Komunikat MOTEUR ATELIER

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tkowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Komunikat MOTEUR ATELIER

Post autor: tkowal » pn mar 31, 2008 20:50

Witam Szanownych Forumowiczów.
W moim Golfie IV (1,9 TDI ALH) pojawił się komunikat MOTEUR ATELIER i migała kontrolka od świec żarowych. Potem miganie mineło i nic więcej się nie dzieje. Zdażyło mi się to już drugi raz. Za pierwszym razem sprawę olałem (a było to jakieś 6 miesięcy temu) no i wczoraj pojawił się znowu i w sumie to nic się nie dzieje. Samochód był sprowadzony z Belgii. Przejechałem nim już jakieś 50 000 km i jak na razie nic złego mi się w nim nie działo. Poczciwa maszyna.
Czy ktoś z Was miał podobny komunikat i co może on oznaczać? Szukajka forumowa nie znalazła podobnego tematu.
Nie znam francuskiego, ale nie trzeba być lingwistą, żeby się domyśleć, że chodzi o silnik, ale co dokładnie to może oznaczać? Pewnie będę musiał wybrać się do serwisu, żeby podłączyć brykę pod komputer.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie info.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 31, 2008 23:10

tkowal pisze:Szukajka forumowa nie znalazła podobnego tematu.
Bo to jest po francusku
tkowal pisze:Czy ktoś z Was miał podobny komunikat i co może on oznaczać?
Nie znam tego języka ale według słowników oznacza między innymi, zakład warsztat. Więc mozna sie domyślać że oznaczać właśnie to:
tkowal pisze:Pewnie będę musiał wybrać się do serwisu,



greg

Post autor: greg » wt kwie 01, 2008 11:43

proste - awaria czujnika świateł stop - załącza sie wtedy właśnie kontrolka świec żarowych + Napis tego typu jak u ciebie lub MOTORSTORG WERKSTATT. Jeśli pojawi się znowu to zauważ że w przypadku naciśnięcia hamulca a po drugie nie działają ci wtedy światłą STOP - po prostu lekko się przyciera krańcówka krańcówka-czujnik stopu umiejscowiony nad pedałem hamulca

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 11:44 am ]
tkowal pisze:Nie znam francuskiego
a angielski lub niemiecki znasz? Jak tak to zmienić język na zegarach :bigok:



tkowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tkowal » wt kwie 01, 2008 12:32

Wielkie dzięki za odpowiedzi i pomoc.
greg pisze:proste - awaria czujnika świateł stop - załącza sie wtedy właśnie kontrolka świec żarowych + Napis tego typu jak u ciebie lub MOTORSTORG WERKSTATT. Jeśli pojawi się znowu to zauważ że w przypadku naciśnięcia hamulca a po drugie nie działają ci wtedy światłą STOP - po prostu lekko się przyciera krańcówka krańcówka-czujnik stopu umiejscowiony nad pedałem hamulca
Kiedyś słyszałem, że migająca kontrolka świec żarowych oznacza jakiś problem ze światłami STOP, ale sprawdzałem i było ok. Ale jak już sprawdzałem światła to kontrolka przestałą świecić, więc nie mogłem zobaczyć czy coś jest nie tak.
greg pisze:a angielski lub niemiecki znasz? Jak tak to zmienić język na zegarach :bigok:
Z angielskim sobie radzę. Mógłbyś mi wytłumaczyć jak zmienia się język na zegarach. Wiem, że język można zmienić po podłączeniu VAG'a, ale na zegarach nie wiedziałem. Będę niezmiernie wdzięczny
Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » wt kwie 01, 2008 12:52

zmieniasz na zegarach właśnie VAGiem Trzeba wbić się w sterownik deski (17) wybrać Dopasowanie (10) dalej kanał 04 i wpisać odpowiedni kod w zależności od języka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości