Wyczeraczka tył, lampka wew.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Klimass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 19, 2008 15:31
Lokalizacja: Łask

Wyczeraczka tył, lampka wew.

Post autor: Klimass » wt kwie 01, 2008 18:27

Witam niedawno nabyłem MK4 1.9 SDI i mam kilka problemów z elektryką więc:
- jak załącze wycieraczkę na tył to raz działa robi pełen obrót a raz staje w połowie, i idize dalej i jak wraca to to samo,

oświetlenie wnętrza chodiz o to ze przy otwartych drzwiach na lampkach w pozycji DOOR(autko z otwartymi drzwiami) lampka świeci sie nieustanni nawet jak drzwi zamknę,



greg

Post autor: greg » wt kwie 01, 2008 20:55

Klimass pisze:- jak załącze wycieraczkę na tył to raz działa robi pełen obrót a raz staje w połowie, i idize dalej i jak wraca to to samo,
zaciera się? idzie z oporem?
oświetlenie wnętrza chodiz o to ze przy otwartych drzwiach na lampkach w pozycji DOOR(autko z otwartymi drzwiami) lampka świeci sie nieustanni nawet jak drzwi zamknę,
zaciął się pewnie mikrostyk zamka



Klimass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 19, 2008 15:31
Lokalizacja: Łask

Post autor: Klimass » wt kwie 01, 2008 22:52

wycieraczka chodzi luzno nie ma oporu jak załącze to słychać jak silniczek pracuje w pewnej chwili przestaje i dalej idzie. czasami zrobi pełen cykl i znowu po czasie cykl, a czasem załączy sie i działą non stop bez przerw, a innym razem dochodzi do połowy staje idzie dalej i staje itd...


a jesli chodzi o mikrostyk to wydaje mi sie ze to dziala bo tą lampke w drzwiach gasi i zapala bez problemu.

jeszcze jedno pytanie , na załączonym zapłonie słychać prace jakby silniczka w tych okolicach na czerwono? przepływomierz?
Obrazek
czy to normalne???
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2008 23:43 przez Klimass, łącznie zmieniany 2 razy.



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » pt gru 12, 2008 00:50

Własnie mialem zakladać temat odnośnie tego odgłosu na zapłonie z przepływomierza bo dzisiaj w garazu jak robilem cos i mialem wlaczony zaplon i podniesiona maske to mnie zaniepokoilo (SDI user). Czy to normalne? Bo juz panikowalem ze mam tam jakies zwarcie :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt gru 12, 2008 01:24

Klimass pisze:wycieraczka chodzi luzno nie ma oporu jak załącze to słychać jak silniczek pracuje w pewnej chwili przestaje i dalej idzie. czasami zrobi pełen cykl i znowu po czasie cykl, a czasem załączy sie i działą non stop bez przerw, a innym razem dochodzi do połowy staje idzie dalej i staje itd...
ten temat powinen pomóc - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
w większości przypadków przeczyszczenie i nasmarowanie mechanizmu rozwiązuje problem.
Klimass pisze:a jesli chodzi o mikrostyk to wydaje mi sie ze to dziala bo tą lampke w drzwiach gasi i zapala bez problemu
są jeszcz drzwi tylne...
Nie wie, ile odchodzi kabelków od zamków w drzwiach ale w bagażniku odchodzą dwa (jeden do światełka, drugi do np. kontrolki w zegarach) i u mnie np. mikrostyk nie działal tak jak powinen tylko na jednym...światełko się paliło a alarm nie widział że bagażnik otwarty...
A co do zamka w drzwiach to miałem tak że nie świeciło światełko w drzwiach, światełko w podsufitce też nie ale załączała się pompa paliwa po otwarciu drzwi także wnioskuje że też od zamka odchodzi kilka kabeków z masą...
i ogólnie stawiam na to samo co greg
greg pisze:zaciął się pewnie mikrostyk zamka



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt gru 12, 2008 02:22

Klimass pisze:jeszcze jedno pytanie , na załączonym zapłonie słychać prace jakby silniczka w tych okolicach na czerwono? przepływomierz?

czy to normalne???
to jest klapa gasząca sterowana elektrycznie w Twoim silniku i to normalny objaw, że słychać pracę silniczka elektrycznego, przepływomierz masz wbudowany w obudowę filtra powietrza.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości