglo - szarpniecie - i ponownie odpalal.
ale to wykancza i pozatym jest niebezpieczne.
sprobuj to koszt jest okolo 20zl a jak nei pomoze to trzeba bedzie szukac czegos innego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 389 gości