Jak wymienic czujnik ABS?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Jak wymienic czujnik ABS?

Post autor: woyasvr6 » śr kwie 02, 2008 23:11

chlopaki czy jest mozliwe samemu wymienic czujnik abs tylni z linka?i na co szczegolnie uwazac przy wymianie.oby nic sie niestalo czujnikowi.
Ostatnio zmieniony czw kwie 03, 2008 13:41 przez woyasvr6, łącznie zmieniany 1 raz.



grzegorz1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 24, 2008 11:04
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: grzegorz1976 » śr kwie 02, 2008 23:25

nie jest to takie trudne wymieniałem sam i jest wszystko o.k. szczególnie trzeba uważać przy samym wkładaniu nowego i przykręcaniu go żeby nie uszkodzić obudowy to znaczy izolacji czujnika a stary to trzeba po prostu wydrzeć. jeśli już go usuniesz musisz oczyścić gniazdo ,ten otwór żeby nowa część weszła bez oporów delikatnie a za razem pewnie przykręcić i po sprawie.powodzenia ,w razie kłopotów pisz.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » śr kwie 02, 2008 23:27

Witam , oczywiscie ze mozliwe, sam zmienilem chodz nie mialem o tym zielonego pojecia.
Najgorzej to wyjac stary czujnik, ja sobie jakos podwazylem srubokretem( starego czujnika nie szkoda przeciez i tak nie dziala). Po wlozeniu nowego oczywiscie trzeba kabelek ulozyc w uchwytach co by sie nie dyndal.
Nic wiecej skomplikowanego. Poltora roku juz smigam na nowym i nie mialem dotychczas zadnych problemow z absem ;)


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » śr kwie 02, 2008 23:31

CzapCzap pisze:Witam , oczywiscie ze mozliwe, sam zmienilem chodz nie mialem o tym zielonego pojecia.
Najgorzej to wyjac stary czujnik, ja sobie jakos podwazylem srubokretem( starego czujnika nie szkoda przeciez i tak nie dziala). Po wlozeniu nowego oczywiscie trzeba kabelek ulozyc w uchwytach co by sie nie dyndal.
Nic wiecej skomplikowanego. Poltora roku juz smigam na nowym i nie mialem dotychczas zadnych problemow z absem ;)


i kontrolka abs samoczynnie ci zgasla?



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » śr kwie 02, 2008 23:32

woyasvr6 pisze:
CzapCzap pisze:Witam , oczywiscie ze mozliwe, sam zmienilem chodz nie mialem o tym zielonego pojecia.
Najgorzej to wyjac stary czujnik, ja sobie jakos podwazylem srubokretem( starego czujnika nie szkoda przeciez i tak nie dziala). Po wlozeniu nowego oczywiscie trzeba kabelek ulozyc w uchwytach co by sie nie dyndal.
Nic wiecej skomplikowanego. Poltora roku juz smigam na nowym i nie mialem dotychczas zadnych problemow z absem ;)


i kontrolka abs samoczynnie ci zgasla?
Tak , ale nie odrazu , po przejechaniu paru kilometrow :pub:


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » śr kwie 02, 2008 23:35

CzapCzap pisze:
woyasvr6 pisze:
CzapCzap pisze:Witam , oczywiscie ze mozliwe, sam zmienilem chodz nie mialem o tym zielonego pojecia.
Najgorzej to wyjac stary czujnik, ja sobie jakos podwazylem srubokretem( starego czujnika nie szkoda przeciez i tak nie dziala). Po wlozeniu nowego oczywiscie trzeba kabelek ulozyc w uchwytach co by sie nie dyndal.
Nic wiecej skomplikowanego. Poltora roku juz smigam na nowym i nie mialem dotychczas zadnych problemow z absem ;)


i kontrolka abs samoczynnie ci zgasla?
Tak , ale nie odrazu , po przejechaniu paru kilometrow :pub:


co myslicie o tej vr6-ostce




:pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 23:36 przez woyasvr6, łącznie zmieniany 1 raz.



grzegorz1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 24, 2008 11:04
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: grzegorz1976 » czw kwie 03, 2008 00:15

u mnie zgasło od razu po pierwszym uruchomieniu



Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

Post autor: GarageBoy » czw kwie 03, 2008 13:11

woyasvr6, nie wiem jak u Ciebie, ale tylni czujnik ABS-u jest drogi (jest on dostępny tylko w serwisie), w GTI jest końcówka owalna (koncentryczny kabel), a w sklepach tylko kwadratowa :grrr:

Ja jak wziąłem się u siebie to od 2 lat bez ABS-u jeżdże. Najpierw znajdź dobry czujnik, potem zabierz się do roboty. Napisz jak znajdziesz, bo sam jestem ciekaw jak to wyjdzie



Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » czw kwie 03, 2008 14:25

nie będę robił reklamy z linkiem ale na Allegro czujnik abs do tylnej osi zaczynają sie od 30 zł (nowe) ten przykład dotyczy hamulców bębnowych bo taki potrzebowałem ale jak zaczynałem poszukiwania to cena oryginalnego po sklepach wynosiłi po 200 zł i więcej.
co do kontrolki u mnie zgasła po przejechaniu parunastu metrów chodzi o to aby komputer ABS dostawał impulsy z czujnika



woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » czw kwie 03, 2008 18:49

GarageBoy pisze:woyasvr6, nie wiem jak u Ciebie, ale tylni czujnik ABS-u jest drogi (jest on dostępny tylko w serwisie), w GTI jest końcówka owalna (koncentryczny kabel), a w sklepach tylko kwadratowa :grrr:

Ja jak wziąłem się u siebie to od 2 lat bez ABS-u jeżdże. Najpierw znajdź dobry czujnik, potem zabierz się do roboty. Napisz jak znajdziesz, bo sam jestem ciekaw jak to wyjdzie

sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.to link i jest tam kabel z czujnikiem.jest napisane ze do gti.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :IT&ih=009
Ostatnio zmieniony czw kwie 03, 2008 18:49 przez woyasvr6, łącznie zmieniany 1 raz.



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » czw kwie 03, 2008 18:58

ja wymieniałem rok temu czujnik z tyłu w gti. nie pisało nawet ze do gti tylko do mk3 i wszytsko smiga. kupiłem za wtedy za 60 zł na allegro



!!robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 07, 2008 13:56
Lokalizacja: krk

Post autor: !!robert » czw kwie 03, 2008 22:24

witam ja niedawno zmieniałem czujnik od abs (mam gti 2.0 8v tarcze tył) i dałem za niego 50zl i wyglądał identycznie jak na linku z ebay. kontrolka sama gasnie nie trzeba kasować błedów jezeli abs jest sprawny, a po swoich doswiadczeniach moge powiedziec ze najwazniejsze przy wymianie czujnika jest nie urwac sruby mocujacej czujnik bo inaczej to trzeba demontowac wszystko po kolei lozysko piaste itd. a nastepnie wiercic gwintowac, roboty jest wtedy troche ale sie udalo :)


<<<GTI>>>
sprzedam sterownik silnika nr 037 906 025 H

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » czw kwie 03, 2008 22:48

Ja kupilem z kablem taki jak trzeba ATE w interteam za 80 zl

Ten typ jak ten z ebaya co pokazujesz woyasvr6


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » pt kwie 04, 2008 01:11

CzapCzap pisze:Ja kupilem z kablem taki jak trzeba ATE w interteam za 80 zl

Ten typ jak ten z ebaya co pokazujesz woyasvr6

bo juz myslalem ze do bani..dzieki for all



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości