Coś gwiżdże w skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Coś gwiżdże w skrzyni biegów

Post autor: RAFIK-XX » pt mar 21, 2008 19:06

Mam następujący problem,a mianowicie coś gwiżdże na 1,2 i 3 biegu.Nie jest to ciągły gwizd tylko chwilowy i nie zawsze jest na każdym w wyzej wymienionych biegów.
Wczoraj wymieniłem kompletne łozysko wraz z tulejką i linką .Myślałem,ze to wina łozyska w sprzęgle,ale jak sie dzis przekonałem,ze sie myliłem bo wciąż coś gwiżdże :otepienie:
No i teraz juz nie wiem co moze być przyczyną tego,czy moze to jakieś łożysko w skrzyni,czy moze wogóle co innego.
Bardzo bym prosił o wszelką pomoc !!!!!
Dodam,że ten gwizg miałem też na bigu jałowym przed wymiana sprzęgła i czasmi ten dziwny dżwięk giną po wcisnięciu sprzegła.Obecnie narazie nie mam tego gwizdu na biegu jałowym.
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 20:05 przez RAFIK-XX, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 21, 2008 19:50

być może jakieś łożysko w skrzynce, ciężko ocenić bez rozbiórki, jedno pewne - na pewno nie wyciskowe które zmieniłeś


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt mar 21, 2008 19:58

może być też mało oleju w skrzyni, też może robić szopki tj. gwizdanie itp. Polecałbym sprawdzenie stanu oleju w skrzyni, ewentualną dolewkę lub wymianę.
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 19:59 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » pt mar 21, 2008 20:02

Paweł Marek pisze:być może jakieś łożysko w skrzynce, ciężko ocenić bez rozbiórki, jedno pewne - na pewno nie wyciskowe które zmieniłeś
Ale ciekawe,czy to wogóle łozysko w skrzyni,czy moze wogóle co innego- bo już mi zbrzydło 3-ci raz wyjmować skrzynie :kac:

A jesli chodzi o olej to był wymieniany tydzień temu,wiec napewno nie brakuje jego .
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 20:03 przez RAFIK-XX, łącznie zmieniany 1 raz.



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt mar 21, 2008 20:02

no też jestem za olejem w skrzyni, ale to chyba juz za pózno bo gwizdze łozysko z od strony tych biegów

ps. czujnik rozumie doszedl i jest ok?



RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » pt mar 21, 2008 20:06

Darcyn pisze:no też jestem za olejem w skrzyni, ale to chyba juz za pózno bo gwizdze łozysko z od strony tych biegów

ps. czujnik rozumie doszedl i jest ok?
To nie wina oleju i nie łozyska od biegów bo to zostało wczoraj wszystko zmienine na nowe.
A jesli chodzi o czujniczek to doszedł,ale jeszcze nie sprawdzałem,czy działa.Narazie mam wieksze zmartwienie :crazy:



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » pt mar 21, 2008 20:10

A jak jedziesz na tych biegach i wciśniesz sprzęgło to dźwięk ustaje? Jeśli tak to napewno masz mało oleju w skrzyni, bo miałem w Golfie podobnie, a specyfiki jakies np:auto doktora bym odradzał, szczeże powiedziawszy, bo to jest środek dobry na raz do zagęszczenia oleju, radził bym poprostu dolać jakiś gęstszy olej do skrzyni i tyle


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt mar 21, 2008 20:11

ale mi chodzi o lozysko w skrzyni biegow. tego na pewno nie wymieniałes.. ?



RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » pt mar 21, 2008 20:40

J3L3N pisze:A jak jedziesz na tych biegach i wciśniesz sprzęgło to dźwięk ustaje? Jeśli tak to napewno masz mało oleju w skrzyni, bo miałem w Golfie podobnie, a specyfiki jakies np:auto doktora bym odradzał, szczeże powiedziawszy, bo to jest środek dobry na raz do zagęszczenia oleju, radził bym poprostu dolać jakiś gęstszy olej do skrzyni i tyle
No po wymianie sprzęgła jak wcisne sprzęgło to nie słychać nic,a oleju na 100% nie brakuje bo nie mam żadnych wycieków bo jak tydzień temu wymianiałem olej to zmieniłem równiez simering.
Więc chyba będzie to jakieś łozysko w środku skrzyni :otepienie:

[ Dodano: 25 Mar 2008 09:19 ]
Podczas świąt wykryłem nowy objaw,a mianowicie te dziwne piszczenie zaczęło pojawiac sie na biegu jałowym,czyli na luzie.Po porannym odpaleniu silnika słuchać własnie ten dziwny pisk,a po dodaniu gazu ustaje.No i teraz juz całkiem mam mętlik w głowie i chyba mogę wykluczyć skrzynię biegów bo co moze w niej piszczeć skoro na luzie skrzynia jest w stanie spoczynku i nic tam w niej nie działa.
Bardzo bym prosił o jakieś sugestie co do tego dziwnego piszczenia,co to moze być i gdzie to może piszczeć ????Dodam,że to nie za każdym razem piszczy na luzie.
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki !!!
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2008 10:22 przez RAFIK-XX, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości