Jak wygląda sprawa papierkowa dotycząca zmiany motoru ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Jak wygląda sprawa papierkowa dotycząca zmiany motoru ?

Post autor: arek » sob cze 04, 2005 22:57

mam w Niemczech do qpienia cale auto i chcialbym z niego silnik przełożyć do mojego :hmm: Co musze opłacić aby legalnie wszystko załatwić ? :chytry:


Golf Mk2 TDI 110KM Max Voll :)

HOMER1342

Silnik i opłaty

Post autor: HOMER1342 » sob cze 04, 2005 23:25

Witam musisz mieć umowe od właściciela auta czy silnika najlepiej umowa na sam silnik z tą umową do urzędu skarbowego,z silnikiem na stacje diagnostyczną na odczyt numerów a potem do urzędu miejskiego do wydziału komunikacji o wpisanie do dowodu innego silnika oraz zmiane numerów w dowodzie rejstracyjnym



arek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Silnik i opłaty

Post autor: arek » sob cze 04, 2005 23:33

HOMER1342 pisze:Witam musisz mieć umowe od właściciela auta czy silnika najlepiej umowa na sam silnik z tą umową do urzędu skarbowego,z silnikiem na stacje diagnostyczną na odczyt numerów a potem do urzędu miejskiego do wydziału komunikacji o wpisanie do dowodu innego silnika oraz zmiane numerów w dowodzie rejstracyjnym
tzn ma być wumowa z Niemcem na cale auto i to mam im pokazać ? :otepienie:


Golf Mk2 TDI 110KM Max Voll :)

HOMER1342

OPŁATY

Post autor: HOMER1342 » ndz cze 05, 2005 11:58

tak jeśli jesto samochód lub silnik z niemiec to musisz mieć umowe niemiecką a na umowie najlepiej wpisz 10 albo 20 euro



endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » ndz cze 05, 2005 13:41

jest już wstępny projekt likwidujący zapis numeru silnika jako cechy identyfikacyjnej,myslę że to kwestia miesięcy.



spec-88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: spec-88 » ndz cze 05, 2005 13:55

hmm niewiem czy wogóle trzeba sie bawić w ,,papierki" ostatnio rejestrowałem autko (moje coupe) i niema tam numerów silnika więc.... :) jak udowodnią... że to nie jest ,,oryginalny" silnik ?? z czym sie potem mają zgadzać nr silnika ??


[img]http://img177.imageshack.us/img177/4568/06073004me8.jpg[/img] [img]http://img217.imageshack.us/img217/3826/06073003az6.jpg[/img]

Duży
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 31, 2005 11:03
Lokalizacja: Karlino (zachodniopom.)
Kontakt:

Post autor: Duży » ndz cze 05, 2005 14:16

spec-88 pisze:hmm niewiem czy wogóle trzeba sie bawić w ,,papierki" ostatnio rejestrowałem autko (moje coupe) i niema tam numerów silnika więc.... :) jak udowodnią... że to nie jest ,,oryginalny" silnik ?? z czym sie potem mają zgadzać nr silnika ??
Właśnie wczoraj chciałem założyć nowy temat opisujący podobną sytuację, żeby się wyżalić, hehe.
Auto kupiłem we wrześniu 2004, było zarejestrowane w Polsce. W nowym dowodzie rejestracyjnym nie ma już oczywiście nr silnika.
Pojechałem wczoraj na przegląd i myślałem, że mnie coś trafi jak gość mi powiedział, że nr silnika nieczytelny i musze śmigać do rzeczoznawcy, później do urzędu komunikacji i na koniec z powrotem do niego na nabicie nowego.:grrr:
No mówie: Panie, jak to? W dowodzie nie ma, to co pan ode mnie chce?
On na to, że prawo w Polsce jest tak popieprzone, że na tą chwilę inaczej tego nie załatwię.
No i przegląd-161 zł, rzeczoznawca-150, wydział komunikacji-jeszcze nie wiem, nabicie numeru-49.:grrr:
No i gdzieś mi wsiąkła karta (czy książka, ta czerwona) pojazdu. Orientujecie się ile będę musiał zabulić za wydanie nowej i jakie są procedury?



Awatar użytkownika
makin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2004 18:36
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Post autor: makin » ndz cze 05, 2005 14:21

Pierwsze co to sobie przetłumacz tą umowe u tłumacze przysięgłego, potem orginał umowy, tłumaczenie, kartę pojazdu (jak masz), dowód rejesracyjny bieżesz i idziesz do urzędu komunikacji i dróg, tam babka da ci papierek: skierowanie na badania techniczne (odczytanie numerów i tam ogólne sprawdzenie czy dobrze jest zamontowany-taka ściema) i z tym papierem ja przejdzie przegląd to idziesz spowrotem do urzędu i sprawa zakończona. Zadnych opłat oprócz tłumaczenia i przeglądu.


only- VW, sprzedam silnik 1.8 komplet

gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gajczak » ndz cze 05, 2005 15:19

Duży pisze:
spec-88 pisze:hmm niewiem czy wogóle trzeba sie bawić w ,,papierki" ostatnio rejestrowałem autko (moje coupe) i niema tam numerów silnika więc.... :) jak udowodnią... że to nie jest ,,oryginalny" silnik ?? z czym sie potem mają zgadzać nr silnika ??
No i gdzieś mi wsiąkła karta (czy książka, ta czerwona) pojazdu. Orientujecie się ile będę musiał zabulić za wydanie nowej i jakie są procedury?
NIe wiem czy czasem nie tyle co za nową?Q?Q?Q?
Ale to chyba byłoby bez sensu.
A co do numerów silnika - POLSKA TO JEST PIĘKNY KRAJ
W dowodzie nie ma ale w karcie pojazdu są, w jakichś tam papierkach, cikaw sam jestem kiedy dożyjey czasów żeby tak jak w NImczech wymieniać sobie silnik tyle razy ile mmi się podoba, np. jak akumulator, czy coś podobnego.
pozdrawiam


pozdrawiam
gajczak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości