Terkotanie przy ruszaniu i klekot przy zapalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zupahip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:59
Lokalizacja: google
Kontakt:

Terkotanie przy ruszaniu i klekot przy zapalaniu

Post autor: zupahip » pt mar 21, 2008 23:45

Witam

Na wstepie chcialbym przywitac wszystkich, gdyz jestem nowym uzytkownikiem tegoz oto forum jak i uzytkownikiem nowo zakupionego VW Golf V :)

Silnik: 1.6 FSI
Przebieg: 84500km

No i na wstepie sa dwie rzeczy, ktore mnie w nim niepokoja:

1. Przy zapalaniu zimnego silnika czasami slychac doslownie 1-no sekundowy klekot (zawsze 1-no sekundowy), dzwiek jakby zawory nie byly wyregulowane, slychac to wyraznie i glosno. Wystepuje to tylko zaraz po zapaleniu silnika.

2. Przy ruszaniu z jedynki czuc jakby takie terkotanie dochodzace z silnika, podobny dzwiek mozna uzyskac jadac po tarce na skrzyzowaniu wyzlobionej od kol na postoju na rozgrzanym asfalcie. Czuc to rowniez na sprzegle.

Raczej nie jest to normalny objaw gdyz jezdzilem np.: Toyota Corolla z 2002r i ruszanie jest czyste i plynne, tak samo jak w Kia Rio z 2002 czy moja poprzedniczka Renault Laguna z 1999. Podaje taki przyklad, gdyz jeszcze nie bylem w posiadaniu tak nowego samochodu.

Dziekuje z gory za odp i sygestie :)

Pozdrawiam wszystkich
ZupaHIP



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Terkotanie przy ruszaniu i klekot przy zapalaniu

Post autor: danioo » pt mar 21, 2008 23:50

zupahip pisze:
1. Przy zapalaniu zimnego silnika czasami slychac doslownie 1-no sekundowy klekot (zawsze 1-no sekundowy), dzwiek jakby zawory nie byly wyregulowane, slychac to wyraznie i glosno. Wystepuje to tylko zaraz po zapaleniu silnika.
Tym się nie masz co przejmować bo to normalne, w momencie zapalania silnika cały olej jest w najniżej położonych miejscach w silniku i również tzw "szklaki" nie mają smarowania.
jak zapalisz to zaczyna pracować pompa oleju i tłoczy go między innymi do tego miejsca gdzie klekocze.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

zupahip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:59
Lokalizacja: google
Kontakt:

Post autor: zupahip » sob mar 22, 2008 14:31

Dla mnie to cos nowego, bo jeszcze nigdy nie spotkalem sie z takim objawem klekotu, dlatego mnie to zaniepokojiło.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » sob mar 22, 2008 15:30

Jaki masz olej ?


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

zupahip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:59
Lokalizacja: google
Kontakt:

Post autor: zupahip » sob mar 22, 2008 21:06

CzapCzap pisze:Jaki masz olej ?
Castrol SLX, pełny syntetyk, tak mam napisane kartce przyczepionej w silniku, ale nie wiem ile-W-na ile, prawdopodobnie 5W40, taki jest Castrol dedykowany do VW (Castrol SLX Professional VW 505.01 - LINK)

Jesli chodzi o te terkotanie, to juz wiem ze sprzeglo mam do wymiany :(
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2008 23:51 przez zupahip, łącznie zmieniany 3 razy.



marsilver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 22:48
Lokalizacja: DEALER

Post autor: marsilver » pt paź 17, 2008 23:02

Witam wszystkich:)

Mam problem nieco inny, mam silnik 1.4 FSI i jak silnik jest mocno rozgrzany przy dodawaniu gazu słychać warkot co to może być. Podobnie się dzieje jak się rusza do obrótów 3000tyś. Rok producji Golfa 2005. Zgłaszałem to w serwisie ale podobno jest wszystko ok (pod komputerem), raz podobno była źle przykręcona obudowa jakiegoś filtra.

Czy może słyszeliście o podobnym problemie?


Pozdr
marsilver

robbsson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 24, 2009 17:28
Lokalizacja: Krakow

Post autor: robbsson » czw paź 29, 2009 21:58

Temat troszke stary ale cos dodam od siebie.

Jestem w posiadaniu takiego samego modelu i tez mam podobne objawy (przebieg zblizony).

Znalazlem na zagranicznych forach, ze moze to byc problem z napinaczem lancucha rozrzadu - ale wtedy stukot pewnie by byl non stop lub przez dlugi czas (u mnie doslownie 3 sek).

Ciekaw jestem jak tearaz wyglada sytuacja u ciebie po prawie 1.5 roku?

Ps. W instrukcji jest informacja, ze w tym silniku przy benzynie 95 maga wystepowac stuki do momentu aktywacji systemu zapobiegajacego.
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 01:03 przez robbsson, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości