problem ze ssaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marktds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:34
Lokalizacja: gostyniec

problem ze ssaniem

Post autor: marktds » czw mar 20, 2008 21:41

1.6 75KM caly czas na ssaniu chodzi co zrobic? z gory dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 20, 2008 21:44

a skąd to wiesz?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marktds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:34
Lokalizacja: gostyniec

Post autor: marktds » czw mar 20, 2008 21:51

chodzi o auto znajomego , mówi ze zachowuje sie jak by caly czas byl na ssaniu i jest tego pewien



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 20, 2008 21:54

Nic się nie da pomóc mając takie info. Ssanie to proces polegający na dwóch rzeczach: podniesieniu obrotów i wzbogaceniu mieszanki w fazie roizgrzewqania silnika. Odpowiada za to kilka współpracujących elementów gaźnika. Opisz dokładnie objawy to można będzie spróbować coś poradzić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marktds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:34
Lokalizacja: gostyniec

Post autor: marktds » czw mar 20, 2008 21:57

odkrencony jest filtr powiertrza i widać kiedy jest otwarte a kiedy zamknięte jak sie wyciągnie kable od ssania to sie otwiera i wtedy chodzi silnik elegancko



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw mar 20, 2008 21:59

marktds pisze:chodzi o auto znajomego , mówi ze zachowuje sie jak by caly czas byl na ssaniu i jest tego pewien
Witam
Skąd ja to znam. mówili mi to gdy kupiłem auto. To podwyższone obroty , a ludzie nie znjący sie na rzeczy mówią że to ssanie . Wariuje pewnie mu siłownik 3 połozeniowy jednak do diagnozy potrzeba blizeszego kontaktu z gaznikiem . My możemy sobie tutaj gdybać. To nie tak chop. Trzeba podac wszytskie informacje, wszystkie!!!.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 20, 2008 22:46

marktds pisze:odkrencony jest filtr powiertrza i widać kiedy jest otwarte a kiedy zamknięte jak sie wyciągnie kable od ssania to sie otwiera i wtedy chodzi silnik elegancko
kable od ssania? Zdaje się masz na myśli silenik PN który ma chyba 72 koniki nie 75 i gaźnik 2EE sterowany elektronicznie.Jaki gaźnik -to kolejne pytanie. Pierburg 2E2 czy 2EE


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marktds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:34
Lokalizacja: gostyniec

Post autor: marktds » czw mar 20, 2008 22:50

całkiem mozliwe ze 72 KM no i ten gaznik jest na ster. elektronicznym, wiesz czemu te ssanie wariuje?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 20, 2008 23:04

jest tu na forum taki obszerny temat o tym gaźniku (pierburg 2EE), znajdź szukajka i poczytaj. Potem wejdź na allegro i poszukaj aukcji na których oferują regenerację poszczególnych elementów tego gaźnika. Wszystko do zrobienia, chociaż może nie być tanio.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw mar 20, 2008 23:57

ssaniem steruje tam głównie niebieski czujnik temperatury umieszczony w króćcu wychodzącym z głowicy - należy zmierzyć jego opór na zimnym silniku i na rozgrzanym (na zimno 2-3 kOhm, na ciepło 200-300 Ohm) :bigok:
jesli to gaźnik 2EE to po zdjęciu kabla z czujnika komp zakłada że silnik jest nagrzany i otwiera tą przesłonę - więc obstawiam czujnik :bigok:


TDPower

thorgil1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:29
Lokalizacja: reda

Post autor: thorgil1 » pt mar 21, 2008 00:53

hm ja np niemam tego niebieskiego czujnika tzn był w poprzednim silniku a teraz kable są odłączone i wisza luźne teraz nawet niemam gdzie tego podłączyć wymieniłem silnik z 1,8 na 1,6 i tam niema miejsca na ten czujnik czujnik temperatury mam z lewej strony a nie zprawej jak w poprzednim silniku



Awatar użytkownika
Sieergiej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:34
Lokalizacja: Andrychow/Sulkowice
Kontakt:

Post autor: Sieergiej » pt mar 21, 2008 20:23

[/quote] kable od ssania? Zdaje się masz na myśli silenik PN który ma chyba 72 koniki nie 75 i gaźnik 2EE sterowany elektronicznie.Jaki gaźnik -to kolejne pytanie. Pierburg 2E2 czy 2EE[/quote]

W woli scislosci: PN ma 51kW (70 konikow).



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt mar 21, 2008 23:40

thorgil1 pisze:hm ja np niemam tego niebieskiego czujnika tzn był w poprzednim silniku a teraz kable są odłączone i wisza luźne teraz nawet niemam gdzie tego podłączyć wymieniłem silnik z 1,8 na 1,6 i tam niema miejsca na ten czujnik czujnik temperatury mam z lewej strony a nie zprawej jak w poprzednim silniku
w silnikach 1,8 i 1,6 z mk2 w wersjach z komputerem (oznaczenia PN, RP ..itp) niebieski czujnik był identycznie zawsze w króćcu wychodzącym z głowicy po prawej stronie patrząc od przodu ... jeśli piszesz że jest inaczej i jest to 1,6 to podejrzewam że jest to jednostka z mk3 - ona ma inny układ - znasz może oznaczenie silnika = początek numeru silnika ?


TDPower

thorgil1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:29
Lokalizacja: reda

Post autor: thorgil1 » sob mar 22, 2008 00:18

no własnie niebardzo hm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości