Gaśnie na niskich obrotach, postojach. Pomóżcie !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

buli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Żory

Gaśnie na niskich obrotach, postojach. Pomóżcie !

Post autor: buli82 » sob mar 29, 2008 17:42

Witam ! Bardzo proszę o pomoc bo doprowadza mnie już to do białej gorączki !
Otóż mój problem jest taki : gdy jeżdżę na małe odcinki samochód sprawuje się bez problemu. Gdy jade trochę dalej, auto bez wyraźnej przyczyny w pewnym momencie mi gaśnie, jeśli spadnie w niskie obroty. Objawia się to tym, że gdy dodaję gazu, auto tyrkota, muli, aż w końcu zgaśnie. Gdy trzymam na wysokich obrotach auto mi nie zgaśnie. Następnie, gdy auto mi zgaśnie, nie potrafię go zapalić. Jednak jak zostawię go np na godzinę lub dwie auto zapala bez problemu i jadę ! Aż do momentu aż znów zgaśnie ... kręce , kręce i nic. Świece sprawdzałem - działają prawidłowo.
Mam samochód VW GOLF III silnik 1,8 z gazem. Problem występuje zarówno przy jeździe na banzynie jak i na gazie. Nie mam immobilajzera
Byłem u elektryka, powiedział mi, że mi nie pomoże, bo może auto chodzić dobrze i nic nie znajdzie wtedy. Mam przyjechać dopiero jak mi znów się to stanie. Ale jak mam przychać jak mi się to stanie - przecież nie potrafię wtedy zapalić auta.
Bardzo prosze o pomoc !!



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » ndz mar 30, 2008 17:53

Chodziło chyba o czujnik halla...

[ Dodano: 30 Mar 2008 17:54 ]
częstym objawe niesprawnego czujnika Halla jest to, że silnik gasnie jak jest gorący a po ostygnięciu znów zapala. Czujnik halla przestaje dzialać na cieplo i nie ma iskry, po ostygnięciu znów dziala.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pn mar 31, 2008 13:52

dokładnie wygląda na objawy padającego hall'a :bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 363 gości