problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafik gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 22:14
Lokalizacja: kedzierzyn-kozle

problem z obrotami

Post autor: rafik gti » czw kwie 03, 2008 10:34

witam mam problem z obrotami silnik pf wyglada to tak za kazdym razem kiedy zgasze silnik i ponownie odpale obroty trzyma 3000 do momentu gdy pare razy delikatnie rusze pedalem gazu wymienilem kop. palec .kable swiece i dalej to samo pozdro.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z obrotami

Post autor: ppoll27 » pt kwie 04, 2008 13:37

rafik gti pisze:witam mam problem z obrotami silnik pf wyglada to tak za kazdym razem kiedy zgasze silnik i ponownie odpale obroty trzyma 3000 do momentu gdy pare razy delikatnie rusze pedalem gazu wymienilem kop. palec .kable swiece i dalej to samo pozdro.
zorientuj się czy to nie silnik krokowy sterujący przepustnicą na wolnych obrotach, albo jakiś czujnika-potencjometru przepustnicy :bigok:


TDPower

tom_boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 21, 2005 19:19
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: tom_boy » pt kwie 04, 2008 14:54

Stawiam na krokowy...
Mialem podobny przypadek - pomoglem mu na chwile ale i tak za jakis czas musialem jednak wyminiec na nowy...

Moge Ci powiedziec co zrobilem ale nie biore odpowiedzialnosci za jakies skutki uboczne...

Mianowicie przy zalaczonym silniku odciągnąłem łapke od gazu co dobija do krokowca i zaczalem wciskac i wyciagac "to cos co wychodzi z krokowego" (hehe nie wiem jak to fachowo nazwac :)... Silnik zgasl... Zapalilem go odnowa i przegazowalem pare razy wszystko sie uspokoilo na jakis czas (ok 2mies) ale znow wszystko powrocilo... Wyminielem krokowca i ajk reka odjął :okej:



rafik gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 22:14
Lokalizacja: kedzierzyn-kozle

Post autor: rafik gti » pt kwie 04, 2008 16:09

ok dzieki chlopaki mam pytanko czy podejdzie silniczek krokowy z pl do pf . pozdro



Awatar użytkownika
wedr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 11:27
Lokalizacja: Poznań, Wrocław
Kontakt:

Post autor: wedr » pt kwie 04, 2008 17:43

rafik gti pisze:czy podejdzie
Na forum często spotykam się z opinią, że wystarczy wyczyścić.. Może wystarczy.


Golf mi się rozrósł do Sharana i zaczął pić ropę.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości